موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

گزارش کارآموزی بیمه معلم - شخص ثالث

عنوان سفارش :
گزارش کارآموزی بیمه معلم - شخص ثالث
تعداد صفحه :
98
قیمت :
36000 تومان

فهرست مطالب گزارش کارآموزی بیمه معلم شخص ثالث

فصل اول تاریخچه

1-1)مقدمه

شاید کسی را کمترین گمانی نباشد که پیشرفت بیمه با توسعه اقتصادی کشور همواره ملازم است .وبه ترمیم وضع اقتصادی یک کشور ، افزایش مبادلات ، ترقی سطح زندگی و توسعه سرمایه گذاری، موجب پیشرفت و نیز به بهبود وضع معیشت افراد کشور، حفظ ثروت ملی و تشکیل پس انداز های بزرگ کمک می کند. شاید بتوان با قطعیت گفت اگر اقتصاد یک کشور به بیمه و حمایت های ناشی از آن متکی نباشد ، در معرض خطرهای بزرگ وجبران ناپذیری قرار می گیرد. مقدمه پایه ریز ی بیمه وجود ریسک یا عدم قطعیت در فعالیت های اقتصادی است و آن را می توان در مقابل شانس که احتمال وقوع خوشایند و مطلوب حوادث آینده است ، احتمال وقوع حوادث زیان آور و نامطلوب در آینده دانست.

اما صرف نظر از تعریف ریسک می توان نقش بیمه را جبران آثار مالی ناشی از تحقق خطر بیمه شده برای آحاد جامعه تعریف کرد. علاوه بر آن که بیمه می تواند تأمین کننده امنیت مالی برای فعالیت های بازرگانی باشد ، می تواند موجب افزایش کارآیی بازرگانان ، توزیع صحیح هزینه ها ، افزایش اعتبار بیمه گذار ، تأمین سرمایه برای درآمد بالقوه آینده و حتی پس انداز دانست و به طور خلاصه آن مفهوم همیشگی ایجاد امنیت خاطر برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران را برای بیمه تداعی کرد.

از آن روی که شناخت وضع موجود به ترسیم افق بلند مدت و برنامه ریزی کمک شایانی می نماید ؛ این نوشتار بر آن است که آنچه که در صنعت بیمه کشور است را با آنچه بوده ، هست و باید باشد در سه قسمت تاریخچه ، وضعیت کنونی و چشم انداز بیمه در افق 20 ساله بررسی نماید.

2-1) تاریخچه شرکت بیمه معلم

بیمه معلم با عنوان اولیه "شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری" در سال 1373 با مشارکت نظام بانکی و به منظور توسعه فعالیتهای صادراتی و ارائه پوششهای بیمه های اعتباری در مقابل ریسکهای موجود، تاسیس گردید.

در تیرماه سال 1386، پس از واگذاری بخش عمده سهام شرکت و براساس تصمیم سهامداران جدید، نام شرکت به " بیمه معلم " تغییر یافت. این شرکت توانست به تدریج دامنه فعالیتهای خود را توسعه داده و موفق به اخذ مجوز فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کلیه رشته های بیمه زندگی و غیر زندگی و اتکائی گردد.

هم اکنون شرکت بیمه معلم در بازار بیمه کشور به عنوان قدیمی ترین شرکت بیمه خصوصی، در عرضه کلیه خدمات بیمه ای فعال می باشد و شمار زیادی از هموطنان گرانقدر به ویژه فعالان اقتصادی کشور از محصولات و خدمات این شرکت بهره مند می باشند.

شركت بيمه معلم (صادرات و سرمايه‌گذاري) به دنبال تفكر مديران‌عامل بيمه و بانك‌هاي دولتي براي گسترش بيمه‌هاي اعتباري در سال 73 تاسيس شد. تاسيس اين شركت با مشاركت بيمه مركزي ايران، شركت‌هاي بيمه ايران، آسيا، البرز و دانا و بانك‌هاي ملي، صادرات، توسعه صادرات، تجارت و ملت صورت گرفت و پس از تصويب شرايط عمومي بيمه‌نامه‌هاي اعتبار صادرات كالا در سال 74 عملا فعاليت‌هاي بيمه‌اي خود را آغاز كرد. بيستم دي‌ماه سالروز تاسيس اين شركت است. با گسترش فعاليت‌هاي بيمه معلم (صادرات و سرمايه‌گذاري) در بازار بيمه و اخذ مجوز صدور انواع بيمه‌نامه‌هاي اشيا، اشخاص و مسووليت ديگر داشتن سهامداران بيمه‌اي به صلاح نبود و بدين ترتيب شركت‌هاي بزرگ بيمه‌اي سهام خود را در بهمن‌ماه 85 واگذار كرده و تيرماه 86 اعضاي جديد هيات مديره انتخاب شدند و شركت به نام بيمه معلم تغيير نام يافت.

