تلگرام سایت تحقیق
دوشنبه 2 بهمن 1396
بازدید امروز : 2126 نفر

موضوع : نقاشی و هنر دوره تیموری و مغولی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
نقاشی و هنر دوره تیموری و مغولی
تعداد صفحه :
18
قیمت :
2500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب

مقدمه نیمه اول قرن 9
نیمه دوم قرن 9
عصر درخشان هنرها
هنر در عهد تیموریان
هنر در دوران مغول
نتیجه گیری:
منابع
مقدمه:
ایران در اواخر قرن 14 م. مورد تاخت و تاز تیمور قرار گرفت . در دوره تیموری نقاشی دیواری و هنر پرتره سازی ( مانند هنر ساسانی ) دوباره جان گرفت ( به طور مثال در قصر دختر بزرگش بی قیفی سلطان ، که البته در نقاشی های دیواری این قصر پرتره آنچنان به چشم نمی آید ) . در این دوران پارچه ها نیز نقاشی می شوند . این نقاشی ها آنقدری بزرگ بودند که اسامی بزرگان و لشکریان در کنار تصویرشان نوشته می شد.
بعد از تیمور ، شاهرخ ، پسر وی پایتخت را از سمرقند به هرات منتقل کرد . که در این زمان مکتب هرات شکل می گیرد .
نیمه اول قرن 9 : آثار پدید آمده در این دوره مکتب هرات عمدتا تداوم سنتهای هنر مکتب ایلخانی و جلایری ، بویژه آثارجنید بود . در ترکیب بندی های این دوره عدم تقارن به وضوح به چشم می خورد . به خاطر همین ترکیب بندی ، دست هنرمند را در پرتحرک نشان دادن صحنه هایی مانند شکار و کارزار باز بوده ( البته بیشتر نگاره های مکتب هرات از لحاظ بصری پر تحرک هستند ). پیکره ها ، رنگ آمیزی تصاویر و ریزه کاری های معماری و مناظر طبیعی از ویژگی های نگارگران این دوره است . در این دوره امضای هنرمندان کم کم به چشم می خورد .
نیمه دوم قرن 9 : در این دوره است که بزرگترین نقاش تاریخ ایران ظهور پیدا می کند . بهزاد تا پایان سلسله تیموریان به عنوان سرپرست کارگاههای هنری دربار بود . بعد از آنان هم شاه اسماعیل صفوی او را به تبریز فرا می خواند . فعالیتهای مهم بهزاد را در ترکیب بندیهای قوی ، هماهنگی رنگها و توازن شکل ها می توان دید . خطهای کشیده شده توسط بهزاد قوی و پویا هستند .، طبیعت و معماری را به مکان عمل آدمها بدل کرده و هر شخص را در جای مناسب خود قرار داده. انسانها و اشیا ، ارتباط منطقی با هم دارند . از نوآوریهای دیگر بهزاد ، توجه به جلوه های واقعی زندگی مردم بود . در هنر او انسان نقش اصلی را ایفا می کند . نقاشی های او از لحاظ مهارت وی در تابع کردن همه وسایل تصویری به جهت یک مقصود حائز اهمیت است .
آثار او نه تنها بر نقاشان ایرانی بلکه بر هنرمندان عثمانی ، آسیای میانه ( بخارا ) و هند نیز تاثیرگذارد. از آثاری که در زمان بهزاد و در مکتب هرات انجام شده به : خمسه میرعلیشیرنوایی ، تاریخ طبری ، بوستان سعدی و خمسه نظامی می توان اشاره کرد .
مکتب هرات از زمانی که شاهرخ پایتخت را به هرات منتقل کرد کم کم شروع می شود و تا اوایل صفویه ادامه دارد . حتی دوران صفویه که مکتب خاص خود را دارند ، بی نصیب از دستاوردهای مکتب هرات نیست .
کاری از کمال الدین بهزاد هروی که در هرات دوره تیموری و تبریز دوره عباسی کار می کرد
عصر درخشان هنرها :
پاره ای از زیباترین نقاشی ها ، ریشه در مکتب هرات دارند که بطور کامل با حمایت شاهزاده های تیموری در شهر هرات شکل گرفت و استاد بزرگ نقاشی یعنی کمال الدین بهزاد برخاسته از چنین مکتبی است
خطوط زیبای فارسی نظیر خط نستعلیق در دوره جانشینان تیمور شکل گرفت و آخرین مراحل تکاملی اش را در این دوره طی نمود .
........


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018