موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : وضعیت گردشگری در گیلان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
وضعیت گردشگری در گیلان
تعداد صفحه :
21
قیمت :
10500 تومان

گیلان یکی از زیباترین مناطق ایران است که هرساله پذیرای تعداد بیشماری از ایرانگردان داخلی و خارجی است. جنگل های زیبا و ییلاق های مصفای کوهستان های غرب و شرق گیلان، سواحل زیبای دریای خزر و تالاب بین المللی انزلی که از ویژگی های منحصر به فرد گیلان است و دهها مرکز تاریخی، مذهبی و تفریحی، شاهد انبوهی از جمعیت بازدیدکننده در تمام فصول سالند.
موقعيت جغرافيايي
استان پهناور گيلان با مساحت 14 هزار و 700 كيلومتر مربع ، حدود 9/0 درصد از مساحت كل كشور را در برگرفته است .اين استان شمالي كشور با جمعيتي بالغ بر 2 ميليون و 392 هزار و 229 نفر جمعيت ، از شمال به درياي خزر از شرق به مازندران از جنوب استان زنجان و قزوين و از غرب به استان اردبيل متصل است .نام گيلان از كلمه گيل گرفته شده و به معناي سرزمين گيل است كه از آن در اوستا به نام ” وارنا ” نام برده ميشود .بعد ها “ وارنا ” به “ وارنيك ” و به مرور به گيلان تبديل شده است .گيلان مركز باستاني اقوام و تيره هاي مختلفي بوده است كه معروفترين آنها دوقوم گيل و ديلم بودند .به طوركلي،گيلان ازسه ناحيه جغرافيايي جلگه اي ، كوهپايه اي و كوهستاني تشكيل شده است و به همين دليل نيز در هر فصلي ، از تنوع آب و هوايي مطلوبي برخوردار است . اين استان شمالي كشور ، به خاطر بارش بارانها و شبنم هاي شبانه خويش و با طبيعتي سرسبز و درياي نيلگون خزر ، جايگاه ويژه اي را به خود اختصاص داده است .
وجود رشته كوه البرز و جنگلهاي انبوه و بكر به مساحت 535 هزار هكتار در كنار آبهاي نيلگون خزر به طول 270 كيلومتر از آستارا تا چابكسر ، سبب شده كه گردشگران داخلي و خارجي شيفته اين استان شوند.گيلان به خاطر قدمت باستاني خويش و از طرفي به علت قرار گرفتن در منطقه اي استراتژيك داراي جاذبه هاي گوناگون سياحتي ، زيارتي ، فرهنگي وتاريخي است . برنج ، چاي ، توتون ، ابريشم ، زيتون ، بادام زميني و خاويار از محصولات عمده اين استان است . در كنار اين محصولات مردم گيلان به توليد صنايع دستي از جنس چوب ، حصير ، بامبو ، مرواريد ، ابريشم ، سفال و چرم مي پردازند .
گيلان به مركزيت رشت داراي 16 شهرستان ، 45 شهر ، 4 بخش ، 106 دهستان و 2892 آبادي است . شهرستانهاي استان گيلان عبارتند از : رشت ، بندر آستارا ، بندر انزلي ، لاهيجان ، رودسر ، تالش ، رضوانشهر ، رودبار ، سياهكل ، شفت ، صومعه سرا ، فومن ، لنگرود ، املش ، آستانه اشرفيه و ماسال . شاید دور از واقعیت نباشد اگر بگوییم که مهمترین جاذبه استان های شمالی و البته به طبع آن گیلان عزیز؛ دریاچه خزر باشد. دریایی که به واسطه نجیب بودن و دوری جستن از سایر آب های آزاد دنیا دچار کم لطفی شده و لقب دریاچه را به خود اختصاص داده. دریایی بسیار زیبا که انسان را در همان دیدار اول شیفته خود می کند و ساعت ها می توان به حرف هایش گوش داد و با آن سخن گفت. دریایی که هر وقت بخواهی به افق آن نظر بیفکنی؛ تنها چیزی که می بینی مروارید اشک های چشمانت است که از داشتن همچون نعمتی بی اختیار بر بی کرانی آن بوسه می زند.

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007