چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 2112 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : آسیب شناسی دارایی های سمی و راهکار مدیریت در آن
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
آسیب شناسی دارایی های سمی و راهکار مدیریت در آن
تعداد صفحه :
18
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
مقدمه
دارایی های سمی
انواع دارایی های سمی
الف-دارایی های رهنی:
ب- دارایی های غیر جاری
انواع تسهیلات یا وام های پرداختی توسط بانک ها
بازار NPL
تمرکز بیش از حد بر صنایع و شرکت های بزرگ
تمرکز بیش از حد در بانک ها و مؤسسات مالی دولتی
پرداخت بالاتر از سرمایه به یک پروژه
مدعیان کار آفرینی
عدم استفاده از تمام ظرفیت برخی صنایع یا نبود مزیت رقابتی
وام های مستقیم
راهکار پیشنهادی
ایجاد سیستم رتبه بندی داخلی
ارزیابی داخلی
ذخیره گیری
نتیجه گیری
منابع
مقدمه
امروزه دیدگاه پیشین مدیریت مبتنی بر ثبات محیط داخلی و کنترل محیط خارجی سازمان از طریق پیش بینی تغییرات آتی مطرح نبوده و آنچه مشهود است پیچیدگی مناسبات حاکم بر درون و برون سازمان هاست، مناسباتی که با وجود انواع مختلف ریسک، همواره می توانند سبب کندی، انحراف و حتی توقف برنامه های تدوین شده سازمان ها و نهایتاً وقوع بحران در سطح گسترده ای گردند. به همین جهت طریقه مواجهه با این مناسبات و چگونگی مدیریت و کنترل این وجه از سازمان، بزرگ ترین چالش پیش روی مدیران ارشد سازمان ها بوده است.
موضوع اخیر تحت عنوان دارایی های سمی از جنس وقایع مذکور بوده که همچنان به عنوان اصلی ترین عامل شکل گیری و تشدید بحران مالی اخیر جهانی شناخته می شود که همزمان با وقوع این بحران در ادبیات مالی دنیا مصطلح و متداول گردید.نوشته حاضر بر آن است تا ضمن معرفی این قسم از دارایی ها و پرداختن به انواع مختلف آن ، از طریق ارائه راهکارهای پیشنهادی شیوه صحیح مدیریت این دسته از دارایی ها را ارائه نماید.
دارایی های سمی
دارایی های سمی اصطلاح متداولی برای دارایی های مالی خاص است که ارزش آنها بطور قابل توجه کاهش یافته است به طور یکه در بازار به قیمت مطلوب برای دارنده قابل معامله نیست. این اصطلاح در طول بحران مالی سال 2007 الی 2010 بسیار مورد استفاده قرار گرفته و نقش مهمی را در این بحران ایفا نموده است؛ اگرچه این اصطلاح بصورت محدود در اوایل سال 2006 برای اولین بار توسط آنجلو موزیلو مؤسس شرکت countrywide financial در توصیف محصولات رهنی به کار برده شده است. دارایی های سمی نوعی دارایی است که ارزش فعلی آن در بازار بسیار پایین تر از ارزش دفتری آن است و به علاوه در بازار به سختی نقد می شوند. فروش این نوع دارایی اگر محال نباشد، دور از انتظار است و بر ترازنامه مؤسسات مالی تأثیرات مخرب دارد و در صورتیکه سهم آنها بالا باشد مؤسسه به سرعت ورشکست می شود. بنابراین کاهش شدید ارزش و عدم نقد شوندگی دو عامل کلیدی ایجاد دارایی های سمی هستند. باید توجه داشت زمانیکه ارزش دارایی های یک مؤسسه مبتنی بر بازار باشد یک دارایی خوب قابلیت تبدیل شدن به دارایی های سمی را نیز دارد.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017