سه شنبه 3 مهر 1397
بازدید امروز : 7304 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : پروژه مالی توسعه فرهنگ استفاده از بیمه
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پروژه مالی توسعه فرهنگ استفاده از بیمه
تعداد صفحه :
120
قیمت :
15000 تومان

توسعه فرهنگ استفاده از بیمه در سطح استان
مقدمه:
مدیریت مهمترین عامل در حیات، رشد و بالندگی یا نابودی شرکت می باشد و مدیر روند حرکت از وضع موجود به سوی وضعیت مطلوب را هدایت نموده در هر لحظه برای ایجاد آیند های بهتر تلاش می نماید. گذشته با تمام اهمیت و آموختنی هایش و با تمام تأثیر که می توانست بر آینده داشته باشد اتفاق افتاده است و هیچ نیرویی قادر نیست آن را دگر بار به گونه های متفاوت بیافریند، اما آینده در پیش است و قسمت مهمی از آن به آنچه امروز می گذرد مربوط است. در عصر کنونی و با توجه به بحث جهانی شدن اقتصاد و پیوستن اکثر کشورها به سازمان تجارت جهانی روند رو به رشد تجارت کالاها و خدمات تجارت الکترونیکی، تنوع، رو به گسترش محصولات بیمه ای و نقش بیمه ای و نقش بیمه به عنوان نهاد مالی در بازار سرمایه و همچنین ارتباط مستمر و متقابل بیمه و بانک لزوم بازنگری شرکت ها موسسات شرکتها و موسسات بیمه ای در ساختار سنتی و نحوه برنامه ریزی و مدیریت منابع آنها را اجتناب ناپذیر نموده است. بنابراین شرایط جدید بازار بیمه پیچیدگی روز افزون فعالیتها و تغییرات شدید محیطی لزوم برنامه ریزی استراتژیک را به منظور توسعه و پیشرفت شرکت در تمامی ابعاد امری انکار ناپذیر نموده است در واقع برنامه ریزی استراتژیک را می توان تلاش سازمان یافته برای اتخاذ تصمیم ها و انجام دادن اقدام های بنیادی دانست که ضمن شکل دادن به شرکت مشخص می سازد که شرکت برای چه بوجود آمده است، تأثیرات شرایط محیطی بر دامنه فعالیت های شرکت چیست و مهمتر از همه اهداف آتی و روشهای رسیدن به آنها چگونه می بایست شناسایی و ترسیم گردد. در واقع مدیریت استراتژیک را میتوان "هنر و علم و تدوین" اجرا و ارزیابی تصمیمات چندگانه ای که سازمان را قادر می سازد به هدف بلندمدت خود دست یابد، تعرف نمود بنابراین تأکید بر عواملی چون هماهنگ کردن سطوح مدیریت، بازاریابی، چگونگی انجام عملیات بیمه گری، نحوه مدیریت منابع انسانی، کنترل و مدیریت منابع مالی و تحقیق و توسعه سیستم های اطلاعات رایانه ای حائز اهمیت فراوان می باشد.
زندگی انسان در هر مکان و هر لحظه خطرهای مختلفی تهدید می کند و فعالیت بشر در همه حال خطر یا خطرهایی به همراه یا به دنبال دارد. هر قدر انسان برای غلبه بر مشکلات و دستیابی به رفاه به موفقیت هایی نائل می شود این موفقیت خود با خطرهای جدیدی همراه می باشد. اختراع ماشین بخار، اتومبیل، هواپیما، نفت، گاز هر یک ضمن بالابردن سطح رفاه و میزان کارایی بشر انبوهی از خطرهای مختلف و گاهی هولناک در مقابل وی قرار می دهد تا جائیکه می توان گفت بشر همواره با فعالیت خود خطرهای جدیدی علاوه بر خطرهای طبیعی مانند سیل و زلزله و طوفان برای خود می سازد. خطر پیشینه ای به قدمت تاریخ بشر دارد و حاصل کارش جز ویرانی و ضرر و زیان نیست، از بدو خلقت انسان، پیوسته همراه او بوده و موجب دلمشغولی انسان بوده است، در آغاز، خطر، گستره ی چندان پهناوری نداشت، چون سرمایه اندک بود. رفته رفته و با توسعه ی جوامع بشری و با پیشرفت تمدن، ثروت و دارایی انسان افزونتر شد و میزان درگیری انسان با خطر یا ریسک افزایش یافت و دزدی دریایی هم به آن اضافه شد. با رخ نمودن انقلاب صنعتی، تنوع، تواتر و شدت ریسک، روز به روز گسترش یافت. به طوری که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود انواع فرآورده های صنعتی به زندگی بشر، به رغم تسهیلات فراوانی که برای رفاه انسان در پی داشته، ریسک های جدیدی را با خود وارد اجتماع کرده است.
