سه شنبه 3 مهر 1397
بازدید امروز : 6376 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : ستون ساختمانی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
ستون ساختمانی.docx
تعداد صفحه :
7
قیمت :
2000 تومان

مقدمه
ساختمان بتنی،ساختمانی است که برای اسکلت اصلی آن از بتن آرمه (سیمان، شن، ماسه و فولاد به صورت میلگرد ساده یا آجدار) استفاده شده باشد.در این نوع ساختمان، سقفها به وسیله تاوه (دال)های بتنی پوشیده می‌شود، و یا از سقف‌های تیرچه بلوک و یا سایر سقف‌های پیش ساخته استفاده می‌شود.برای ساخت دیوارهای جدا کننده (پارتیشن‌ها) ممکن است از انواع آجر مانند سفال تیغه‌ای، آجر ماشینی سوراخ دار، آجر معمولی فشاری، فوم استاندارد ضد حریق، تیغه گچی و یا چوب استفاده شود.
همچنین ممکن است از دیوارهای بتن آرمه هم استفاده شود که در این صورت نوع این دیوارها دیوار برشی می‌باشد.در این نوع ساختمان برای ساخت شاه تیرها و ستون‌ها از بتن آرمه (بتن مسلح) استفاده می‌شود. سازه بتنی سازه‌ای است که در ساخت آن از بتن یا به طور معمول بتن آرمه (سیمان، شن، ماسه و پولاد به صورت میلگرد ساده یا آجدار) استفاده شده باشد. در ساختمان در صورت استفاده از بتن آرمه در قسمت ستون‌ها و شاه تیرها و پی، آن ساختمان یک سازه بتنی محسوب می‌شود.
ستونها از مهمترين اجزاء سازه مي باشد كه نقش عمده اي در تحمل و انتقال كليه بارهاي ثقلي و جانبي ساختمان به پي دارند. شكست يا انهدام اين اعضا در سازه تحت بارهاي وارده به علت احتمال انهدام كل ساختمان قابل قبول نمي باشد.
ستونها اعضاي فشاري هستند كه جهت انتقال بار ساختمان به زمين مورد استفاده قرار مي گيرند و ستونها ي بتني كه در محل اجرا مي شوند شكلهاي مختلفي مي توانند داشته باشند
مانند
1- مربعي شكل
2- مستطيلي شكل
3- دايره اي شكل
4- چند ضلعي

تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007