شنبه 29 مهر 1397
بازدید امروز : 821 نفر

موضوع : موزه میراث روستایی گیلان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
موزه میراث روستایی گیلان
تعداد صفحه :
6
قیمت :
1500 تومان

موزه میراث روستایی گیلان
تاریخچه
موزه میراث روستایی گیلان در زمینی به مساحت دحدو 260 هکتار در پارک جنگلی سراوان ، واقع در کیلومتر 18 جاده رشت – تهران در دست اجرا است . فکر تأسیس این موزه پس از زمین لرزه خرداد 1369 که روند تخریب بنا های سنتی را تندتر کرد ، پیدا شد ، اما فاز مطالعات مقدماتی آن از اوایل سال 1381 آغاز گردید .
در اردیبهشت 1384 اولین کارگاه این طرح ( حوزه فرهگی و معماری جلگه ی شرق سفیدرود ) با حضور مقامات کشوری و استانی و تعدادی از کارشناسان و مشاوران داخلی ، راه اندازی شد . بر پایه ی مطالعات مردم شناسی و معماری 9 حوزه ی فرهنگی و معماری در گیلان شناسایی و برای هر یک از آن ها مکان ویژه ای در محل موزه در نظر گرفته شده است . تا کنون 6 مجموعه مسکونی شامل 37 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی شرق سفیدرود و 4 مجموعه ی مسکونی شامل 14 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی مرکزی گیلان در محل موزه ی بازسازی شده است . مجموعه های دیگری نیز به تدریج راه اندازی خواهند شد .
در سایت موزه 2 مجموعه مهمانپذیر هر یک به ظرفیت 150 واحد 3 تا 5 نفره طراحی شده است . این مجموعه ها با بهره گیری از معماری روستایی گیلان و با استفاده از مصالح با دوام و جدید ساخته می شوند .
در طراحی سایت محل های جداگانه برای نمایش ها و بازی های سنتی ، پرورش گیاهان دارویی و درختان بومی ، بازار روز ، کارگاه صنایع دستی ، مزارع برنج و باغات چای ، معماری روستایی ملل ، پارک بازی کودکان ، چایخانه ها و رستوران های سنتی ، اردوگاه تفریحی و پژوهشکده ی معماری و مردم شناسی در نظر گرفته شده است .
معماری روستایی
مهماری روستایی گیلان به دلیل تنوع اقلیمی ( ییلاقی ، کوهپایه ای ، جنگلی ، جلگه ای ) رنگارنگی فرهنگی و همزیستی اقوام گوناگون ( گیلک ، تالش ، ترک ، گالش ، کرد ) جلوه های متنوع ، هر یک هماهنگ با طبیعت مناطق و نیاز های ساکنان آن ، دارد . شناسایی و شناساندن دانش نانوشته و رمز و راز های ناگفته انواع این معماری نشان خواهد داد که ساکنان روستا های گیلان در طول تاریخ چگونه اهل سرزمین خود بوده اند .
نمایشگاه معماری
بی تردید بازسازی 27 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی شرق سفیدرود و 14 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی مرکزی ، خود نمایشگاهی با شکوه ، زنده و چشم انداز است ، با این همه برای نشان دادن دستاورد های این پروژه ی بزرگ ملی که در نوع خود برای اولین بار در خاورمیانه به اجرا درآمده است ، به مناسبت های مختلف نمایشگاهی از عکس ها و نقشه های معماری سازه های روستایی گیلان در محل موزه برگزار می گردد . در این نمایشگاه ویژه خانه ها و دیگر سازه های منتخب ، روش واچینی ، حمل اجزای ابنیه و مراحل دوباره چینی آن ها به نمایش گذاشته می شود .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007