تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
جمعه 3 فروردین 1397
بازدید امروز : 520 نفر

موضوع : دماسنج دیجیتالی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
دماسنج دیجیتالی
تعداد صفحه :
13
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
این مقاله، به روزرسانی دو مقاله ای است که در مورد یک دماسنج دیجیتالی کوچک در سال 2005 نوشته شد. به نظر می رسد که این مدار خیلی رایج باشد. زیرا بسیار ساده است و کاربردهای عملی و سودمند بسیاری دارد. این مدار، یک مدار عالی برای شروع کار با میکروکنترلرهای AVR است. این دماسنج می تواند به عنوان یک دماسنج استاندارد با یک صفحه نمایش LCD به کار رود و یا می توان آن را به وسیله یک PC دارای سیستم عامل لینوکس، ویندوز، مک OSX یا سولاریس بازخوانی نمود. یونیکس BSD و سایر سیستم عاملها را نیز می توان برای خواندن دما به کار برد و هیچ برنامه راه اندازی خاص دیگری نیاز نمی باشد.
وقتی شما چنین ابزار پیشرفته ای را به عنوان یک میکروکنترلر برای محاسبه سیگنالهای آنالوگ یا دیجیتال به کار می برید مطمئناً می خواهید داده ها را نیز اندازه گیری کرده یا دستورالعمل ها را به میکروکنترلر ارسال نمایید. در هر صورت، در مقالات گذشته ما همیشه از ارتباطات RS232 با UART استفاده می نمودیم که در درون میکروکنترلر قرار داشتند. مسئله این است که این کار، به یک تراشه max232 ، 4 خازن اضافی و یک اوسیلاتور کریستال خارجی نیز برای میکروکنترلر نیاز دارد در هر صورت اینها تجهیزات زیادی هستند و ما می توانیم از بکارگیری آنها اجتناب نماییم. ما در اینجا برای اتصال از I2C استفاده می کنیم زیرا قابل اطمینان بوده و ساخت آن بسیار ساده است. میزان داده های انتقالی بین pc و میکروکنترلر بسیار کم است (تنها چند بایت). بنابراین در اینجا سرعت مطرح نیست. نمایشگر LCD اختیاری است زیرا نرم افزار به گونه ای نوشته شده است که برای سخت افزاری با نمایشگر LCD یا بدون آن، به طور یکسان عمل می کند.
I2C چیست ؟
I2C یک واسط ارتباطی دو سویه است. این روش توسط کمپانی فیلیپس اختراع شد و آنها این نام را برای آن حفظ کردند و دلیل اینکه سایر تولیدکنندگان نامهای متفاوتی را برای آن بر می گزینند نیز همین است. کمپانی ATMEL ، I2C را «واسط دو سیمی» (TWI ) می نامد. بسیاری از شما ممکن است I2C را در کامپیوترهای خود به کار ببرید بدون اینکه آنرا بشناسید. همه مادربوردهای امروزی یک گذرگاه I2C برای خواندن دما، سرعت فن، اطلاعاتی در مورد حافظه در دسترس و هر نوع اطلاعات سخت افزاری دارند. این گذرگاه I2C متأسفانه در خارج از pc قابل دسترسی نیست. بنابراین ما مجبوریم ابزار دیگری را به کار ببریم.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007