سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 4034 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : تحقیق حقوقی - حق حبس در انگلستان

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تحقیق حقوقی - حق حبس در انگلستان
تعداد صفحه :
25
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب :
منابع
مقدمه
بیان مسئله
اهمیت و ضرورت تحقیق
جمع آوری اطلاعات
روش اسنادی یا کتابخانه ای یا آرشیوی:
روش جستجو در اینترنت:
تجزیه تحقیق
قلمرو
مبنا
شرایط ایجاد و اسقاط
تاثیر اجرای جزئی یا ناقص تعهد بر حق حبس در انگلستان
بررسی و نقد دلایل دیدگاه سوم : سقوط نسبی حق حبس
نظریه برگزیده
نتیجه گیری
چکیده
چکیده
در حقوق انگلستان حق حبس به شكل گسترده‌اي مطرح شده است و شامل دو قسم حق حبس است:
اول حبس‌هاي حقوقي (legal) ديگري حبس‌هاي انصافي (Equitable).
حبس‌هاي حقوقي خود به دو دسته حبس‌هاي حقوقي عام و خاص تقسيم مي‌شوند. حبس‌هاي حقوقي عام، حقي است براي متصرف اموال منقول ديگري براي حفظ تصرف آن مادامي كه كليه ادعاها ياحساب‌هاي شخصي او عليه مالك استيفا گردد. حبس خاص، حق نگهداري كالا در ازاء هزينه‌هايي است كه براي آنها خرج شده تا پرداخت گردد و تنها تا زماني قابل اعمال است كه ادعاي متصرف در رابطه با كالاي مورد تصرف باشد.حبس‌هاي انصافي ناشي از قواعد انصاف و مبتني بر قوانين موضوعه يا رأي دادگاه مي‌باشند.حبس‌هاي انصافي براي پيدايش نيازي به تصرف فعلي حبس ندارد مانند يك حبس دريايي كه كشتي يا بارش را به خاطر مسئوليت دريايي حبس مي‌كنند.
مقدمه
حق حبس اختیاری برای هر یک از طرفین قرارداد است که بر اساس آن حق دارند اجرای تعهد خود را موکول به اجرای تعهد دیگری کنند. برای مثال در عقد بیع خریدار می‌تواند پرداخت پول را به دریافت کالا منوط کرده و فروشنده نیز تحویل کالا را به تسلیم پول موکول کند. پس اجرای این حق به تعلیق قرارداد بدون فسخ آن منجر می‌شود.حق حبس در بیشتر نظام‌های حقوقی دنیا پذیرفته و در معاهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی به آن اشاره شده‌است، از جمله در مادهٔ ۵۸ «کنوانسیون قراردادهای بیع بین‌المللی کالا» (مصوب ۱۹۸۰) آمده که فروشنده مجاز است تحویل دادن کالا یا اَسناد آن را به خریدار، منوط به دریافت بها کند. همچنین اگر قراردادی متضمن حمل کالا باشد، فروشنده مجاز است کالای فروخته شده (مبیع) را با این قید ارسال کند که کالا یا اسنادِ دالّ بر واگذاری آن، فقط در صورت پرداخت بها تحویل خریدار شود.
بیان مسئله
اگر خريدار نسبت به قبض كالا تأخير نمايد يا در موردي كه تأديه ثمن يا تحويل كالا بايد به طور همزمان صورت پذيرد، چنانچه خريدار موفق به تأديه ثمن نشود و كالا در يد فروشنده باقي بماند يا مشار اليه به صورت ديگري استيلاء بر نقل و انتقال مبيع داشته باشد، فروشنده مؤظف است بر حسب اوضاع و احوال اقدامات متعارفي كه براي حفاظت از كالا لازم مي‌باشد را معمول دارد فروشنده حق دارد تا زماني كه خريدار هزينه‌هاي متعارف انجام شده را تأديه ننمايد كالا را حبس نمايد».
در كشورهاي تابع نظام حقوقي آنگلوساکسون واژه Retention به معناي نگهداري و اداره تصرف مال غير اطلاق مي‌گردد ولي اغلب براي حق حبس از واژه Right of lien استفاده مي‌شود.
....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017