جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 1823 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : جرثقیل های ساختمانی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
جرثقیل های ساختمانی
تعداد صفحه :
19
قیمت :
2000 تومان

این فصل شامل هفت بخش به شرح زیر می باشد :
1) مقدمه
2) جرثقیل کامیونی
3) جرثقیل چرخ زنجیری
4) جرثقیل برجی
5) جرثقیل سقفی
6) جرثقیل دروازه ای
7) جرثقیل زنجیری
1) مقدمه
جرثقیل ها عمدتاً به ماشین ها و دستگاههایی گفته می شود که وسایل سنگینی را از جایی به جای دیگر منتقل یا تغییر مکان می دهند . در قسمت مشروحه ذیل مهمترین نوع آنها آورده شده است .
2) جرثقیل های کامیونی
جرثقیل کامیونی ماشینی است که از نظر شکل ظاهری شبیه کامیون حمل مواد می باشد با این تفاوت که بجای اتاقک با تیرکهای مناسب فلزی تعبیه نموداند ، این تیرکها عمدتاً دارای مقطع مستطیلی بوده و بر حسب ظرفیت جرثقیل و نحوه کار آن در قطعات بطول 4 تا 6 متر طراحی و ساخته می شوند .
این قطعات معمولاً بطور تلسکوبی ( داخل هم جمع شونده ) طراحی شده و قطعات پائین تر دارای مقطع قویتری می باشند . برای افزایش طول بازوی جرثقیل تا ارتفاع مورد نظر قطعه فلزی مشبک دیگری نیز به آخرین قطعه بازوی جرثقیل اضافه می نمایند ، در انتها با توجه به نوع عملیات و ضرورت قلابی مناسب همراه با کابل و قرقره به انتهای تیرک متصل می نمایند . تفاوت دیگر این است که در روی شاسی جرثقیل کابین اپراتور علاوه براطاق راننده طراحی شده است که دارای متعلقات و اهرمهای لازم جهت کنترل جرثقیل می باشد ، فرق دیگر اینکه ممکن است محور جلوئی ماشین به چند محور بر حسب ظرفیت جرثقیل ، جک های مناسبی نیز در روی شاسی یا بدنه جرثقیل تعبیه می نمایند ، بطوری که برای کارهای مختلف قابل تنظیم باشد ، این جک ها عمدتاً به شکل « H » و یا « ؟ » می باشند و در مواقعی که بار سنــگین و ثقیــل می باشد و زمین محل عملیات نرم باشد کفشک هایی نـیز در زیــر پایـه جــک اضــافه می گردد .
از این جرثقیل ها عمدتاً برای کارگذاری دستگاهها ، وسـایل سنـگین کـارخانه ها و قطعات و پروفیلهای ساختمانی و مواردی مشابه آن استفاده می کنند . نوعی دیگر از این جرثقیل ها که بنام جرثقیل خودبار گیر معروف می باشد ، طوری طراحی شده اند که بار یا وسایل اسقاطی را بر روی خود بارگیری کرده و به محل مورد نظر انتقال می دهند .
ظرفیت این جرثقیل ها بر حسب نحوه عملیات از 2 تا 120 تن متغیر می باشد و برای این منظور ظرفیت باربری و توانایی بازوی جرثقیل را توأم در نظر گرفته و ماشین را طرح و سفارش می نمایند .
3) جرثقیل چرخ زنجیری
این جرثقیل دارای تیرک مشبک فلزی می باشد که این تیرک از قطعات پیش ساخته 2 تا 3 متری تشکیل می شود و توسط پیم یا پیچ ومهره به هم دیگر متصل می شود . مقطع تیرک متغیر می باشد و عمدتاٌ بطور یکپارچه کار گذاشته شده وقابلیت جمع شوندگی یا تا شدن با ندارد ، این تیرک به کمک دکل های فولادی و کابل های فولادی مناسب به حالت تعادل قرار می گیرد و برای عملیات دارای ونچ قوی می باشد که قادر است بارهای خیلی سنگینی را کنترل و جابه جا نماید .
این جرثقیل بر روی شاسی مجهز به چرخ های زنجیری نصب شده است ( مانند تراکتورهای زنجیری وبلدوزرها )که این چرخ ها باعث تعادل بیشتر جرثقیل می شوند و در زمین های سست و نرم قابلیت تحرک و عملیات را دارند . در ایران این نوع جرثقیل ها به نام امریکن معروف شده اند و عمدتاً برای کارهای ثابت و کم تحرک در نظر گرفته می شود .
چنانچه کار پایان یابد ، بایستی قطعات تیرک مشبک را جدا کرده به همراه بدنه جرثقیل به مکان مورد نظر حمل نمود . لازم به تذکر است که به هنگام بارگیری ، سوار کردن و پیاده کردن بازوی جرثقیل بایستی دقت نمود که زاویه بازوی جرثقیل با زمین از 45 درجه بیشتر باشد . بنابراین ملاحظه می شود که محدوده عملیات آن بایستی تحت زاویه 45 درجه تا 80 درجه نسبت به سطح افق باشد و برای سوار کردن و پیاده کردن جرثقیل از حالت افقی تا حالت 45 درجه ، بایستی از جرثقیل دیگر کمک گرفته تا آسیبی به بازوی جرثقیل وارد نشود که منجر به شکستگی آن گردد . ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017