جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 4106 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : تفکر و مطالعه در کودکان- روش تحقیق

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تفکر و مطالعه در کودکان- روش تحقیق
تعداد صفحه :
24
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
چکیده 1
مقدمه 1
بیان مسئله 2
اهمیت و ضرورت تحقیق 3
سئوالات تحقیق 3
فرضیات تحقیق 3
روش جمع آوری اطلاعات 3
تجزیه و تحلیل موضوع 4
آموختن تفكر به كودكان 4
روش های تفکر صحیح 5
روش های کاربردی تفکر 6
نقش والدین در رشد تفکر 7
آموزش تفکر مثبت به کودک 8
علاقه به خواندن و مطالعه در کودکان 9
نگرش و علائق در کودکان 9
تعیین‏کننده‏های علاقه به خواندن 10
عوامل مؤثر بر علائق خواندن و مطالعه 11
راه‏های رشد علاقه به مطالعه و خواندن در کودکان 14
راهبردهای ایجاد و افزایش انگیزه خواندن و مطالعه 16
راههای ایجاد عادت به مطالعه در کودکان 18
نتیجه گیری 20
منابع 21
چکیده
بسياري از دانشمندان انسان را حيوان متفكر مي دانند و تفكر را فصل مميز انسان و حيوان قرار مي دهند. با اين كه پاره اي از آزمايش ها نشان مي دهد كه تفكر در سطح پايين و ابندائي آن در ميان بعضي از حيوانات ديده مي شود ولي تفكر اساسي مخصوص انسان است و علاوه بر جنبه ي فرهنگي طبيعت انسان اين خصوصيت نيز انسان را از ساير حيوانات مشخص و ممتاز مي سازد. جان ديويي در كتاب چگونه فكر مي كنيم درباره ي مفهوم تفكر مي گويد : عملي است كه در آن موقعيت موجود ، موجب تاييد يا توليد واقعيت هاي ديگر مي شود ،يا روشي است كه در آن باورهاي آينده بر اساس باورهاي گذشته پايه گذاري مي گردد شريعتمداري در كتاب روانشناسي تربيتي خود تفكر را :جرياني كه در آن فرد كوشش مي كند مشكلي را كه با آن رو به رو شده مشخص سازد و با استفاده از تجربيات قبلي خويش به حل آن اقدام نمايد تعريف مي نمايد.
کلید واژه: کودک، تفکر ، مطالعه، عادت، والدین
مقدمه
تفکر در کودکان مجموعه ای از توانایی های عالی ذهنی مانند توانایی استدلال، حل مسئله، خلاقیت، حافظه، سازماندهی تکالیف، زبان و ... است. برخی کودکان بالفطره دارای یک سری توانایی ها هستند که در محیط های مناسب و در اثر تمرین و تقویت شکوفا می شوند. یادگیری، حافظه و هوش از جمله مهارت های ذاتی تفکر هستند که در شرایط محیطی، خانواده، تعلیم و تربیت مناسب رشد پیدا می کنند. در نخستین ماه های تولد منابع شکل گیری تفکر صحیح مانند تجارب، آموخته ها و معلومات هنوز به درستی شکل نگرفته اند و این باعث شکل گیری تفکر سطحی و ناقص در کودک می شود. کودک در این زمان با دریافت محرک ها و شناخت محیط و اشیا شروع به فکر کردن می کند. تفکر کودک در این زمان تصویری است و والدین باید کودک را در شناخت و کشف محیط آزاد گذاشته و فرصت خلاقیت به او بدهند. کودک با کشف اشیا و محرک ها قدم در مسیر کسب دانش و بینش می گذارد.
بیان مسئله
رشد دادن مهارت‌های تفکر در کودکان می‌تواند به صورت یک فعالیت تفریحی درآمده و جالب هم باشد. این که ما یاد بگیریم که روش سوال کردن و پاسخ دادن با روشی ساده را به آن‌ها آموزش بدهیم، یکی از اثرگذارترین خدمت‌ها را به آن‌ها کرده‌ایم. سوالاتی که شما از آن ها می پرسید باید به صورت ساده و با زبانی کودکانه مطرح شوند. هنگامی که شما سوالاتی را مطرح می‌کنید که به صورت یک انگیزه‌ی ذهنی در فرایند تفکر کودک در می‌آید، قطعاً این کار هم برای شما و هم برای کودکانتان سودمند خواهد بود.
....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017