تلگرام سایت تحقیق
پنج شنبه 29 دی 1396
بازدید امروز : 9517 نفر

موضوع : پارلمان یا مجلس
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پارلمان یا مجلس
تعداد صفحه :
5
قیمت :
1500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

در کشور ما کلمه مجلس معادل كلمه پارلمان parliament در زبان انگليسي است. ريشه كلمه پارلمان هم parliamentum در زبان لاتين است كه به طوركلي به معني گفت و گو يا مذاكره (talk) است. در حال حاضر پارلمان ها از ارکان اصلی بسياري از حكومت هاي جهان هستند.
پارلمان های امروزی چگونه به وجود آمده اند؟
ريشه پارلمان ها و مجالس مشابه آن به قرن هاي خيلي دور برمي گردد. حتی در دنياي باستان هم مراکزی مشابه پارلمان های امروزی وجود داشته است. اما پارلمان های امروزی براساس شرایط امروز جهان به وجود آمده و گسترش پیدا کرده اند.
پارلمان ها یا مجالس امروزی بيشتر كشورها از سيستم حكومت پارلماني كشور انگليس الهام گرفته اند. سیستم پارلمانی انگلیس، سيستم نمايندگي در پارلمان را در بسياري از کشورهای جهان تحت تأثير قرار داده است.
سیستم پارلمانی چه ویژگی هایی دارد؟
در این سیستم ها یکی از وظایف پارلمان قانونگذاری است. البته در این سیستم قوه مجریه هم می تواند برای قانونگذاری به مجلس کمک کند. منتها پیشنهادات دولت لازم است که باز هم به تأیید نمایندگان برسد. به عنوان مثال در ایران قوه مجریه به مجلس لایحه می دهد و وزرا می توانند با حضور در مجلس از لایحه هایشان دفاع کنند


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018