تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
یکشنبه 27 اسفند 1396
بازدید امروز : 1026 نفر

موضوع : فناوري اطلاعات و ارتباطات- مفهوم، ماهيت ، تعريف، کاربرد، مقایسه
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
فناوري اطلاعات و ارتباطات- مفهوم، ماهيت ، تعريف، کاربرد، مقایسه
تعداد صفحه :
35
قیمت :
5000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

به نام خدا
فناوري اطلاعات و ارتباطات مفهوم ،ماهيت ، تعريف ،کاربرد ،مقایسه
فهرست مطالب
عنوان
چكيده
مقدمه
مفهوم فناوري اطلاعات و ارتباطات ؛ تفاوت با مهندسي سيستمهاي كامپيوتري
کاربردهای فن آوری اطلاعات در تجارت الکترونیک
تحقیقات پیشرفته و کاربردهای آینده
جامع و سياستهاي آلان فناوري اطلاعات در اروپا
وضعيت فناوري اطلاعات در آشور سنگاپور
سنگاپور يك
نقش سيستم ها و فناوري اطلاعاتي در آسب مزيت رقابتي
١ يكپارچه سازي استراتژ يها در سطوح مختلف
٢ تغيير نگرش مديران ارشد
٣ رفع يا تقليل موانع اجرايي
۴ تغيير نقش بازدارندگي دولت
۵ چگونگي مديريت در محيط هاي پيچيده
منابع
نتيجه گيري
1 . چكيده
فناوري اطلاعات و ارتباطات ، واژه اي است كه در دهه گذشته ، و پس از رشد و تحول سريع سيستمهاي كامپيوتر اي رواج يافته است . واژه اي كه پس از نزديك به ده سال از رواج چشم گير آن ، هنوز به درستي ، و مطابق مفهومي كه در تبيين آن به كار مي رود ، تعريف نشده و افراد مختلف ، تعابير مختلفي از آن دارند .
در واقع اين واژه ، نشان دهنده نگرش خاصي است كه بر اثر تحولات ناشي از به كار گيري اساسي سيستم هاي كامپيوتر اي اطلاعاتي و ارتباطي ،در سازمان و جامعه ايجاد مي شود . تبيين اين نگرش ، و مشخص كردن محدوده و لايه هاي آن ، تلاشي است كه ما در اين مقاله براي تبيين مفهوم فناوري اطلاعات انجام خواهيم داد . سپس بر اساس مفهوم تبيين شده ، ماهيت فناوري اطلاعات و ارتباطات را مورد بررسي مختصر قرار داده و براساس آن، تعريفي را از فناوري اطلاعات و ارتباطات ارائه مي كنيم .
2 . مقدمه
هر چند به نظر مي رسد مفهوم فناوري اطلاعات ، و فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) روشن باشد اما در واقع چنين نيست . تعاريف مختلفي از فناوري اطلاعات توسط افراد مختلف ارائه شده است . از جمله مي توان به تعاريف زير اشاره نمود:
• مطالعه ،‌ طراحي ، توسعه و مديريت كليه نرم افزارها و سخت افزارهايي كه در يك شبكه و يك محيط ارتباطي با هم كار مي كنند .
• منظور از فناوري اطلاعات همه شكل هاي فناوري است كه به وسيله آنها عمليات دستيابي ، ذخيره سازي و مبادله اطلاعات به شكل هاي گوناگون مثل متن ، تصوير ، صدا و نمايش چند رسانه اي انجام مي شود .
• فناوري اطلاعات دانشي است كه به بررسي ويژگي ها و چگونگي اطلاعات نيروهاي حاكم بر جريان اطلاعات و ابزار آماده سازي آنها براي به حداكثر رساندن دستيابي به اطلاعات و قابل استفاده كردن آن مي پردازد . آماده سازي اطلاعات شامل تفكيك اطلاعات دقيق ، علمي و مستند ، جمع آوري، سازمان دهي ، ذخيره ، بازيابي ، تفسير ، اشاعه و استفاده از آن مي شود .(مؤسسه فناوري جورجيا ، 1962 – نقل از اترتون ،1997 ).
