موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : هوش مصنوعی - مغز طبیعی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
هوش مصنوعی - مغز طبیعی
تعداد صفحه :
12
قیمت :
7500 تومان

مقدمه
در واقع هنوز دانشمندان نتوانسته‌اند تعريف واحدي از هوشمندي ارائه دهند كه مستقل از <هوش انساني> باشد. ما مي‌دانيم كه برخي از ماشين‌ها يا جانداران مي‌توانند هوشمند باشند، اما بشر هنوز نمي‌داند كه مايل است كدام دسته از فرآيندهاي محاسباتي يا پردازشي را هوشمندي بنامد. بنابراين براي پاسخ دادن به اين پرسش كه <آيا فلان ماشين هوشمند است؟> هنوز فرمول مشخصي وجود ندارد
از طرفی نیز شاید هدف اولیه بشر از کار در این زمینه شبیه سازی انسان بوده است ولي امروزه ديگر چنين نيست و اين تصور كه هدف علم هوش‌مصنوعي تنها شبيه‌سازي هوش انساني است، تصوري نادرست است. در حقيقت موضوع شبيه‌سازي هوش انساني عاملي پيش‌برنده در اين حوزه از علم است كه به دانشمندان انگيزه مي‌دهد تا آن را توسعه دهند، اما در خلال روند توسعه، بشر مي‌تواند به دستاوردهايي برسد كه در تمام زمينه‌ها كاربرد دارد
سيستم‌هاي خبره و مبتني بر دانش نمونه‌اي از اين دستاوردهاست. بسياري از نرم‌افزارهاي موسوم به سيستم‌هاي تصميم‌سازي (Decision Making Systems) در شاخه اقتصاد و يا سيستم‌هايي كه در تجزيه و تحليل داده‌هاي علم پزشكي به كار مي‌روند از اين دستاورد بهره مي‌گيرند .
یک مخترع سرشناس آمریکایی اخیرا پیش بینی کرده است که سطح هوش مصنوعی ماشین در سال ٢٠٢٩ با انسان برابری خواهد کرد .
به گزارش سرویس فن‌آوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ری کورزویل، در این زمینه گفت: انسان در آستانه پیشرفت در جهت ساخت ربات‌های بسیار ظریف با هدف جاسازی آنها در مغز انسان است که از این راه ربات‌ها هوشمندتر می‌شوند .
به عقیده وی، انسان و ماشین نهایتا از طریق ابزار کوچکی که در بدن انسان جاسازی می شود با هم یکی خواهند شد .
وی گفت: اگرچه ماشین به بخشی از تمدن ما تبدیل شده اما این امر به اشغال جای انسان توسط ماشین منجر نخواهد شد .
کورزویل افزود: ماشین همین امروز نیز کارهای بسیاری را در ابعاد گوناگون مانند انسان یا بهتر از او انجام می دهد .
این مبتکر آمریکایی در ادامه خاطر نشان کرد: من صراحتا گفته‌ام که تا سال ٢٠٢٩ ماشین در زمینه نرم‌افزار و سخت افزار از نظر هوش مصنوعی هم توان با انسان خواهد بود و این هم توانی طیف وسیعی از هوش انسانی از جمله هوش عاطفی او را در بر خواهد گرفت .
وی اضافه کرد: ما تکنولوژی را برای توسعه افق فیزیکی و ذهنی خود به کار می گیریم و این کار در آینده گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد .
کورزویل در گفت‌وگویی با بی بی سی پیش‌بینی کرد: در آینده نانوربات‌های هوشمند در مغز ما جای خواهند گرفت و با نورون‌های مغزی ما ارتباط مستقیم برقرار خواهند کرد .

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007