تلگرام سایت تحقیق
پنج شنبه 3 اسفند 1396
بازدید امروز : 4242 نفر

موضوع : تشویش اذهان عمومی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تشویش اذهان عمومی
تعداد صفحه :
26
قیمت :
4000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
نشر اکاذیب
اشاعه اکاذیب از طریق افترا
صلاحیت دیوان کیفر
جرم نشر اكاذيب ( تشویش اذهان عمومی) از ديدگاه قانون جمهوری اسلامی
جرایم مطبوعاتی و تشویش اذهان عمومی
جرایم علیه امنیت و آسایش عمومی
جرایم علیه حقوق اشخاص
نتیجه گیری
منابع
  مقدمه
تشويش اذهان عمومي يعني عمل، رفتار و خبري كه آرامش ذهني-رواني افراد را گرفته و آنها را در نگراني واضطراب غوطه ور مي كند. اما آيا هرگونه مشوش ساختن ذهن فردي و جمعي نامناسب است ؟به عنوان مثال آمار اعتياد در ايران سير صعودي دارد و به گفته رئيس سازمان بهزيستي كشور هم اكنون نوجوانان در سنين ۱۴ تا ۱۵ سالگي نيز در معرض اين آسيب قرار دارند. اطلاع رساني در اين خصوص يقينا موجب بروز آشفتگي ذهني در ميان خانواده ها خواهد شد. اما اين نگراني مي تواند توليد هشياري و مراقبت كرده، افراد را تا حدودي از خطر ابتلا به اعتياد دور نگه دارد. مثالهايي از اين نوع فراوان است.در پاسخ به اين مدعا گروهي بر آنند كه تنها مي توان آن دسته از اخبار مشوش كننده را به مردم ارائه كرد كه همزمان قادر به ارائه راه حلي براي آن نيز هستيم. شواهد نشان مي دهد آنچه كه بيشتر عامل بروز تشويش اذهان عمومي است، ارائه و انتقال خبر يا واقعه ناخوشايند نيست، بلكه شيوه هاي اطلاع رساني موجب چنين پديده اي مي شود.
زندگي در جامعه اي آرام و بدون دغدغه روياي هر زن و مردي است. اما اين بدان معني نيست كه جامعه عاري از تشويش هاي ذهني، الزاما جامعه اي سالم است. بلكه گاه به عكس اين جامعه نشان از بيماري دارد. تشويش اذهان عمومي در بسياري از مواقع نشان از زنده و پويابودن جامعه است. به قول يانيس ريتسوس، شاعر يوناني: اين دل آشوب /بيماري نيست / پاسخ است. بنابراين به نظر مي رسد ضمن مراقبت از اخبار جمعي و رفتارهاي نمايشي كه مي تواند باعث تشويش اذهان عمومي شود بايد مواظب بود كه جامعه به مرحله اي نرسد كه از هيچ خبر و نظري آشفته نشود.بي حسي اجتماعي ميزان مشاركت عمومي را به سمت صفر پيش مي برد.به عبارت ديگر در اين شرايط اجتماع يا مشاركت متوقع را نمي پذيرد


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018