موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : علل اختلالات زبان در کودکان استثنایی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
علل اختلالات زبان در کودکان استثنایی
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1500 تومان

علل اختلالات زبان در کودکان استثنایی
علت ایجاد اختلال زبان در کودکان چیست؟ در واقع دو پاسخ به این سوال وجود دارد: «خیلی چیزها» و « نمی دانیم » .نقایص زبانی و برقراری ارتباط ، متداول ترین نتیجه از انواع اختلالا تی هستند که بر رشد ذهنی اثر می گذارند.به همان اندازه که شرایط مرتبط با اختلالات زبانی وجود دارد ، علت نیز برای آنها وجود دارد و تعداد آنها بسیار زیاد است. آسیب شنوایی ،سندرم داون و سندرم جنین الکلی تنها تعداد اندکی از نمونه ها هستند.از سوی دیگر بسیاری از بچه ها بدون هیچ گونه علت شناخته شده ای ، مبتلا به اختلالاتی در یادگیری زبان هستند.این کودکان ممکن است بدون مشکلات واضح دیگری ، اختلالات خاصی در یادگیری زبان داشته باشند یا ممکن است مبتلا به به اختلالات زبانی همراه با شرایط دیگر ، نظیر اتیسم یا عقب ماندگی ذهنی غیر اختصاصی که علتی برای آن شناخته نشده ، باشند. علت شناسی برای پیشگیری از اختلالات زبانی اهمیت دارد .انجمن گفتار ،زبان و شنوایی آمریکا ((ASHA تخمین زد که پیشگیری از بروز حتی یک مورد عقب ماندگی ذهنی ، موجب ذخیره بیش از یک میلیون دلار در بلند مدت میشود.اما چرا SLP ها باید به مساله پیشگیری از اختلالات ارتباطی توجه کنند ؟ ما به عنوان متخصصینی که روز به روز با این مشکلات سر کار دارند ،می توانیم رنجی را که آنها برای مراجعین و خانواده آنها بوجود می آورند ،درک کنیم.میدانیم که احساس والدین یک کودک پیش دبستانی که گفتار کمی دارد چیست،ما درک میکنیم که یک کودک کلاس چهارمی دچار آسیب زبانی که قادر به درک کلام معلم مدرسه نیست چه احساسی دارد.ما میفهمیم که یک نوجوان مبتلا به مشکلات زبان – یادگیری چه احساسی دارد هنگامی که نمی تواند در یک مهمانی با کسی طرح دوستی بریزد فقط به این دلیل که مهارت عای کاربرد شناختی او بسیار ضعیفند. ما ذرک می کنیم چون هر روز سعی می کنیم که برای غلبه بر این مشکلات به مراجعان کمک کنیم.اگر چه شغل ما درمان اختلالات زبانی است اما مرکز توجه ما رفاه کودکان و خانواده آنها است.
طبقه بندی علت در اختلالات زبانی :
عوامل مسبب اختلالات زبانی را میتوان در دو گروه کلی در نظر گرفت: سندرمی و غیر سندرمی. بسیاری از شرایطی که رشد زبان را تحت تاثیر قرار می دهند ،جز سندرم ها در نظر گرفته می شوند. سندرم را می توان به صورت زیر تعریف کرد: « وجود نا هنجاری های متععد در فرد که همه ان ناهنجاری ها علت واحدی دارند». در اینجا من راجع به رایج ترین سندرم های دارای اختلالات زبانی که با انها برخورد می کنیم و بعضی از انواع غیر سندرمی اختلالات ارتباطی بحث خواهم کرد.
سندرم های مادرزادی : سندرم های مادرزادی آنهایی هستند که کودک با آنها به دنیا می آید. این سندرمها را می توان به 4 طبقه کلی تقسیم کرد ک کروموزومی،ژنتیکی،متابولیک و ترا توژنیک.
نا هنجاری های کروموزومی : اختلالات کروموزومی از از تفاوت یا در ساختمان کروموزوم ها یا در تکامل آنها ناشی می شود.این ناهنجاری ها همیشه در خانواده شخص به ارث نمی رسند. در حالی که بعضی از انها کم و بیش از الگوهای قابل پیش بینی وراثت پیروی می کنند ،بقیه می توانند به شکل تک موردی اتفاق بیفتند . اختلالات کروموزومی معمول به دو نوع تقسیم می شوند: آنها که کروموزوم های اتوزومال را تحت تاثیر قرار میدهند ( یعنی همه کروموزوم ها به جز Xو Y) و انها که کروموزوم های جنسی را تحت تاثیر قرار میدهند( کروموزوم های X وY که تعیین کننده جنسیت فرد می باشند )
اختلالات اتوزومال: شایع ترین نا هنجاری در این نوع،تریزومی 21 یا سندرم داون است.( در همین وبلاگ در مورد این بیماری به طور کامل توضیح داده شده است )
اختلال کروموزومی اتوزومال دیگری که SLP ممکن است با آن مواجه شود، سندرم فریاد گربه است که به آن 5P اطلاق می شود چون به حذف بازوی کوتاه کروموزوم پنجم مربوط می شود. این سندرم را به خاطر صدای گریه بچه که گفته میشود شبیه گربه است به این نام می خوانند که احتمال میرود به خاطر هایپو پلازی حنجره باشد.این بچه ها مشخصا عقب ماندگی ذهنی دارند و علاوه بر ان ممکن است به خاطر حفره دهانی باریک که یکی از نشانه های سندرم است مشکلات تولیدی نیز داشته باشند. این وضعیت به طور قابل ملاحظه ای نادرتر از سندرم داون است.
..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007