پنج شنبه 28 دی 1397
بازدید امروز : 1881 نفر

موضوع : آماده سازی محل بتن ریزی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
آماده سازی محل بتن ریزی
تعداد صفحه :
6
قیمت :
1500 تومان

آماده سازی محل بتن ریزی
جهت آماده سازی محل بتن ریزی می بایست تمامی مواد زائد از محل بتن ریزی دور شود تمامی قالبها باید تمیز و با روغن های مخصوص اندوه شود وهمچنین از محکم بودن بست های قالبها از لحاظ داوم و تحمل وزن بتن و مقاومت لازم در برابر نیروهای جانبی وتنش هایی که در موقع بتن ریزی وهچنین تحمل وزن نیروی انسانی و دپو مصالح در بتن ریزی سقف که به کمک جک های فلزی یا چوبی انجام می گیرد.
تمامی مصالح بنائی که در تماس با بتن خواهند بود باید بخوبی خیس شود. در پی هایی که خاک بدنهء پی مقاومت خوبی دارد میتوان از آن بعنوان قالب استفاده کرد برای استفاده از این روش حتما" باید با عایقی همچمون پلاستیک یا هر پوششی دیگر که عارضه ای برای بتن ایجاد ننماید و بتواند مانع از به هدر رفتن شیره بتن شود استفاده نمود. اگر آب یا یخ و برفی در محل بتن ریزی وجود دارد باید کاملا" تخلیه شود در مواردی که بتن ریزی در آب انجام شود روشهای بخصوصی اعمال می شود.
تمامی میلگردهای قبل از بتن ریزی باید کاملا" تمیز و عاری از هرگونه پوشش آلاینده باشد. ممکن است در حین عملیات بتن ریزی به دلایل مختلف بتن ریزی متوقف شود ضروری است بتن ریزی فنداسیونها و عضوهای باربر مثل ستونها و ... به هر ترتیبی که باشد به به پایان رسد ولی در اعضای غیر باربر مثل شناژها با اجرای شیب در انتهای بتن ریزی تحت زاویه می توان بتن ریزی را به بعدا" موکول کرد ولی در اولین فرصت قبل از 12 ساعت ادامه بتن ریزی انجام شود.
اختلاط بتن
بتن باید طوری مخلوط شود که تمامی مواد تشکیل دهنده آن به صورت همگن در مخلوط کن پخش شوند قبل از پر کردن مجدد، باید مخلوط کن را بطور کامل تخلیه کرد . در کارهای کوچک که ساخت بتن با مخلوط کن های کوچک انجام میگیرد به طور تجربی در ریختن مصالح در مخلوط کن که توسط نیروی انسانی انجام می شود بعد از پیمانه کردن مصالح با توجه به طرح اختلاط وبه اندازه ظرفیت مخلوط کن ابتدا نیمی از آب طرح اختلاط در داخل جام مخلوط کن می ریزیم بعد از آن تعداد شش بیل شن وماسه در داخل دستگاه ریخته (این کار برای این انجام میشود که بعد از ریختن سیمان در مخلوط کن سیمان به بدنه دستگاه نچسبد) وبعد از آن سیمان به مقداریی که در طرح اختلاط مشخص گردیده به آن اضافه کرده و بعد از آن همزمان شن و ماسه را به مخلوط کن اضافه می کنیم در هنگام ریختن شن و ماسه که به طور مداوم انجام می شود نیم دیگر آب را کم کم به مخلوط اضافه مکنیم زیرا ممکن است مصالح سنگی دارای مقداری آب باشند که آب مخلوط را زیاد نکند. طرح اختلاط یا نسبت مصالح مصرفی در بتن بسته به نوع بتن وعیار سیمان مصرفی به طور تجربی و یا در کارهای مهم در آزمایشگاه تعیین می شود.
عمل اختلاط بتن باید حداقل تا 1.5 دقیقه پس از ریختن تمامی مواد تشکیل دهنده به داخل مخلوط کن ادامه یابد.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007