یکشنبه 1 بهمن 1397
بازدید امروز : 5073 نفر

موضوع : مطالعه و بررسی هورمونها در ماهیان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
مطالعه و بررسی هورمونها در ماهیان
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2000 تومان

تغییر در حساسیت اندام های هدف در یک دوره :
جائیکه این مسئله باید به حساب آورده شود گرچه اطلاعات کمی درباره این موضوع وجود دارد. این حالا به خوبی اثبات شده که واکنش غده ی هیپوفیز بر اکروژن LHRH بر طبق مراحل گامتوگونی در ماهی قزل آلای رنگین کمان و ماهی کپور متفاوت است . این ممکن است مربوط به تغییر تأثیرات کونادی روی محور غده ی هیپوفیز هیپوتالامو باشد ، که لااقل در ماهی نشان داده شده است. در ماهی های قزل آلا و کپور نر حساسیت غده تالاموس به LHRH در شروع اسپرماتوروئید پایین است و در انتها به خصوص بعد از مرحله اسپرماتید بالا می رود. این اتفاق تقسیم سلولی و یک پایه ریزی ممکن از یک مانع غده مردانه خونی هماهنگ است . این ممکن است همکاری تعدادی از مولفه های لوبولی داخلی را تغییر دهد ، بنابراین مانند یک عامل بازاب منفی روی سطح غده هیپوفیز هیپوتالامو عمل می کند .
تأثیر روش اداره هورمون :
روش اداره هورمون به طور قابل ملاحظه ای در طول سال ها پیراسته می شود . با تکنیک های قدیمی هیپوففزیشن بی درنگ مقدار زیادی گونادتروپین در خون آزاد می شوند . بالای 200mg از C-GTH/ml پلاس ها بالای سطح قاعده ای در ماهی کپور ، بعد از تزریق مقدار کمی به غده هیپوتالاموس ماهی کپور پیدا شده است . پدیده یکسانی بعد از تزریق شش استروئید مشاهده می شود
این برای تحریک گامتوگونی مناسب نیست و تکنیک های درون کاشت بالا ضروری است . اصلاحات اخیر با یک دانش بهتر از آزادی دینامیک توسط آلمندراس و کریم ساخته شده است . امکان استفاده از امور شفاهی برای گونادوتروپین توسط سوزوکی نشان داده شد و احتمالات تازه ای برای کنترل گامتوگونی فراهم کرد .
مشکل کیفیت گامت :
در تلاش های مختلف برای کنترل تمام دوره تکثیر ، کیفیت گامت ها همیشه امتحان نمی شد. معمولا تذکرات در مورد درصد تلقیح است . اما اکثر پارامتر های دقیق به ویژه در مورد گامتوگونی استفاده شده است. برای نمونه به نظر می رسد بار فعال و همچنین در مورد اسپرم برای ذخایر ATP ، فسفاژن مهره داران و CAMP و تخم ها برای تجمعشان از ATP مهم باشد .
نتایج :
ما دانش کافی درباره تنظیم آندوکرین از دوره تکثیر نداریم ، بنابراین می توانیم به طور مصنوعی ترشح دینامیک های هورمون های مختلف درگیر در کنترل گامتوگونی را تقلید کنیم .
پیچیدگی چنین دینامیک هایی در ماهی قزل آلای رنگین کمان نشان داده شده است . اهمیت هورمون متابولیسم و تغییراتش در طول دوره برای GTH باید به حساب آورده شود . پیشرفت های اخیر در استفاده از درون کاشت ها یا یک ترکیبی از هورمون درمان با تغییرات در عوامل محیطی وعده های بیشتری برای آینده می دهد ، اگرچه گونه هایی برای تقاضای بالا ( مانند شیر ماهی ، ماهی خاردار و کاهی کفال ) هنوز وحشی هستند نه اهلی و به استرس حساسیت دارند . همچنین آن ها در آزمایشگاهها در مقادیر زیاد برای آزمایش وجود ندارند و تعداد کمی برای تکثیر فیزیولوژیشان شناخته شده هستند . دانشمندان مجبور به استفاده از اطلاعاتی از دیگر مطالعات عمیق گونه هایی نظیر ماهی قزل آلای رنگین کمان و کپور و یا حتی مهره داران بالاتر هستند . برای نمونه انتخاب یک ترکیب از LHRH-A + آندروژن داده شده به شیر ماهی و ماهی کفال مسن تر به نظر می رسد از مطالعاتی روی ماهی های آزاد جوان گرفته شده است . مطالعات روی LHRH ابتدا با پستانداران شروع شد و به سرعت ماهی ها را نیز در برگرفت و در مرکز پرورش ماهی در چین به کار گرفته شد . روش تکنیک های مشابه از کاشت دائمی در پستانداران به طور موفقیت آمیزی به تعدادی از گونه های ماهی پرورشی یا زیر کشت انتقال داده شد .

تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007