چهارشنبه 29 خرداد 1398
بازدید امروز : 5976 نفر

موضوع : موزه میراث روستایی گیلان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
موزه میراث روستایی گیلان
تعداد صفحه :
6
قیمت :
1500 تومان

موزه میراث روستایی گیلان
تاریخچه
موزه میراث روستایی گیلان در زمینی به مساحت دحدو 260 هکتار در پارک جنگلی سراوان ، واقع در کیلومتر 18 جاده رشت – تهران در دست اجرا است . فکر تأسیس این موزه پس از زمین لرزه خرداد 1369 که روند تخریب بنا های سنتی را تندتر کرد ، پیدا شد ، اما فاز مطالعات مقدماتی آن از اوایل سال 1381 آغاز گردید .
در اردیبهشت 1384 اولین کارگاه این طرح ( حوزه فرهگی و معماری جلگه ی شرق سفیدرود ) با حضور مقامات کشوری و استانی و تعدادی از کارشناسان و مشاوران داخلی ، راه اندازی شد . بر پایه ی مطالعات مردم شناسی و معماری 9 حوزه ی فرهنگی و معماری در گیلان شناسایی و برای هر یک از آن ها مکان ویژه ای در محل موزه در نظر گرفته شده است . تا کنون 6 مجموعه مسکونی شامل 37 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی شرق سفیدرود و 4 مجموعه ی مسکونی شامل 14 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی مرکزی گیلان در محل موزه ی بازسازی شده است . مجموعه های دیگری نیز به تدریج راه اندازی خواهند شد .
در سایت موزه 2 مجموعه مهمانپذیر هر یک به ظرفیت 150 واحد 3 تا 5 نفره طراحی شده است . این مجموعه ها با بهره گیری از معماری روستایی گیلان و با استفاده از مصالح با دوام و جدید ساخته می شوند .
در طراحی سایت محل های جداگانه برای نمایش ها و بازی های سنتی ، پرورش گیاهان دارویی و درختان بومی ، بازار روز ، کارگاه صنایع دستی ، مزارع برنج و باغات چای ، معماری روستایی ملل ، پارک بازی کودکان ، چایخانه ها و رستوران های سنتی ، اردوگاه تفریحی و پژوهشکده ی معماری و مردم شناسی در نظر گرفته شده است .
معماری روستایی
مهماری روستایی گیلان به دلیل تنوع اقلیمی ( ییلاقی ، کوهپایه ای ، جنگلی ، جلگه ای ) رنگارنگی فرهنگی و همزیستی اقوام گوناگون ( گیلک ، تالش ، ترک ، گالش ، کرد ) جلوه های متنوع ، هر یک هماهنگ با طبیعت مناطق و نیاز های ساکنان آن ، دارد . شناسایی و شناساندن دانش نانوشته و رمز و راز های ناگفته انواع این معماری نشان خواهد داد که ساکنان روستا های گیلان در طول تاریخ چگونه اهل سرزمین خود بوده اند .
نمایشگاه معماری
بی تردید بازسازی 27 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی شرق سفیدرود و 14 سازه ی مربوط به حوزه ی فرهنگی و معماری جلگه ی مرکزی ، خود نمایشگاهی با شکوه ، زنده و چشم انداز است ، با این همه برای نشان دادن دستاورد های این پروژه ی بزرگ ملی که در نوع خود برای اولین بار در خاورمیانه به اجرا درآمده است ، به مناسبت های مختلف نمایشگاهی از عکس ها و نقشه های معماری سازه های روستایی گیلان در محل موزه برگزار می گردد . در این نمایشگاه ویژه خانه ها و دیگر سازه های منتخب ، روش واچینی ، حمل اجزای ابنیه و مراحل دوباره چینی آن ها به نمایش گذاشته می شود .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007