موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : کارورزی پرورش ماهیان خاویاری - زینتی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
کارورزی پرورش ماهیان خاویاری - زینتی
تعداد صفحه :
43
قیمت :
24000 تومان

مقدمه
دنیای آرام آبها با سکوت حاکم برآن، انسان را به عمق معنویت خویش فرو می برد . زیبایی، آرامش و سکوت دنیای زیر آب همراه با موجودات آن، سالهای درازی می باشد که نظر انسان را به خود جلب نموه است و او همواره در جست و جوی راهی برای نفوذ به این دنیای اسرار امیز و آگاهی از نحوه زندگی آبزیان بوده و هست چرا که حیات در زیر آب با شرایط ویژه ای که بر آن حکم فرماست به گونه ای متمایز از زندگی در خشکی است. موجوداتی که تمامی نیازهای خود رادر زیر ستونی از آب می جویند، از غذا گرفته تا رشد و تولید مثل و از نوزادی تا مرگ و نیستی، زندگی در خور تعمق، جالب و پیچیده ای دراند که برای شناسایی اصول آن و شکافتن زوایای گنگ و تاریکش، در ابعاد مختلف این نوع زندگی نیاز به سالها پژوهش است . در این مجموعه جای تشکر از استاد عزیز جناب دکتر مهرداد نصری را خواهد داشت.
فهرست صفحه
تاریخچه ماهیان خاویاری
بخش اول مرکز ماهیان خاویاری دکتر بهشتی
فصل اول
- تاریخچه مرکز
- فصل دوم
مکان های مرکز
- فصل سوم
مقدمه
- استخر مولدین
- سالن تکثیر
- آزمایشگاه
- انکوباسیون
- ونیرو
- کرم سفید
- دافنی
- آرتمیا
- کشت در استخر خاکی
بخش دوم شرکت کشت و صنعت آبزی پرور
فصل اول
- تاریخچه
فصل دوم - مکان های مرکز
فصل سوم - مقدمه
- آماده سازی آب
- درجه حرارت
- pH
- درجه سختی
- آمونیاک، نیتریت و نیترات
- اکسیژن و هوادهی
- فیلتراسیون
- نور
- گیاهان
- گلاس فیش
- آنجل
- منابع
- پیوست ها
تاریخچه ماهیان خاویاری
چهارصدو پنجاه سال قبل از میلاد مسیح هرودت از وجود ماهی خاویاری دنییپر سخن گفته است .
ارسطو در سه قرن قبل از میلاد مسیح گوشت ماهی خاویاری را خیلی لذیذ توصیف می کند و ازچسبی بسیار قوی که از کیسه شنای آن به دست می آید سخن به میان می آورد . این چسب علاوه بر چسباندن چوب و قطعات سایر اشیاء به هم، برای عمل آوری ابریشم و صاف کردن شراب هم به کار می رفته است .
امروزه هنوز این چسب بهترین چسب در بین سایر چسب ها برای چسباندن قطعات شکسته چینی به شمار می رود.
روسها و تاتارها از قدیم پوست فیل ماهی را عمل آوری کرده،آن را به جای شیشه برای پنجره های منازل خود و همچنین به عنوان آینه به کار می برند که هنوز این سنت تا حدی بین بعضی از مردم این سرزمینها برقرار است .
در داخل کلیه ها یا در فرورفتگی نزدیک مخرج فیل ماهی های خیلی بزرگ گاهی جسم فشرده ای پیدا می شودکه آن را سنگ فیل ماهی می نامند .این جسم خیلی نرم است با قرار گرفتن در هوای آزاد سخت می شود و وقتی آن را بکوبند به شکل دانه های کوارتز در می آید که دارای رگه هایی از محیط به طرف مرکز می باشند .در قدیم روسها این سنگ را رنده می کردند و به عنوان دارو برای تسکین دردهای ماهیانه بانوان به کار می بردند .
در روسیه از زمان های خیلی دور طناب پشتی ماهی های خاویاری را به داخل غذا های خود اضافه می کردند . هنوز صیادان خشک کرده این طناب ها را در بازار به نام ویزیکا عرضه می کنند .مردم روسیه علاوه بر تهیه سوپ از این فرآورده، قطعات آن را داخل پیراشکی نیز قرار می دهند . انجام این امر در قدیم از رسوم غیر قابل اجتناب در برپایی جشنهای تولیده بوده است .
از قطعات غضروف های بدن ماهی های خاویاری برای تهیه سوپ استفاده می شود .در قدیم این قطعات غضروفی برای چینی ها به شکل خشک شده، یک محصول وارداتی گرانبها محسوب می شد .

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007