جمعه 23 آذر 1397
بازدید امروز : 3357 نفر

موضوع : راههای جذب منابع و کاهش موقات بانکی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
راههای جذب منابع و کاهش موقات بانکی
تعداد صفحه :
10
قیمت :
2000 تومان

در بانكداري نوين عوامل متعددي وجود دارند كه بر روند تجهيز منابع پولي بانك‌ها تاثير مي‌گذارند، شناسايي و تعيين ميزان تاثير و نوع ارتباط اين عوامل با موفقيت بانك‌ها در تجهيز منابع پولي مقوله‌اي مهم مي‌باشد، امروزه شرايط و موقعيت بانك‌ها با يكديگر يكسان نيست و ممكن است عوامل تاثيرگذار بر تجهيز منابع پولي حتي براي هر يك از شعب يك گروه بانكي متفاوت باشد. عوامل فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات، مهارت، نيروي انساني شاغل در بانك‌ها، تنوع و كيفيت خدمات بانكي، رضايت مشتريان از كاركنان و مطلوبيت محيط داخلي و محل استقرار شعب در بانكداري نوين ابزارهاي مهمي هستند كه براي جذب بهينه منابع پولي از آنها استفاده مي‌شود.
شايد بارزترين پديده بانكداري در عصر حاضر جهاني شدن باشد. بانك‌ها و موسسات مالي در گذشته از طريق انجام عمليات بانكي به جذب منابع مالي مي‌پرداختند. در حال حاضر بانك‌ها مانند ساير سازمان‌ها در سطح جهاني دادوستد مي‌كنند، از طرفي با توسعه روزافزون تكنولوژي و صنعتي شدن كشورها در جذب منابع مالي، تغييرات چشمگيري به وجود آمده است،‌به نحوي كه شبكه‌هاي اتوماسيون بانكي و بانكداري اينترنتي يكي از مهم‌ترين راه‌هاي تجهيز منابع مالي براي بانك‌ها شده‌اند، در عصر حاضر به دليل وجود رقابت بين بانك‌ها و موسسات مالي براي جذب بيشتر منابع، تسلط بر عوامل موثر بر تجهيز منابع مالي اهميت ويژه‌اي يافته است. عوامل سخت‌افزاري و نرم‌افزاري متعدد باعث مي‌شوند كه جذب منابع مالي در بانك‌ها با روشي صحيح و در مسيري مناسب انجام گيرد.
تجهيز منابع پولي در بانكداري نوين
تجهيز منابع پولي از همان ابتدا كه بشر به زندگي اجتماعي روي آورد و دادوستد و مبادله كالا را شروع كرد، آغاز شد و همواره اصلي‌ترين وظيفه سيستم بانكي بوده است. در عصر حاضر بانك‌ها براي تجهيز منابع مالي نياز به تغييرات اساسي در محصولات و خدمات خود دارند و با خدمات ساده و ساختار سنتي بانكداري نمي‌توانند در عرصه‌هاي جهاني به تجهيز منابع بپردازند. در بانكداري نوين، بانك‌ها در زمينه‌هاي مالي غيربانكي، خدمات متعددي به مشتريان ارائه مي‌دهند و ارائه خدمات نوين مانند بانكداري سرمايه‌گذاري، انجام امور بيمه و مسكن و توليد باعث شده منابع جديدي به بانك‌ها سرازير شود و در واقع در بانكداري نوين، بخش عمده‌اي از منابع از طريق فعاليت‌هاي غيربانكي به دست مي‌آيد.
در نظام بانكي ايران، تجهيز منابع با توجه به قوانين بانكداري اسلامي از دو طريق انجام مي‌شود:
1 -از طريق جذب سپرده‌هاي قرض‌الحسنه جاري و پس‌انداز كه منابع مالكانه ناميده مي‌شوند.
2 -از طريق جذب سپرده‌هاي مدت‌دار كه منابع وكالتي ناميده مي‌شوند.
در بانكداري نوين عمليات تجهيز منابع مالي از طريق فعاليت‌هاي زير انجام مي‌گيرد:
الف - جذب منابع مالي از طريق ايجاد شعبات و واحدهاي فرعي در كشورهاي خارجي
ب -انجام فعاليت‌هاي غيربانكي با خريد سازمان‌هاي كارگزاري مانند شركت‌هاي بيمه و بنگاه‌هاي معاملات ملكي
ج -ارائه خدمات مالي غيربانكي مانند كارگزاري، بيمه، صندوق بازنشستگي، مديريت دارايي‌ها، امور ساختمان و... به مشتريان
د -ارائه خدمات به مشتريان خرده‌پا كه نياز به خدمات مشخصي دارند.
ه - ارائه خدمات به شركت‌هاي بزرگ و سازما‌ن‌هاي دولتي
و - ارائه خدمات مشاوره‌اي در سرمايه‌گذاري، خريد و فروش سهام و مبادله ابزارهاي مالي، ارز و مشتقات آن
عوامل تاثيرگذاري بر تجهيز منابع پولي در بانكداري نوين وجود دارد كه در اين بخش به اختصار به معرفي عواملي كه موجب افزايش قدرت بانك‌ها در جذب منابع مالي مي‌شوند، مي‌پردازيم. فناوري اطلاعات و ارتباطات
در بخش بانكداري، نوآوري‌هاي جديد مانند پول الكترونيكي، پايانه‌هاي فروش و دريافت و پرداخت اتوماتيك، بانكداري، مجازي و بانكداري اينترنتي لحظه‌اي تحول عظيمي را در اين بخش ايجاد كرده‌اند و باعث ارتقاي كارآيي، بهره‌وري، سرعت در برقراري ارتباطات و كاهش هزينه‌هاي عملياتي براي بانك‌ها شده‌اند.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007