تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
جمعه 3 فروردین 1397
بازدید امروز : 856 نفر

موضوع : وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام
تعداد صفحه :
10
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از نهاد‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است که قانون اساسی وظیفهٔ تعیین اعضای آن را به عهدهٔ مقام رهبری گذاشته‌است.
وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام
1. رفع اختلاف ميان مجلس شوراى اسلامى و شوراى نگهبان
يكى از مهم‏ترين وظايف مجمع تشخيص مصلحت نظام كه علت آغازين تشكيل آن هم به شمار مى‏رود، برطرف ساختن اختلاف ميان مجلس و شوراى نگهبان است. بر اساس اصل 112 قانون اساسى، «مجمع تشخيص مصلحت نظام براى تشخيص مصلحت در مواردى كه مصوّبه مجلس شوراى اسلامى را در شوراى نگهبان، خلاف موازين شرع يا قانون اساسى بداند و مجلس با در نظر گرفتن مصلحت نظام، نظر شوراى نگهبان را تأمين نكند، تشكيل مى‏شود».
2. مشاوره با رهبرى
الف) مشاوره با رهبرى در تعيين سياست‏هاى كلى نظام
بر اساس بند يك اصل 110، يكى از وظايف و اختيارهاى رهبر، تعيين سياست‏هاى كلى نظام جمهورى اسلامى ايران پس از مشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام عنوان شده است. سياست‏هاى كلى، معادل مفهوم خط مشى عمومى است كه براى هماهنگى و انسجام هدف‏هاى نظام موجود در جامعه اعمال مى‏شود و بازتاب ارزش‏هايى خواهد بود كه جامعه و دولت بدان‏ها پاى‏بند است.
ب) مشاوره با رهبرى درباره بازنگرى در قانون اساسى
بر اساس بخش از اصل 177 قانون اساسى، مقام رهبرى پس از مشورت با مجمع تشخيص مصلحت نظام، در حكمى خطاب به رئيس جمهور، موارد اصلاح يا تقسيم قانون اساسى را به شوراى بازنگرى قانون اساسى پيشنهاد مى‏كند.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007