تلگرام سایت تحقیق
یکشنبه 29 بهمن 1396
بازدید امروز : 2550 نفر

موضوع : مطالعه هورمون رشد.docx
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
مطالعه هورمون رشد
تعداد صفحه :
18
قیمت :
4000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

هورمون رشد
هورمون رشد (growth hormone) ، يك پلي پپتيد متشكل از 192 اسيد آمينه است كه در ساختمان آن دو پيوند دي¬سولفور وجود دارد. هورمون رشد در گونه¬هاي مختلف متفاوت است. هورمون رشد از قسمت قدامي غده هيپوفيز ترشح مي¬شود.
• ديد كلي :
قسمت پيشين هيپوفيز ، مهمترين و بزرگترين قسمت هيپوفيز است. اين بخش قدامي در انسان 70 درصد وزن غده را تشكيل مي¬دهد و محل سنتز و ترشح چندين هورمون است كه بيشتر عمل تحريك و تنظيم ترشحات ساير غدد درون ريز را به عهده دارند و به همين جهت آنها هورمونهاي محرك (Stimulating hormone) مي¬نامند. هورمون پرولاكتين يا لاكتوژن و هورمون رشد يا سوماتوتروپين هورمون ، از مهمترين هورمونهاي بخش قدامي هيپوفيز هستند.
تمامي هورمونهاي قدامي هيپوفيز از يك پيش¬ساز گليكوپروتئيني حاصل مي¬شوند. اين تركيب ، پيش-ساز از 264 اسيد آمينه ساخته شده است كه پرواوپيوملانوكورتين گويند. اين تركيب هيدروليزهاي آنزيمي مختلفي را تحمل كرده و در نتيجه به پپتيدهايي با اندازه¬هاي مختلف تبديل مي¬شود كه هر كدام از پپتيدهاي حاصل ، عمل هورموني خاصي را انجام مي¬دهند. تركيب پرواپيوملانوكورتين بوسيله سلولهاي حلقه قوسي غده هيپوالاموس و سلولهاي قدامي هيپوفيز ، سنتز مي¬گردد.
• نحوه عملكرد هيپوتالاموس و هيپوفيز قدامي :
هيپوتالاموس مغز ، مركز هماهنگ¬كننده سيستم آندوكرين مي¬باشد كه پيامها را از سيستم اعصاب مركزي دريافت و هماهنگ مي¬كند. در پاسخ به پيامها ، هيپوتالاموس تعدادي از هورمونهاي تنظيمي (عوامل آزادكننده) را توليد مي¬نمايد كه مستقيماً از طريق عروق خوني اختصاصي و نورونهايي كه دو غده را به يكديگر متصل مي¬كنند به غده هيپوفيز مجاور ، منتقل مي¬گردد. غده هيپوفيز از دو قسمت با عملكرد متفاوت تشكيل شده است. به هيپوفيز خلفي انتهاي آكسوني نرونهاي متعددي مي¬رسد كه از هيپوتالاموس منشأ مي¬گيرند.
هيپوفيز قدامي با توليد هورمونهاي محرك به هورمونهاي هيپوتالاموسي موجود در گردش خون ، پاسخ مي¬دهند. اين پلي¬پپتيدها رده بعدي غدد آندوكرين شامل قسمت قشري غدد فوق كليوي ، غده تيروئيد ، تخمدان و بيضه را فعال مي¬نمايند. به دنبال تحريك اين غدد ، هورمونهاي اختصاصي آنها وارد گردش خون شده و به گيرنده¬هاي هورموني موجود در روي يا داخل سلولهاي هدف ، متصل مي¬كردند. هورمون رشد مترشحه از هيپوفيز قدامي بر روي كبد و استخوان ، تأثير مي¬گذارد. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018