عاقلانه ترین و منطقی ترین رویه مقابله با خطرهای زیان آور از بین بردن آثار آن و پیشگیری از خطر است لکن متأسفانه پیشگیری از خطر به طور کامل امکان پذیر نیست اقدامات انسان ممکن است در حفظ جان او تا حدی موثر باشد، تعداد وشدت حوادث را کاهش دهد، اموال او را در مقابل حوادث آتش سوزی و سرقت حفظ نماید. اما هیچیک از این اقدامات خطر را بطور کامل و به وجه مطمئنی منتفی نمیسازد، بلکه تنها دامنه و میزان آن را محدود میکند. زیرا در هر حال باوجود همه پیشگیری ها بازهم وقوع حوادث پیش بینی نشده و غیرمنتظره محتمل و امکان پذیر است واکسیناسیون، نصب برق گیر، احداث بزرگراه، خطر ابتلاء به بیماری و برق زدگی و حوادث رانندگی را قطعأ کاهش می دهد ولی وقوع آنها را غیرممکن نمی سازد، پس برای مصونیت در مقابل نتایج زیانبار حوادث باید راههای دیگری پیدا کرد.
با ریسک به روش های متعددی، با توجه به ماهیتشان، می توان برخورد کرد. مهمترین و موثرترین شیوه انتقال ریسک به بیمه گر است. نقش بیمه گر تشکیل اجتماع بزرگی از بیمه گذاران است که در معرض ریسک یگانه ای قرار دارند. بیمه گر با استفاده از آمار و محاسبات احتمالات و تجربیات گذشته ، هزینه ریسک یا حق بیمه ی فنی را محاسبه و مبلغی را بعنوان هزینه ی عملیاتی و سود معقول خود به آن اضافه می کند تا حق بیمه ی تجاری بدست آید. این رقم، حق بیمه ای است که بیمه گذار بابت انتقال ریسک به بیمه گر می پردازد. هر چه اجتماع بیمه گذاران زیادتر باشد بر اساس قانون اعداد بزرگ، پیش بینی های بیمه گر به واقعیت نزدیکتر میشود، در نتیجه حق بیمه ای که بیمه گر بر اساس حساب احتمالات و تجربیات گذشته محاسبه کرده پاسخگوی تعهدات او خواهد بود.
تاریخچه:
نخستین نوع بیمه که قبل از سده نوزدهم مورد عمل قرار گرفته، بیمه باربری دریایی است. بقیه رشته ها کم و بیش بعد از انقلاب صنعتی به تدریج از این زمان به بعد شروع شده است. دومین رشته، بیمه ی آتش سوزی است که بعد از آتش سوزی مهیب لندن به فکر اندیشگران رسید. عمومأ با پیشرفت تکنولوژی و ورود فرآورده های صنعتی، با وجود رفاهی که برای بشر به ارمغان می آورند، بالقوه خطرهای جانی و مالی نیز در پی دارند. بیمه گران مدام در فکر ارائه تأمین بیمه ای برای این دسته از خطرها هستند. اینکه کدامین قوم یا ملت، نخستین بار با بیمه آشنا شدند معلوم نیست. برخی دریانوردان فنیقی را مبتکر بیمه ی دریایی می دانند. بدین صورت که دریانوردان از بازرگانان وام دریافت میکردند و هرگاه دریانورد بدهکار با موفقیت سفر خود را به پایان می برد، موظف بود که اصل و بهره ی وام دریافتی را ظرف مدت معین به بازرگان طلب کار پرداخت کند. در طی این مدت کالای دریانورد در گرو بازرگان بود و اگر به موقع موفق به دریافت طلب خود نمیشد می توانست کالا را حراج کند. ولی اگر کشتی دریانورد با حوادث دریا مواجه می شد یا دزدان دریایی حمله ور می شدند و کالا به غارت می رفت وام دهنده حقی در مورد اصل و بهره وام پرداختی نداشت. بنابراین بازرگان وام دهنده، خطر