اكنون بيمه معلم با مشاركت شركت ساختماني معلم، بازرسي مهندسي و صنعتي ايران، سرمايه‌گذاري كشتيراني و بانك‌هاي توسعه صادرات، سرمايه، ملي، صادرات، تجارت، بيمه مركزي و شركت كارگزاري بانك توسعه در حال فعاليت است. همچنين در راستاي سياست‌هاي حمايتي و تامين رفاه معلمان گرامي و پرسنل محترم آموزش و پرورش بخش عمده‌اي از سهام شركت بيمه معلم توسط شركت‌‌هاي وابسته به آموزش و پرورش و صندوق ذخيره فرهنگيان خريداري شده و مقرر گرديده ضمن فعاليت در بازار بيمه‌اي كشور، خدمات موردنياز فرهنگيان گرامي راجع به بيمه درمان تكميلي، حوادث دانش‌آموزي، آتش سوزي، مسووليت، خودرو و ساير محصولات موردنياز اين گروه از طريق اين شركت فراهم شود. بر اساس توافق سهامداران جديد، مهندس محمدحسين داجمر به نمايندگي از شركت ساختماني معلم به عنوان رييس هيات‌مديره، دكتر محمدرضا عباسي به نمايندگي از شركت بازرسي مهندسي و صنعتي ايران به عنوان مديرعامل و نايب‌رييس هيات‌مديره، مجيد بنويدي به نمايندگي از شركت سرمايه‌گذاري كشتيراني به عنوان عضو هيات‌مديره موظف، دكتر عباس بخشياني به نمايندگي از بانك‌توسعه به عنوان عضو هيات‌مديره غيرموظف، علي قطب‌الديني به نمايندگي از بانك سرمايه به عنوان عضو هيات‌مديره غيرموظف شركت بيمه معلم، انجام وظيفه مي‌كنند.

3-1)بيمه معلم در شعب بانك سرمايه

در راستاي خدمات‌رساني بيمه معلم به مشتريان به ويژه سهامداران عمده اين شركت به موجب توافق به عمل آمده في‌مابين بيمه معلم و بانك سرمايه، بيمه معلم در تمامي شعب اين بانك اقدام به عرضه بيمه‌نامه جهت رفاه حال مشتريان بانك و ساير مراجعان مي‌كند. هم‌اكنون باجه‌هاي بيمه معلم در شعب كريم‌خان، فاطمي، سپهبد قرني و اسكان بانك سرمايه فعال است و در آينده‌اي نزديك در تمامي شعب بانك سرمايه در سراسر كشور باجه بيمه معلم راه‌اندازي خواهد شد تا كليه اقشار جامعه بتوانند با مراجعه به اين باجه‌ها از خدمات بيمه‌اي استفاده كنند. اكنون بيمه معلم در مشهد، شيراز، اصفهان، اروميه، بندر انزلي، بندر عباس، كرمانشاه، ايلام، اردبيل، خرمشهر، كرمان، تبريز، رشت، يزد، سمنان و گرگان شعبه دارد.

4-1) فعالیتهای شرکت بیمه معلم

بيمه‌هاي حوادث: موضوع و محور اين بيمه‌نامه سانحه و حوادثي است كه مي‌تواند به فوت، نقص عضو و از كارافتادگي دائم كلي يا جزئي يا از كارافتادگي موقت و صدمات بدني منجر شود. خطر فوت و نقص عضو به عنوان پوشش‌هاي اصلي در بيمه‌هاي حوادث مي‌باشند و خطرات از كارافتادگي موقت كلي و از كارافتادگي موقت بستري و هزينه‌هاي ناشي از صدمات و جراحات به عنوان خطرات تبعي قرار دارند.

تحقیقهای مشابه
گزارش کارآموزی بیمه معلم - شخص ثالث
98 صفحه - 36000 تومان
گزارش کارآموزی بیمه شخص ثالث
84 صفحه - 36000 تومان
پروژه گزارش کارآموزی مربوط به بودجه ارشاد اسلامی
60 صفحه - 18000 تومان
گزارش کارآموزی مکانیک خودرو در ایران خودرو گزارش عیب و تعمیر ماشینها
35 صفحه - 24000 تومان
گزارش کارآموزی در مدرسه رشته علوم تربیتی شامل گزارش فیزیکی و عاطفی و آموزشی
51 صفحه - 30000 تومان
کارشناسی (نحوه صدور بیمه اتش سوزی و بیمه مسئولیت در شرکت بیمه دی) گزارش کارورزی
118 صفحه - 45000 تومان
نمایندگی بیمه ایران گزارش کاراموزی
77 صفحه - 45000 تومان
بیمه کارآموزی پاسارگاد - بیمه بدنه
91 صفحه - 36000 تومان
گزارش کارآموزی در نمایندگی شرکت بیمه ایران
32 صفحه - 18000 تومان
گزارش کارآموزی رشته حسابداری در بیمه آسیا
22 صفحه - 13500 تومان
پروژه کارآموزی بیمه مسئولیت کارفرما درمقابل کارکنان
77 صفحه - 42000 تومان
گزارش کارآموزی بیمه عمر
61 صفحه - 36000 تومان
گزارش کاراموزی بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان
77 صفحه - 36000 تومان
مدیریت ریسک بیمه شخص ثالث
17 صفحه - 9000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007