موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : مجلس نهم

عنوان سفارش :
مجلس نهم
تعداد صفحه :
19
قیمت :
7500 تومان

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
توصیف لاریجانی از ترکیب مجلس نهم و افرادی که با قیل و قال های سیاسی روزگار می گذرانند
شرو ع به کار مجلس نهم فصلی دیگر از برگ های دموکراسی پس از انقلاب اسلامی است.
منابع
  مقدمه
اگرچه در این مجلس نیز اکثریت مطلق از آن اصولگرایان است و اصولگرایان مجددا توانستند اعتماد رای دهندگان را به‌خود جلب کنند، اما ترکیب آرای نمایندگان دارای پیام‌های روشنی است. مسلما اگر برخی اصولگرایان با ایجاد زمینه‌های تفرقه، هزینه سنگین شکستن وحدت را به بدنه اصولگرایی وارد نمی‌کردند، می‌توانستند انسجام بهتری در مجلس نهم داشته باشند و مجلسی کارآمد‌تر را رقم بزنند.
با این حال جبهه پایداری که با تاکید بر شکستن وحدت، این هزینه سنگین را بر اصولگرایان تحمیل کرده بودند، نتوانستند موفقیت چندانی به دست آورند و چنانچه در ترکیب شورای مرکزی تعیین کاندیدا‌های اصولگرایان مشارکت می‌کردند، مسلما به همین میزان، شانس موفقیت داشتند. علاوه بر این هزینه‌های سنگین، جبهه پایداری به‌منظور کسب رای بیشتر بدعت‌گذاری‌هایی را موجب شد که تبعات ناگواری بر آینده سیاسی کشور خواهد داشت. برای نمونه، توسل به برخی مداحان برای حمایت از لیست مورد نظرشان، افرادی را به غلط به میدان داری عرصه سیاسی خواهد کشاند و آنان را متوهم خواهد ساخت که بازگرداندن آنان به جایگاه اصلی خودشان کاری بس دشوار خواهد بود.‌ آیا در آینده اینگونه رویه‌های ابداعی مسائل متفاوتی را برای جامعه ایجاد نخواهد کرد؟
از سوی دیگر عدم‌ رای‌آوری چهره‌های شاخص جبهه پایداری با وجود انتساب آنان به چهره‌های برجسته حامی این جبهه حائز اهمیت زیادی است. این نکته گویای این واقعیت است که حمایت جبهه پایداری از کاندیدا‌ها و نیز انتساب آنان به برخی افراد و چهره‌های مطرح، تاثیری در اقبال مردم به آنان نداشته و تنها کاندیدا‌هایی از این لیست موفق به کسب مجوز حضور در مجلس شدند که جامعه از آنان شناخت لازم را داشت و به‌خودی خود و بدون حمایت این جریان نیز از شانس نسبتا بالایی برای انتخاب برخوردار بودند و عدم‌موفقیت سایر افرادی که صرفا توسط این لیست معرفی شده بودند و مورد حمایت این جریان واقع شده بودند خود گویای ناکارآمدی سازوکار جبهه پایداری در انتخابات مجلس نهم است.
اما درخصوص رای نیاوردن کاندیدا‌های موتلفه هم به نظر می‌رسد باید در ساختار موتلفه تغییرات اساسی صورت بگیرد. در حال حاضر موتلفه شاهد حضور چهره‌های قدیمی در راس مدیریت خود است که فاقد جذابیت در میان مردم هستند. امیدوارم این پیام روشن مردم، مدیران حزب موتلفه را به اهمیت تجدید نظر در سیاست‌ها و ساختار حزب واقف سازد.
همچنین پیام این انتخابات به جبهه متحد اصولگرایان این است که حضور افراد شجاع و با صراحت گفتار در این جبهه که در مسائل مهم کشور مواضع مشخص و برحقی ارائه می‌دهند مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. اگرچه علیه این نیرو‌های منتقد دولت که درخصوص کجروی‌ها مواضع صادقانه‌ای اتخاذ می‌کنند و اصولگرایی را به معنای سکوت در برابر انحرافات هم‌طیفان اصولگرای خود نمی‌دانند، تخریب‌های گسترده و جوسازی‌های مسمومی ایجاد شد‌ اما جامعه نشان داد که این جو‌سازی‌‌ها هرگز نمی‌تواند آسیبی را به اعتماد عمومی به آنان وارد سازد.
حضور چهره‌هایی که به انتقاد از دولت شهره هستند در صدر منتخبین تهران نیز مؤید همین مطلب است.در این انتخابات همچنین آقای علی مطهری نیز حضوری متفاوت و منحصر به فرد داشتند که البته بعضی عنوان می‌کردند که چون منتقد دولت بوده احتمال رای نیاوردن ایشان وجود دارد. ‌ با این حال رای مردم نشان داد که ایشان عضو خانواده‌ای هستند که مردم برای آنان احترام ویژه‌ای قائل هستند و چنانچه با نمایندگان حامی مدیریت دانشگاه آزاد در مجلس پیوند نمی‌خوردند و لیست مشترک نمی‌دادند، قطعا با آرای بسیار بالاتری و در همان مرحله اول موفق به کسب حدنصاب لازم برای حضور در مجلس می‌شدند.

....
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007