را تقبل می کرد یعنی برگشت اصل و بهره وام در گرو سالم بمقصد رسیدن کالا بود. بهره ی این نوع وامها بیشتر از وام عادی بود و این ما به التفاوت بین میزان بهره ی وام عادی و وام دریایی را می توان حق بیمه ی خطری محسوب کرد که بازرگان وام دهنده به عهده گرفته بود. این نوع وامها را در تاریخ و پیدایش بیمه، بیمه ی وامهای دریایی نامیده اند. که در سده ی پنجم و ششم قبل از میلاد مسیح در مدیترانه ی شرقی که مرکز تجارت اروپای آن زمان بود رواج داشت. بدین صورت که سرمایه داران یونانی به صاحبان کشتیها و ما التجاره ها وام با نرخی بالاتر از وام عادی پرداخت می کردند. حتی برخی تاریخ نگاران اعتقاد دارند که سابقه ی این نوع وامها به دو هزارسال قبل از میلاد می رسد که بین بازرگان و دریانوردان هندی متداول بود. برخی معتقدند که تقسیم ریسک را که امروزه یکی از ویژگیهای مهم حرفه بیمه گری محسوب می شود، چینیها در سه هزار سال قبل از میلاد رعایت می کرده اند. بدین ترتیب که دریانوردان چینی مال التجاره ی خود را به جای حمل با یک کشتی یا قایق، با چندین کشتی و قایق حمل می کردند که هر گاه یکی یا چند وسیله دچار مخاطرات دریایی شد یا دزدان دریایی به غارت بردند، کشتیها و قایقهای دیگر به مقصد برسند و خسارات وارده به حداقل ممکن کاهش یابد. این همان اصل پراکندگی ریسک در اقصی نقاط جهان است که امروزه بین بیمه گران اتکای متداول است و رعایت می شود.
..................

تحقیقهای مشابه
پروژه مالی توسعه فرهنگ استفاده از بیمه
120 صفحه - 15000 تومان
پروژه حسابداری- پروژه مالی با عنوان بانکداری اسلامی
62 صفحه - 9000 تومان
lifo و fifo پروژه مالی مقایسه روش های ارزیابی موجودی کالا و مواد کارخانه پارس خزر بر اساس روش های
80 صفحه - 15000 تومان
طراحی یک سیستم ساده حسابداری مالی پروژه حسابداری
32 صفحه - 5000 تومان
بررسی نقش بقعه امام زاده صالح (ع) کفته رود رشت در توسعه گردشگری و جذب توریسم در شهرستان رشت پروژه رشته جهانگردی و توریسم
57 صفحه - 15000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی شرکت هایی که تحت حمایت مالی موسسه ی توسعه ی راههای تجاری و صنعتی در کنیا هستند 14
15 صفحه - 15000 تومان
راهكاري مؤثر در توسعه فرهنگ روحيه ورزشكاری در جامعه صنعتي
39 صفحه - 5000 تومان
علل کم توجهی به نماز و نقش مدیران و مسئولان در ترویج و توسعه ی فرهنگ نماز
13 صفحه - 2000 تومان
علل کم توجهی به نماز و نقش مدیران و مسئولان در ترویج و توسعه ی فرهنگ نماز
15 صفحه - 3000 تومان
نقش فرهنگ و هنر در توسعه اقتصادی
12 صفحه - 2000 تومان
عوامل مؤثر بر عدم توسعه بیمه تکمیلی درمان گروهی از نظر خبرگان صنعت بیمه همراه با جامعه آماری و بر طبقه اصول روش تحقیق
40 صفحه - 10000 تومان
پرسشنامه راهکارهای توسعه صنعت بیمه در بازار پول و سرمایه
3 صفحه - 3000 تومان
پرسشنامه نقش بیمه در توسعه گردشگری
3 صفحه - 3000 تومان
کار آماری بررسی نقش بیمه در توسعه صنعت گردشگری
25 صفحه - 25000 تومان
آشنایی با بیمه توسعه و انواع بیمه های آن
13 صفحه - 2000 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007