چهارشنبه 1 خرداد 1398
بازدید امروز : 6058 نفر

موضوع : آشنایی با معمار فیلیپ جانسون و آثار وی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
آشنایی با معمار فیلیپ جانسون و آثار وی
تعداد صفحه :
29
قیمت :
3500 تومان

فیلیپ جانسون
هر معمار باید کمی انقلابی باشد. نسخه برداری از روی ساختمان های قدیمی به هیچ گونه تلاش و خطرپذیری احتیاج ندارد. باید این جرأت را داشته باشید که بر خلاف عادت عمل کنید. فیلیپ جانسون ، معمار، مورخ معماری، موزه‌دار، گردآورنده آثار هنری و یکی از شخصیتهای برجسته معماری و طراحی قرن بیستم، 8جولای1906درشهراهایودرایالت کلیولند به دنیا آمدو 25 ژانویه، سال 2005درسن 98 سالگی در خانه معروف شیشه‌ای خویش، درگذشت. فیلیپ جانسون، معمار نوآوری که آسمان خراشهای شیشه ای را رواج داد و بعدها با طرح های جسورانه و نوستالژیک پست¬مدرن قالب های پیشین خویش را در هم شکست، طی 50 سال، یکی از تأثیرگذارترین چهره های معماری و طراحی آمریکا بوده است، بطوری که بسیاری از ساختمان های آمریکا در نیمه دوم قرن بیستم بر اساس اصول معماری بنیان نهاده شده توسط او، ساخته شده اند.
او در سال 1930 موفق به دریافت مدرک B.A. فلسفه (و یا تاریخ معماری، به روایت برخی منابع) از دانشگاه هاروارد گردید. او پس از فارغ التحصیلی، دپارتمان معماری موزه هنر مدرن (MOMA) نیویورک را برای نخستین بار در سطح موزه های ایالات متحده، به منظور مطالعه و کنکاش در معماری (به عنوان یک هنر)، تأسیس نمود و مدیریت آن را طی دو دوره بر عهده گرفت: یک بار بین سال های 1930 و 1936 و بار دیگر بین سال های 1946 تا 1954.
ساختمان سیگرام
در سال 1932، فیلیپ جانسون با همکاری هنری راسل هیچکاک، مورخ معماری، نمایشگاه برجسته و تأثیرگذاری با عنوان سبک بین الملل ترتیب داد که به واسطه آن عده زیادی از بازدیدکنندگان آمریکایی با معماری مدرن اروپا و مدرنیست های اروپایی از قبیل میس ون دررو، والتر گروپیوس و لوکوربوزیه آشنا شدند. همچنین جانسون و هیچکاک اصول معماری مدرن را در کتابی بنام سبک بین الملل: معماری بعد از سال 1922 گردآوری و تدوین نمودند که این کتاب ضمن آشنا ساختن معماران آمریکایی با یک گرایش و راهکار انقلابی در طراحی، موجب شکل گیری جنبش و سبکی با همین نام در معماری معاصر جهان شد. سبک بین الملل که مشخصه آن کاربرد مصالح مدرن از قبیل شیشه و فولاد و تأکید بر کارکرد و سازه، بجای توجه به دکوراسیون و تزیینات است، علاوه بر اینکه معماری آمریکا را به شدت تحت تأثیر قرار داد، تا 50 سال بعد، بر معماری جهان نیز حکم فرما بود.
جانسون در دهه 1930، علاوه بر این اقدامات، از ثروت شخصی اش نیز برای پشتیبانی و ایجاد انگیزه در بسیاری از معماران مدرن که برجسته ترین آنهامیس ون دررو بود، بهره گرفت.
کلیسای رولف لوس ایندییانا
موزه آمون کارتر تگزاس 1961
فیلیپ جانسون در سال 1940 و در سن 34 سالگی برای تحصیل معماری به هاروارد بازگشت و تحت نظر اساتیدی همچون مارسل بروئر و والتر گروپیوس آموزش دید. او مدرک معماری خود را در سال 1943 دریافت کرد و تا سال 1946 در کمبریج، ماساچوست به فعالیت حرفه ای در عرصه معماری پرداخت. در این زمان بود که او به نیویورک بازگشت تا مجدداً به عنوان مدیر دپارتمان معماری MOMA خدمت کند.
جانسون علاوه بر ترویج نظریه سبک بین الملل، با خلق برخی از آثار مهم و به یادماندنی اش همچون خانه شیشه ای (1949) و ساختمان سیگرام (1958) به شهرت و اعتبار دست یافت.
در میان ساختمان هایی که جانسون در طول زندگی اش طراحی کرد، خانه شیشه ای که او برای خودش ساخت، از همه مشهورتر است. این خانه که یک تک اتاق با دیوارهای تماماً شیشه ای است، با الهام از خانه فارنزوث میس ون دررو طراحی شده و ردپای نظریات میس در این اثر کاملاً قابل مشاهده است. خانه شیشه ای در سال 1986 به ائتلاف ملی حفاظت از آثار تاریخی اهدا شده و به عنوان یک میراث تاریخی توسط این نهاد نگهداری خواهد شد. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007