موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : پنج مکان زیارتی در گیلان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پنج مکان زیارتی در گیلان
تعداد صفحه :
13
قیمت :
2000 تومان

مکانهای متبرکه رشت
* بقعه خواهر امام
بقعه خواهر امام رشت منسوب است به «فاطمه اخری» دختر امام موسی کاظم و خواهر امام رضا. این بقعه در محله خواهر امام، نزدیك بازار رشت قرار دارد و در دوره قاجار ساخته شده است. سر در بقعه دارای كاشی كاری و اشعاری در 9 بیت ، به تاریخ 1290 هـ.ق است. گچ بری داخل كمربند گنبد ، دربرگیرنده آیة الكرسی به خط نستعلیق به تاریخ 1306 هـ.ق است. خوشنویس آن « محمد میرزا» به دستور « حسام السلطنه » به اهتمام « میرزا عباد قاجار مسعودی » و عمل « حاجی غلامحسین » است. كتیبه ای جلوی در حرم به چشم می خورد كه بر روی آن به دستور « ناصر الدین شاه قاجار » فرمان معافیت مالیاتی خبازان ، به خط « ملك محمد قزوینی » در سال 1272 هجری آمده است.
این آرامگاه در گذشته دور معروف به « امامزاده لال شوی» بود و ظهیرالدین مرعشی در کتاب «تاریخ گیلان و دیلمستان» که در اواخر قرن ۹ هجری نوشته شده، از این بقعه با همین نام یاد کرده‌است. ظاهراً علت این نامگذاری مربوط به نحوه کشف این مزار بوده‌است. در دوره ناصری در سال ۱۲۸۲ ه. ق، ملا حسنعلی حسنی( از روحانیون معتبر گیلان)در ایام حکومت قاسم خان والی در گیلان بنای بقعه بزرگی را با صحن و ایوان و مسجد و سرداب آغاز کرد که پس از مرگ او به پایان رسیدو تصویر آن در کتابهای جهانگردان و مأموران اروپایی به چاپ رسیده‌است. حاجی ملا رفیع شریعتمدار (مجتهد و متمول تراز اول گیلان در عهد ناصری) در آخرین سال حیات خود یعنی در ۱۲۹۲ ه. ق برای این بقعه سردری ساخت که هنوز پابر جاست. این بقعه در دوره قاجار محل بست نشینی مقصرین بوده و در دوره مشروطه محل تحصن و تظاهرات مردم به شمار می‌آمده‌است.
* بقعه دانای علی
بقعه دانای علی نام آرامگاهی است در شهر رشت مرکز استان گیلان ایران. مردم شهر رشت اعتقاد و تعصب خاصی نسبت به این بقعه دارند. يكی از بقعه های معروف شهر رشت بقعه دانای علی ميباشد.
..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007