موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : مطالعه و بررسی تولید کالا برای شرکت
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
مطالعه و بررسی تولید کالا برای شرکت
تعداد صفحه :
24
قیمت :
2500 تومان

فهرست مطالب
عنوان
صفحه
مطالعه و بررسی تولید کالا برای شرکت
دفاع از سهم بازار شرکت
منابع داخلی
مشتریان
رقبا
سایر منابع
غربال کردن ایده ها
پروراندن ایده و آزمایش آن
آزمایش مفهوم
تهیه خط مشی بازار یابی
بررسی های اقتصادی
تولید کالا
آزمون بازار
بهره برداری تجاری
معرفی کالای جدید
رشد کالا
دوره بلوغ
اصلاح کالا
اصلاح ترکیب عناصر بازاریابی
زوال کالا
مطالعه و بررسی تولید کالا برای شرکت
یک شرکت برای تولید کالاهای جدید باید همواره از آمادگی های لازم برخوردار باشد . شرکت باید همچنین قادر باشد در صورت بروز تغییراتی در ذائقه و سلیقه مصرف کنندگان ، تکنولوژی و رقابت ، این کالا ها را به نحو احسن اداره و هدایت کند . به نظر می رسد هر کالا ، دوره عمر معینی داشته باشد . بدین معنی که یک کالا تولید می شود ، مراحل مختلفی را پشت سر می گذارد و سرانجام از میان می رود و کالای جدیدی جایگرزین آن می شود .
وجود یک دوره عمر هر کالا ، دو بحث بسیار اساسی و قابل بررسی را پیش رو می نهد. اولین مسئله این است : چون هر کالایی نهایتا از میان می رود ، یک شرکت باید همواره به فکر تولید کالای جانشین آن باشد. این همان بحث تولید کالای جدید است. اما مسئله دوم این است : یک شرکت باید چگونگی مراحل مختلف دوره عمر کالای خود را به درستی بشناسد تا بتواند با توجه به این مراحل خط مشی های معقول و منطقی را در بازار در پیش بگیرد. این ، همان مسئله خط مشی دوره عمر کالا است .
با توجه به تغییر ذائقه و سلیقه مصرف کنندگان و همچنین تحولاتی که در شرایط رقابتی و تکنولوژیک پیش می آید ، یک شرکت نمی تواند و نباید منحصرا به کالاهای فعلی تولیدی خود متکی باشد . مشتریان خواهان کالا های جدید و کالا های پیشرفته ترند و این چیزی است که رقبا مترصد آنند. هر شرکتی به یک برنامه برای تولید کالای جدید نیازمند است .
یک شرکت می تواند به دو طریق به کالا های جدید دست یابد . راه اول ، تحصیل مستقیم است . یعنی اینکه شرکت ، شرکت دیگری را خریداری کند یا امتیاز انحصاری تولید کالای دیگری را به دست آورد. برای دستیابی به کالا های جدید ، راه دوم ایجاد کالای جدید در قسمت تحقیق و توسعه خود شرکت است. با افزایش سطح هزینه های مربوط به ایجاد کالاهای جدید ، شرکت ها نیز ترجیح داده اند به جای تولید کالاهای جدید ، انواع مارک های تجاری موجود را تولید کنند . بعضی از شرکت ها یا با تقلید از مارک های تجاری موجود ، انواع مشابه آن را تولید می کنند یا این که مارک های قدیمی را به نحوی احیا می کنند .
در این جا منظور از کالای جدید ، کالاهای ابداعی ، کالاهای پیشرفته تر ، کالاهای اصلاح شده و انواع کالاهای جدید دیگر است ، یعنی کالاهایی که با تلاش خود شرکت و در دایره تحقیق توسعه آن به وجود می آیند .
واقعا چرا کالاهای جدید این همه با شکست روبرو می شوند ؟ باید گفت که در این مورد دلایل بسیاری وجود دارد . بعضی اوقات ، علی رغم این که یافته های تحقیقات بازار نشان دهنده ضعف کالای جدیدند ، اما مدیران اجرایی سطح بالا برای تبدیل ایده مورد علاقه خود به کالا اصرار می ورزند. یا ممکن است واقعا ایده یک کالا بسیار عالی باشد ، اما اندازه بازار بیش از اندازه واقعی برآورده شده باشد. ممکن است کالا آن طور که باید و شاید طراحی نشده باشد ، یا این که جایگاه مطلوبی در بازار به آن اختصاص داده نشود. یعنی یا قیمت آن بیش از حد تعیین شده بوده و یا درباره ی آن تبلیغات درستی انجام نشده باشد و بالاخره ، گاه هزینه های تولید کالای جدید از مقدار پیش بینی شده بیشتر می شود یا واکنش رقبا بسیار شدید تر از آن می شود که در آغاز انتظار می رفت .
رقابت شدید باعث قطعه قطعه شدن هر چه بیشتر بازار شده است . معنی قطعه قطعه شدن بازار این است که شرکت ها به جای هدف گیری بازار های انبوه ، باید اکنون قسمت های کوچک تر بازار را نشانه بگیرند و در این صورت ، فروش و سودآوری هر کالا به مراتب کمتر خواهد بود . کالاهای جدید باید با مجموعه قوانین و مقررات اجتماعی و دولتی ، نظیر استاندارد های ایمنی مصرف کننده و معیار های زیست محیطی ، سازگاری کامل داشته باشند. هزینه های دستیابی به کالاهای جدید و تولید و عرضه این کالا ها تدریجا افزایش می یابد ، چرا که اجزای هزینه های تولید ، هزینه وسایل ارتباط جمعی و هزینه های توزیع افزایش می یابند .

تحقیقهای مشابه
پروژه بررسی و مطالعه تولید و تکثیر آبزیان برای استفاده مصارف غذایی - ناپلیوس آرتمیا - زئوپلانکتون - کوپه پودا - کلادوسرا، نماتودا و لارو تروکوفورا
105 صفحه - 17000 تومان
پروژه بررسی عوامل موثر در ایجاد رضایت شغلی همراه با جامعه آماری و مطالعه بر روی کارکنان شرکت فومن شیمی بر اساس روش تحقیق
37 صفحه - 8000 تومان
پروژه مطالعه و بررسی نحوه تشکیل و ثبت شرکت تعاونی
198 صفحه - 15000 تومان
مطالعه و بررسی تولید کالا برای شرکت
24 صفحه - 2500 تومان
پایان نامه جهت اخذ کارشناسی مدیریت صنعتی بررسی سیستم برنامه مواد و تولید در شرکت لامپ پارس شهاب
90 صفحه - 15000 تومان
عوامل موثر بر افزایش تولید و فروش در شرکت کنام لولمان
62 صفحه - 9000 تومان
گزارش کارآموزی در شرکت تولید کاشی
26 صفحه - 4000 تومان
معرفی شرکت تکنوفوم تولید کننده انواع سقف های کاذب
13 صفحه - 3500 تومان
اطلاعات جامع شرکت تعاونی تولید روستایی
42 صفحه - 6000 تومان
پروژه انبارداری در شرکت پایا کلاچ تولید کننده قطعات خودرو
93 صفحه - 17000 تومان
پروژه عوامل موثر بر افزایش تولید و فروش در شرکت کنام سبز لولمان
44 صفحه - 7000 تومان
پروژه رشته مدیریت صنعتی بازرگانی - پیاده سازی استاندارد ایزو و ارتباط با کیفیت کالا در شرکت پارس خزر
106 صفحه - 20000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007