شنبه 6 خرداد 1396
بازدید امروز : 4357 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط پاورپوینت :powerpoint
عنوان :

دوپینگ و مشکلات و معضلات فایل بصورت پاورپوینت

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
دوپینگ و مشکلات و معضلات فایل بصورت پاورپوینت
تعداد صفحه :
30
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
 • فهرست مطالب
 • کلمه دوپینگ از واژه Dope (به معنای یک داروی انرژی زا) گرفته شده است که هم به عنوان فعل و هم به عنوان اسم به کار می رود. فرهنگ آکسفورد این کلمه را به واژه هلندی Dope نسبت می دهد که به معنی «آیین غسل» است. شباهت این 2 واژه به علت آن است که کسانی دوپینگ می کنند که با این کار می خواهند کاستی ها و عیوب خود را بپوشانند.

  بعضی معتقدند که مصرف مواد ویژه برای کسب برتری در یک مسابقه ورزشی به سال 2000 قبل از میلاد مسیح برمی گردد، یعنی زمانی که ورزشکارهای یونانی دسته ای از قارچ ها را به عنوان منبعی غنی از پروتئین مصرف می کرده اند. عده ای دیگر برآنند که این واژه از آفریقای جنوب شرقی منشأ گرفته است، جایی که فرقه ای در آن جا نوعی نوشیدنی محلی را که به اصطلاح دوپ نامیده می شد، در آیین های مذهبی خود به عنوان محرک استفاده می کردند.

  بعدها این کلمه تحت عنوان dope به نوشابه الکلی Brandy اطلاق شد که از پوست نوعی انگور در افریقای جنوبی تهیه می شد. در نوشته های دانشمندان یونانی نظیر جالینوس و فیلوستراتوس نظریه هایی درخصوص رعایت اصول اخلاقی توسط رقابت کننده های بازی های المپیک باستانی به چشم می خورد. در همان زمان گلادیاتورهای رومی را مجبور به خوردن داروهای خاصی می کرده اند، تا این که نبرد بین آنان سنگین تر و خونین تر ادامه یابد و تماشاگرها را بیشتر هیجان زده کند.

  در قرن 19، ورزشکارهای فرانسوی مخلوطی از برگ های کوکا و شراب را به نام وین ماریام می خوردند که معتقد بودند احساس خستگی و گرسنگی حاصل از تمرین های دراز مدت را کاهش می دهد. در ادبیات نوین اما دوپینگ به اتفاقی غیرقابل قبول برای آنهایی به شمار می رود که با علم به مضرات آن، جهت جلوه دادن بیشتر توانایی های خود از مواد غیرقانونی استفاده می کنند.

  براساس تعریف جدید این اقدام، دوپینگ عبارت است از تجویز یا استفاده از هر ماده خارجی و یا هر ماده فیزیولوژیک خود بدن، با مقادیر غیرعادی یا راه های استعمال غیرطبیعی، توسط ورزشکار مسابقه دهنده با هدف انحصاری افزایش کارآیی در مسابقه به طور مصنوعی، از بحث اصلی، نگذریم، نتیجه این اتفاق ناخوشایند در ایران بارها و بارها به جز تلفات و مشکلات جسمی و روحی برای ورزشکاران، اعتبار و آبرویی بوده است که به راحتی از میان رفته و البته کمتر مدیر تمایلی به بررسی و ارایه راه حل برای آن داشته است. مجموعه گزارش های این پرونده نگاهی دیگر است به پدیده دوپینگ در ورزش ایران و گوشه ای از اتفاقاتی که این روزها کمتر مورد توجه قرار می گیرد. 

  بحث مبارزه با دوپینگ از جمله وظایف مهم و اساسی کمیته ملی المپیک بوده و کمیته در این رابطه با تمام توان و قدرت خود پیش رفته و توانسته به نتایج بسیار خوبی هم دست یابد اما در این رابطه در دنیا شعاری وجود دارد و آن این است که همیشه فاصله ای میان تیمی که با این پدیده مبارزه می کند با تیم دیگری که به دنبال انجام دوپینگ هست وجود دارد و تیم مبارز با اعمال برنامه ریزیهای دقیق و مشخص همیشه به دنبال کاهش این پدیده شوم و نا هنجار در ورزش است.

  مبارزه با دوپینگ از جمله وظایف مهم و اساسی کمیته ملی المپیک بوده و کمیته در این رابطه با تمام توان و قدرت خود پیش رفته و توانسته به نتایج بسیار خوبی هم دست یابد اما در این رابطه در دنیا شعاری وجود دارد و آن این است که همیشه فاصله ای میان تیمی که با این پدیده مبارزه می کند با تیم دیگری که به دنبال انجام دوپینگ هست وجود دارد و تیم مبارز با اعمال برنامه ریزیهای دقیق و مشخص همیشه به دنبال کاهش این پدیده شوم و نا هنجار در ورزش است.

  در رابطه با بحث دوپینگ آموزش از اهمیت بسزایی برخوردار است و ما اگر آموزشهای اساسی و جامع را در این رابطه داشته باشیم می توانیم شاهد تغییر رفتار ورزشکارانی که تمایل به استفاده از مواد نیروزا دارند بوده و به اهداف مورد نظر خود نزدیک تر شویم. آموزش در این رابطه با پیچیدگی های فراوانی مواجه است و مطمئنا نمی توان به راحتی به نتایج مورد نظر دست یافت اما با استفاده از راهکارهای مناسب مدیریتی می توان از این پیچیدگی ها کاسته و در جهت بهبود معضل دوپینگ در ورزش پیش رفت.

  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

  شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  www.tahghigh.net 2007 - 2017