موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : بررسی روابط ایران و ارمنستان

عنوان سفارش :
بررسی روابط ایران و ارمنستان
تعداد صفحه :
16
قیمت :
9000 تومان

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
مقدمه
روابط اقتصادی
روابط سیاسی
مناسبات و خط مشی‌ها
روابط ایران و ارمنستان در پی تحریم‌های اقتصادی جدید علیه ایران
نتیجه‌گیری
پی‌نوشت‌ها
منابع
مقدمه
روابط ایران و ارمنستان به روابط دوجانبه بین دو کشور همسایه ایران و ارمنستان گفته می‌شود. این دو کشور دارای روابط خوب تجاری و فرهنگی با یکدیگر هستند. پیشینه خوب تاریخی روابط فرهنگی دو کشور با یکدیگر و روابط تیره و انزوای سیاسی و اقتصادی ارمنستان از جانب کشورهای جمهوری آذربایجان (به دلیل جنگ قره‌باغ)، گرجستان (به دلیل روابط نزدیک تجاری و ترابری با ترکیه و آذربایجان) و ترکیه (به دلیل نسل‌کشی ارامنه) که تنها راه زمینی باقی‌مانده برای ارمنستان را خاک ایران قرار داده است نیز موجب نزدیکی بیش از پیش دو کشور شده است. جمهوری آذربایجان با گسترش مبادلات تجاری بین ایران و ارمنستان مخالف است و از مقامات ایرانی بارها درخواست کاهش سطح این مبادلات را مطرح کرده است.
روابط اقتصادی
عمده روابط جاری بین دو کشور را می‌توان صادرات گاز ایران به ارمنستان و واردات برق از آن کشور دانست. واردات برق ارمنستان به ایران از ۱۳ مهر ۱۳۸۷ آغاز شد[نیازمند منبع] و صادرات گاز ایران نیز از ۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ در طی سفر سید رضا کسائی زاده، مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز ایران به ارمنستان انجام گرفت. اعتبار این قرارداد ۲۰ سال می‌باشد.
براساس این قرارداد ایران در سال اول ۱٫۱ میلیارد متر مکعب گاز ایران به این کشور صادر می‌کند که این میزان پس از ۴ سال به ۲٫۳ میلیارد متر مکعب افزایش می‌یابد[۵] و ارمنستان نیز سالانه ۳٫۳ مگاوات برق به ایران تحویل می‌دهد.
همچنین چند قرارداد همکاری بین مسئولان انرژی دو کشور جهت احداث چند نیروگاه بادی و برق آبی در ارمنستان به امضا و در مرحله ساخت است.
روابط سیاسی
در طی جنگ ۶ ساله قره‌باغ میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، در شرایطی که ارمنستان از ۳ طرف در محاصره اقتصادی و سیاسی بود، ایران تنها مسیر ارسال کمک‌های نظامی اروپا و آمریکا به ارمنستان بود.

....
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007