تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
سه شنبه 30 1397
بازدید امروز : 2090 نفر
تحویل در محیط : word

عنوان : اوضاع اقتصادي شيراز در دوره پهلوي

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
اوضاع اقتصادي شيراز در دوره پهلوي
تعداد صفحه :
16
قیمت :
4000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
مقدمه
شیراز شهری است که در قرن اول هجری بنیان نهاده شده‌است.یکی از کلانشهرهای ایران، مرکز استان فارس و در جنوب غربی ایران واقع است. این شهر در ارتفاع ۱5۸5 متری از سطح دریا و در منطقه کوهستانی زاگرس قرار داشته و آب و هوای معتدلی دارد، .همچنین این شهر دارای جاذبه‌های جهانگردی فراوانیست و به عنوان شهر شعر، شراب، گل و پایتخت فرهنگی ایرانمعروف است. شهر شیراز با ۳۴۰ کیلومتر مربع وسعت، سومین شهر بزرگ ایران ازنظر وسعت پس از تهران و مشهد محسوب می‌گردد. بر اساس سرشماری رسمی سال ۱۳۸۵، جمعیت این شهر ۱٬۲۰۴٬۸۸۲ نفر بوده‌است. همچنین شهرستان شیراز ، ۱٬۶۷۶٬۹۲۷ نفر جمعیت داشته‌است.شهر شیراز آرامگاه بزرگان شعر و ادب بزرگی از جمله غزلسرای نامدار حافظ و استاد سخن سعدی است و سرونازش آوازه ی جهانی دارد.عطر شکوفه نارنجستانها ، آب و هوای معتدل و مردم نرم خو و میهمان نواز شیراز به همراه ده‌ها جاذبه ی تاریخی ، فرهنگی ، مذهبی و طبیعی ، همواره گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند.
پس از اسلام
پس از حمله اعراب به ایران و انحطاط شهر استخر، اهمیت شهر استخر به شیراز منتقل شد. در قرن چهارم و پنجم هجری قمری سلسله آل بویه فارس، شیراز را به پایتختی برگزیدند و مساجد، قصرها، کتابخانه و حصاری در آن بنا نمودند. در حمله چنگیز خان مغول، شیراز از تخریب و قتل عام در امان ماند چرا که حکمرانان محلی به پرداخت مالیات به مغولان رضایت دادند. شیراز همچنین از قتل عام تیمور نیز در امان ماند زیرا شاه شجاع، فرماندار فارس تسلیم شد.در قرن سیزدهم میلادی، بدلیل رونق علم، فرهنگ و هنر، شیراز به دارالعلم مشهور شد. تعداد زیادی از شاعران، صوفیان و فیلسوفان مشهور ایرانی در شیراز متولد شده‌اند که سهم مهمی در به شهرت رسانیدن شیراز داشته‌اند. از بین انها میتوان سعدی، حافظ، روزبهان و ملاصدرا را نام برد. در دوره صفویه و حکومت شاه عباس، شیراز تحت زمام امام قلی خان دارای رونق بود و وی بناهای با شکوهی در شیراز ساخت. پس از حمله افغانها به ایران و سقوط صفویه، دوران نزول شیراز آغاز گشت و سپس با شورش حکمرانان محلی در دوره افشاریان بر علیه نادر شاه، این وضع بدتر گشت. نادر شاه سپاهی را روانه شیراز کرد و شهر پس از چندین ماه محاصره سقوط کرد. پس از این حمله بسیاری از بناهای با شکوه شیراز از بین رفت و جمعیت شیراز به ۵۰۰۰۰ نفر، یعنی ربع جمعیت قرن پیش از آن تنزل یافت.
....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007