تلگرام سایت تحقیق
پنج شنبه 3 اسفند 1396
بازدید امروز : 1586 نفر

موضوع : شخصیت عرفانی بانو اصفهانی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
شخصیت عرفانی بانو اصفهانی.docx
تعداد صفحه :
26
قیمت :
4000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه 6
پدر 6
تولد 7
تحصیلات جدید 8
ازدواج 8
آغاز تحصیلات حوزوی 8
استاد و همسر 9
فضایل و ملکات معنوی 10
الف) عشق به خداوند 11
ب) عشق به اهل بیت(ع) 12
ج) نظم و برنامه ریزی 12
د) اخلاق در خانه 13
سفر به اصفهان 13
تألیفات 14
معرفی شرح آثار 15
وفات 22
نتیجه گیری 24
منابع وپی نوشتها 25
  مقدمه
حاج سیدمحمدعلی امین التجار اصفهانی سه پسر داشت و همیشه آرزو می‌کرد خدا دختری به او بدهد تا این‌که سال ۱۲۶۵ شمسی، خدا آرزوی او و همسرش زهرا را برآورده کرد و به آنها دختری داد که او را سیده نصرت نام‌گذاری کردند. آن‌طور که در کتاب «شجره طیبه» تألیف سیدمصلح‌الدین مهدوی موسوی اصفهانی نوشته شده است، نسب پاکش با سی واسطه به امام علی بن ابیطالب(ع) می‌رسد. بانو امین از دوران کودکی علاقه بسیاری به آموختن داشت. خودش در این‌باره می‌گفت: «از کودکی عشق خواندن و نوشتن در من پیدا شده بود. هم‌بازی‌هایم به من ایراد می‌گرفتند که چرا تو نمی‌آیی بازی کنی، ولی من عشقم فقط درس بود».
پدر
شادروان حاج مصطفی ایروانی پسر مرحوم حاج یوسف ایروانی در سال 1286ش به دنیا آمد. پس از رشد و پرورش و تکمیل معلومات به تجارت روی آورد و با گذشت زمان، از تجّار معتبر و مورد اعتماد بازار تهران گردید. او مردی دانشمند، صالح، دوستدار اهل بیت(ع)، مفسّر قرآن، معلّم اخلاق و مسلط به 7 زبان زنده دنیا مانند، انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، ترکی و ... بود. ایروانی با علما و مراجع تقلید وقت بخصوص آیت اللّه سیّدمحمّد حجّت و آیت اللّه حاج آقا حسین بروجردی مراوده داشت و کمک های قابل توجهی به حوزه علمیّه قم کرد. همچنین به منظور ترویج مذهب و فقهِ جعفری به همراه آیت اللّه حاج شیخ عباسعلی اسلامی، «جامعه تعلیمات اسلامی» را بنیان نهاد که در آن زمان خدمات شایانی به جهان اسلام نمود.
منزل ایشان محل تشکیل جلسات مذهبی و ترویج معارف الهی بود که حاصل بخشی از آن جلسات به اهتمام وی به صورت کتابی با نام «مناظرات» در سال 1361ق منتشر گردید. از آثار دیگر وی «دوره کامل تفسیر قرآن»، «دروس معارف و اخلاق اسلامی» و «ترجمه کلمات قصار» حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) به 3 زبان زنده دنیا بود.
سرانجام این مرد نیکوکار و علم دوست در سن 66 سالگی و در سال 1334ش زندگی را بدرود گفت و پیکرش در کنار حرم دلربای حضرت معصومه(س) در قبرستان شیخان قم، در دلِ خاکِ تیره نهان گردید.(1)


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018