تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
دوشنبه 28 اسفند 1396
بازدید امروز : 1240 نفر

موضوع : خلافت از نظر اهل سنت
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
خلافت از نظر اهل سنت
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان

اهل سنت بر اين عقيده اند که انتخاب خليفه به عهده ي اهل حل و عقد يعني اهل شورا است و اين که فرموديد ابوبکر عمر را جانشين خود کرد به معناي اين نيست که حضرت عمر به طور قطعي به عنوان خليفه معرفي شده باشد بلکه حضرت ابوبکر حضرت عمر را به عنوان فردي که صلاحيت اين مسئوليت را دارد به مردم معرفي کرد...
و مردم با ايشان بيعت نمودند اگر اين کار به معناي تحميل بر مردم مي بود نيازي به بيعت کردن نبود.
شرایط امامت و خلافت از ديدگاه اهل سنّت
بعد از بيان عقيده طرفين در امامت و طريق تعيين امام و جانشين رسول خدا صلّى الله عليه وآله وسلّم، مدّعاى ما اين است كه: ولو ما از مبناى خود تنزّل كرده و دست بكشيم، باز هم ابوبكر و امثال او قابليّت تصدّى اين مقام را ندارند، چراكه خود اهل سنّت براى امام و جانشين رسول خدا صلّى الله عليه وآله وسلّم اوصافى را ذكر مى كنند.
در يك بررسى اجمالى مى توان مجموعه صفاتى كه اهل سنّت در خليفه و جانشين پيامبر از آن بحث مى كنند ـ اضافه بر: عقل و بلوغ و مرد بودن و آزاد بودن ـ در دو قسمت خلاصه كرد.
امّا قسمت اوّل: صفاتى كه اعتبار آن مورد اجماع و اتّفاق مى باشد، هرچند نسبت به اعتبار بعضى از آنها در اعصار متأخّره، اختلافاتى جزئى پيدا شده كه از محلّ بحث ما خارج است، زيرا بحث ما درباره خلافت ابوبكر و وجود يا عدم وجود اين صفات در او مى باشد، و نسبت به زمان ابوبكر و حتّى سالها بعد از ابوبكر اعتبار اين اوصاف، مورد اتّفاق و اجماع آنان مى باشد، و آنها به قرار زير است: ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007