جمعه 23 آذر 1397
بازدید امروز : 3013 نفر

موضوع : بیماریهای نوپدید و راههای پیشگیری از ابتلا
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بیماریهای نوپدید و راههای پیشگیری از ابتلا
تعداد صفحه :
18
قیمت :
2500 تومان

مقدمه
کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، سازمان خواربار و کشاورزی جهانی و دفتر بین المللی همه‌گیری‌های بیماری های حیوانی در 3 مه سال 2004 در ژنو، - گزارش مشترک خود در گرد هم آیی 5 بیماری‌های مشترک نوپدید را چنین تعریف کرده اند:
"یک بیماری مشترک نوپدید عبارتست از یک بیماری که به تازگی شناخته شده و یا پدیدی یافته و یا آن که قبلاً وجود داشته ولی اخیراً میزان شیوع آن افزایش یا فته و یا انتشار جغرافیایی، میزبان و ناقلان آن گسترش یافته است".
این کارشناسان اضافه کرده‌اند که بعضی از عوامل عفونی که چنین بیماری‌هایی را ایجاد می‌کنند، ممکن است تغییرات بیشتری پیدا کنند و به شکلی مؤثر و انحصاری از انسان به انسان (منتقل شوند (مثال ویروس ایدز)درمان‌های موفقیت آمیز بیماری‌های باکتریایی با آنتی بیوتیک‌ها، پیش‌گیری و کنترل بیماری‌هایی مثل سیاه سرفه، سرخک، پولیو، سرخجه در کشورهای پیش رفته‌ی صنعتی جهان و تعدادی از کشورهای درحال توسعه در قرن گذشته، یک خوش‌بینی کاذب در زمینه‌ی خلاصی از اغلب بیماری‌های واگیر، که همه گیری‌های وسیعی را سبب می‌شوند، به وجود آورده بود؛ به طوری که در این کشورها بیماری‌های غیر واگیر اولویت اول را داشتند. در حالی که کشورهای در حال توسعه‌ی آفریقایی و آسیایی هنوز درگیر مبارزه‌ی سخت و اولیه با این نوع بیماری‌ها بودند. ولی پدیده‌هایی مثل مقاومت باکتریایی به آنتی بیوتیک‌ها، تحولات ژنتیکی عوامل بیماری‌زای میکروبی، پیدایش و یا پیدایش مجدد عوامل میکروبی در زمان و مکان‌هایی که انتظار وجود آن‌ها نمی‌رفت، این آینده‌ی نیمه درخشان خلاصی نسبی از بیماری‌های واگیر را تیره و تار کرده است. کوتاه شدن فواصل جغرافیایی به دلیل سرعت انتقال بین المللی انسان و کالاهای تجارتی، تغییر در شیوه‌های تولید کالاهای کشاورزی و دامی، بروز جنگ‌های منطقه‌ای و تغییر در شیوه‌ی زندگانی انسان و تغییرات اکولوژیکی را باید از عوامل بسیار مؤثر در برگشت عوامل عفونی محسوب کرد.ایدز یکی از خطرناک‌ترین و کشنده‌ترین بیماری‌های همه‌گیری است که مهاجران آفریقایی در دو دهه‌ی آخر قرن بیستم به نیم کره‌ی غربی آوردند و در سال 1983 بعد از هزاران مورد شایع شده در اروپا و آمریکا ویروس نا شناخته‌ی آن از بیماران جدا شد و امروزه جهان گیری آن در تاریخ پزشکی بشر رکورددار شده است؛ به طوری که هیچ کشوری در دنیا از عواقب این بیماری خلاصی ندارد. عفونت ایدز نه تنها سل های خفته را بیدار می کند، بلکه هم راه با سایر عوامل اقتصادی اجتماعی، این بیماری کنترل شده و هم چنین تعداد زیادی از عفونت های فرصت طلب دیگر، از جمله را در کشورهای غربی دوباره Pneumocystis carinii پنومونی با برای اولین بار west Nile شایع کرده است. ویروس آنسفالیت زای در سال 1999 در ایالات متحده از پرندگان و اسب جدا و سپس آلودگی انسان به آن گزارش شده است. اشریشیا کلی مثال زنده ای از برگشت یک بیماری واگیردار E.coli o157:H7 منتقله از راه غذا است. این باکتری جدید برای اولین بار در سال 1982 به عنوان عامل بیماری اسهالی شناخته شد ولی در حال حاضر عامل مهم همه گیری های بزرگ و هزاران تک گیری عفونت دستگاه گوارش در سراسر دنیا شده است . تخمین زد ه می شود که تنها در ایالات متحده ی آمریکا سالیانه حدود 20 هزار مورد بیماری هم راه با 250 مورد مرگ ناشی از این عفونت اتفاق می افتد(2). وجود بیماری لایم از سال 1982 در ایالات متحده گزارش شده و امروزه، با شیوع بالغ بر 10 هزار مورد بیماری در سال، از شایع ترین بیماری های منتقله با بندپایان در این کشور شده است . مقاومت باکتریایی نیز به یکی از معضلات مهم تندرستی تبدیل شده و باید گفت که در حال حاضر بیماری های واگیردار در کشورهای پیش رفته ی صنعتی نیز، هم گام با سایر مشکلات بهداشت عمومی، بار قابل توجهی را بر تندر ستی این جوامع تحمیل کرده است.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007