شنبه 28 مهر 1397
بازدید امروز : 5207 نفر

موضوع : مطالعه و بررسی هورمونها در ماهیان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
مطالعه و بررسی هورمونها در ماهیان
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2000 تومان

تغییر در حساسیت اندام های هدف در یک دوره :
جائیکه این مسئله باید به حساب آورده شود گرچه اطلاعات کمی درباره این موضوع وجود دارد. این حالا به خوبی اثبات شده که واکنش غده ی هیپوفیز بر اکروژن LHRH بر طبق مراحل گامتوگونی در ماهی قزل آلای رنگین کمان و ماهی کپور متفاوت است . این ممکن است مربوط به تغییر تأثیرات کونادی روی محور غده ی هیپوفیز هیپوتالامو باشد ، که لااقل در ماهی نشان داده شده است. در ماهی های قزل آلا و کپور نر حساسیت غده تالاموس به LHRH در شروع اسپرماتوروئید پایین است و در انتها به خصوص بعد از مرحله اسپرماتید بالا می رود. این اتفاق تقسیم سلولی و یک پایه ریزی ممکن از یک مانع غده مردانه خونی هماهنگ است . این ممکن است همکاری تعدادی از مولفه های لوبولی داخلی را تغییر دهد ، بنابراین مانند یک عامل بازاب منفی روی سطح غده هیپوفیز هیپوتالامو عمل می کند .
تأثیر روش اداره هورمون :
روش اداره هورمون به طور قابل ملاحظه ای در طول سال ها پیراسته می شود . با تکنیک های قدیمی هیپوففزیشن بی درنگ مقدار زیادی گونادتروپین در خون آزاد می شوند . بالای 200mg از C-GTH/ml پلاس ها بالای سطح قاعده ای در ماهی کپور ، بعد از تزریق مقدار کمی به غده هیپوتالاموس ماهی کپور پیدا شده است . پدیده یکسانی بعد از تزریق شش استروئید مشاهده می شود
این برای تحریک گامتوگونی مناسب نیست و تکنیک های درون کاشت بالا ضروری است . اصلاحات اخیر با یک دانش بهتر از آزادی دینامیک توسط آلمندراس و کریم ساخته شده است . امکان استفاده از امور شفاهی برای گونادوتروپین توسط سوزوکی نشان داده شد و احتمالات تازه ای برای کنترل گامتوگونی فراهم کرد .
مشکل کیفیت گامت :
در تلاش های مختلف برای کنترل تمام دوره تکثیر ، کیفیت گامت ها همیشه امتحان نمی شد. معمولا تذکرات در مورد درصد تلقیح است . اما اکثر پارامتر های دقیق به ویژه در مورد گامتوگونی استفاده شده است. برای نمونه به نظر می رسد بار فعال و همچنین در مورد اسپرم برای ذخایر ATP ، فسفاژن مهره داران و CAMP و تخم ها برای تجمعشان از ATP مهم باشد .
نتایج :
ما دانش کافی درباره تنظیم آندوکرین از دوره تکثیر نداریم ، بنابراین می توانیم به طور مصنوعی ترشح دینامیک های هورمون های مختلف درگیر در کنترل گامتوگونی را تقلید کنیم .
پیچیدگی چنین دینامیک هایی در ماهی قزل آلای رنگین کمان نشان داده شده است . اهمیت هورمون متابولیسم و تغییراتش در طول دوره برای GTH باید به حساب آورده شود . پیشرفت های اخیر در استفاده از درون کاشت ها یا یک ترکیبی از هورمون درمان با تغییرات در عوامل محیطی وعده های بیشتری برای آینده می دهد ، اگرچه گونه هایی برای تقاضای بالا ( مانند شیر ماهی ، ماهی خاردار و کاهی کفال ) هنوز وحشی هستند نه اهلی و به استرس حساسیت دارند . همچنین آن ها در آزمایشگاهها در مقادیر زیاد برای آزمایش وجود ندارند و تعداد کمی برای تکثیر فیزیولوژیشان شناخته شده هستند . دانشمندان مجبور به استفاده از اطلاعاتی از دیگر مطالعات عمیق گونه هایی نظیر ماهی قزل آلای رنگین کمان و کپور و یا حتی مهره داران بالاتر هستند . برای نمونه انتخاب یک ترکیب از LHRH-A + آندروژن داده شده به شیر ماهی و ماهی کفال مسن تر به نظر می رسد از مطالعاتی روی ماهی های آزاد جوان گرفته شده است . مطالعات روی LHRH ابتدا با پستانداران شروع شد و به سرعت ماهی ها را نیز در برگرفت و در مرکز پرورش ماهی در چین به کار گرفته شد . روش تکنیک های مشابه از کاشت دائمی در پستانداران به طور موفقیت آمیزی به تعدادی از گونه های ماهی پرورشی یا زیر کشت انتقال داده شد .

تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007