سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 3986 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : کارآموزی اداره برق استان گیلان بخش حسابداری
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کارآموزی اداره برق استان گیلان بخش حسابداری
تعداد صفحه :
51
قیمت :
5000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

آشنایی با استان گیلان
استان گیلان ، منطقه سرسبز و دل انگیز شمال ایران که تکیه بر کوههای البرز زده و آبهای دریای خزر به پایش می ریزد ، از شمال به دریای خزر و کشورهای مستقل مشترک المنافع ، از غرب به استان اردبیل ، از جنوب به استان زنجان و از شرق به استان مازندران محدود می گردد . مساحت این استان در حدود 14711 کیلومتر مربع می باشد . 56 درصد از آبادیهای استان ، جلگه ای و 44 درصد آن کوهستانی است . تراکم نسبی جمعیت استان حدود 164 نفر در کیلومتر مربع می باشد .
گیلان به دلیل همجواری با دریای خزر ، منطقه ای با رطوبت زیاد بوده و متوسط درجه حرارت سالیانه آن نیز بین 16 تا 20 درجه سانتیگراد می باشد . حدود 40 درصد از مساحت استان گیلان ، پوشیده از جنگل است . اراضی کشاورزی استان ، حدود 350 هزار هکتار می باشد .
محصولات عمده کشاورزی گیلان برنج ، چای ، توتون ، بادام زمینی و زیتون می باشند . صنایع دستی گیلان نیز عبارتند از قالی بافی ، حصیربافی ، سفالگری ، قلابدوزی ، خراطی ، نمدمالی ، معرق ، تکه دوزی ، رنگرزی ، بافندگی و مکرومه بافی .
طول راههای استان حدود 9 هزار کیلومتر بوده و شامل راههای آسفالته ( 17 درصد ) شنی ( 3 درصد ) و روستایی ( 80 درصد ) می باشد .
تاریخچه صنعت برق در استان گیلان
در سال 1298 میرزا محمد اصفهانی ملقب به معین السلطنه رشتی که از معتمدین و علاقه مندان به عمران و آبادی کشور بود پس از مراجعت از فرنگ به دربار مظفرالدین شاه قاجار رفت و امتیازی برای مدت 50 سال جهت ایجاد تأسیسات چراغ برق در استان گیلان دریافت نمود . پس از تهیه و تصویب قرارداد فوق از طرف وزارت فواید عامه ، کارخانه برقی در رشت تأسیس شد که هم اکنون به شکل مخروبه و متروک در خیابان 17 شهریور رشت موجود می باشد .
با اتمام تأسیسات ساختمانی ، یکدستگاه موتور رو ستون به قدرت 200 اسب بخار نصب و همزمان با بهره برداری از این کارخانه در رشت ، دو کارخانه دیگر نیز در شهرهای بندرانزلی و لاهیجان توسط همین شخص ایجاد گردید که امور فنی آنها را مهندسین آلمانی عهده دار بودند . بعدها معین السلطنه امتیاز کارخانه فوق را به دو نفر دیگر به اسامی ارباب گشتاسب و ارباب رستم فیروزگر انتقال داد و خریداران جدید شرکتی بنام شرکت سهامی برق رشت در محل فعلی برق منطقه ای گیلان تأسیس و با نصب 6 موتور با ظرفیت های بالا نسبت به تأمین برق متقاضیان که شمارشان روزبروز در حال افزایش بود اقدام نمودند .
در آذر ماه سال 1344 با ملی شدن صنایع آب و برق ، کلیه تأسیسات و امتیازات شرکت سهامی برق رشت به شرکت سهامی برق گیلان تفویض گردید و با احداث خطوط انتقال ، شبکه های توزیع و ایجاد پستهای مادر در مراکز مصرف ، قدمهای مؤثری در برنامه های عمرانی منطقه برداشته شد .
تاریخچه تأسیس شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان
براساس موافقت تاریخ 4/9/1370 مجمع عمومی شرکتهای سهامی برق منطقه ای و به منظور بهره برداری بهینه از تأسیسات موجود در امر توزیع برق و در راستای سیاستهای اقتصادی دولت ، شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ( سهامی خاص ) در تاریخ 25/12/1370 تحت شماره 89157 با اهداف توزیع نیروی برق ، ایجاد توسعه شبکه و تأسیسات نیروی برق و انجام کلیه خدمات امور مربوط به بهره برداری و تعمیرات و نگهداری از شبکه برق متعلق به شرکت ، سرمایه گذاری و مشارکت در مؤسسات و شرکتهای داخلی که در ارتباط با مقاصد شرکت داشته ، به ثبت رسیده و از ابتدای سال 1372 برابر اساسنامه عملاً فعالیت خود را آغاز نموده است .
پیش گفتار ************* 1- تاریخچه فعالیت شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در تاریخ 25/12/1370 تحت شماره 2952 اداره ثبت شرکتهای شهرستان رشت با اهداف توزیع نیروی برق ایجاد و توسعه شبکه و تاسیسات نیروی برق و انجام کلیه خدمات امور مربوط به بهره برداری و نگهداری از شبکه برق متعلق به شرکت ، سرمایه گذاری و مشارکت و مؤسسات و شرکتهای داخلی که در ارتباط با توسعه شرکت بوده و انجام کلیه خدمات فنی و اداری و مالی مشترکین متقاضیان در حوزه عملکرد شرکت به ثبت رسیده و از ابتدای سال 1372 برابر اساسنامه عملاً فعالیت خود را شروع نموده است . سرمایه اولیه شرکت مبلغ ده میلیون ریال میباشد که کلاً به هزار سهم ده هزار ریالی با نام تقسیم شده است .

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017