• اصطلاح فناوري اطلاعات براي توصيف فناوريهايي به كار مي رود كه ما را در ضبط ، ذخيره سازي ، پرادزش ، بازيابي ، انتقال و دريافت اطلاعات ياري مي كند . اين اصطلاح ، فناوري هايي مانند رايانه ، انتقال از طريق دورنگار ، ارتباط از راه دور ، تلفن ، ماشين حساب ، چاپ و حكاكي را نيز در بر مي گيرد (كيت بهان و ديانا هولمز ، 1998 ) .
• فناوري اطلاعات به مجموعه به هم پيوسته اي از روشها ، سخت افزارها ، نرم افزارها ، و تجهيزات ارتباطي كه اطلاعاتي را در اشكال گوناگون ( صدا ، تصوير و متن ) جمع آوري ، ذخيره سازي ، بازيابي ، پردازش ، انتقال و يا عرضه مي كند ، اتلاق مي شود ( دبيرخانه شوراي عالي انفورماتيك ، 1378 ) .
• فناوري اطلاعات متشكل از سخت افزار ، نرم افزار ، نيروي انساني ، اطلاعات ، مديريت ، توليد و نگهداري است كه در ارتباط متقابل با يكديگرند و فضايي مملو از اطلاعات ذخيره شده به صورت نظامدار و با قابليت دسترسي آسان پديد مي آورند . اين فضا در خدمت نيازهاي اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي جامعه قرار مي گيرد و سبب بهره وري و افزايش كيفيت و محصولات سازمانهاي متبوع مي شود (اسكاپ ESCAP) .
• فناوري اطلاعات همانند محور و مركز مجموعه اي از فعاليت هاي هدايت شده است كه كنترل مديريت ، بهره وري ، توليد ،آموزش و ارتقاي يك سيستم (اعم از سازمان يا پايگاه اطلاعاتي و ...) را با يك مركزيت بر عهده دارد . همه سازمان ها ، ارگانها ، نهادها و وزارتخانه ها ناگزير از برقراري ارتباط با يكديگر و انتقال اطلاعات هستند . سازمان فناوري اطلاعات مسؤول برقراري اين ارتباطات در اشكال پيشرفته الكترونيكي است و به طور كلي مسؤليت كلي توليد ، حفظ ، ذخيره ، بازيابي و انتقال اطلاعات را در يك شبكه پيچيده را بر عهده دارد (محمدي ، 82 ).
• فناوري اطلاعات ، نقطه همگرايي الكترونيك ، پردازش داده ها و ارتباطات دور كه شامل تعدادي رايانه قوي ، فناوريهاي ارتباطي و همچنين نرم افزار است ، كه نياز به آن بر اثر سه عامل ايجاد مي شود. اول آنكه فناوري اطلاعات خود صنعتي راهبردي (استراتژيك) و بسيار سود آور در جهان است . دوم آنكه فناوري كليدي است و در همه صنايع و خدمات كاربرد دارد . سوم آنكه زير بناي اساسي است كه به همه مؤسسات و واحدهاي اقتصادي امكان مي دهد تا در استفاده از دانش بشري و انتقال آن سهيم شوند ؛ سبب كاهش هزينه ها مي شود و در نتيجه به افزايش بهره وري و كيفيت محصول مي انجامد ( سازمان راهبرد هاي فناوري اطلاعات آمريكا NSIT ) .
• فناوري اطلاعات تنها در ارتباط با رايانه ها ، نرم افزار و يا خدمات وابسته به آنها نيست . فناوري اطلاعات تركيبي از همه اين موارد است با اين نگرش كه چگونه اين فناوري مي تواند كمكي به سازمان و رسيدن به اهداف آن كند .... فناوري اطلاعات باعث مي شود انجام كارهاي زياد و طولاني با عمليات كمي انجام گيرد (Sutter 2003) .
• فناوري اطلاعات نوعي از فناوري است كه در آن انتقال داده ، اطلاعات و دانش انجام مي گيرد . اين مفهوم ضرورتا ً وابسته به رايانه ها نيست ، هر چند كه امروزه رايانه ها به عنوان ابزاري در گسترش و ايجاد راههايي بسيار قدرتمند در انجام امور هستند . نقشه كشي ، هندسه تحليلي ، دستگاه هاي كپي ، تلگراف ، تلفن ، فاكس و غيره به خوبي نمونه هايي از فناوري اطلاعات هستند (Fischiner 2000) . ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007