کد رهگیری را جهت پیگیری سفارش وارد نمایید
    

پرداخت آنلاین بانک ملی

پرداخت آنلاین بانک ملت
    فروش آنتی ویروس اورجینال
با شرایط استثنایی
     موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
امروز : 29 مهر سال 1393
  بازدید امروز : 5883 نفر

موضوع : معماری سبک نئو گوتیک – جان راسکین
تحویل در محیط : word


ابتدا مبلغ سفارش را به شماره 0102834007003 ملی سیبا به نام علیرضا هاشمی واریز با داشتن شماره فیش افدام به سفارش کنید - قابل پرداخت از کلیه بانکهای عضو شتاب و یا از طریق انتقال به شماره کارت 6037991813769019 پرداخت و با داشتن شماره کارت اقدام به سفارش نمایند و یا از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت یا پرداخت آنلاین بانک ملیاقدام نمایید
  عنوان سفارش : معماری گوتیک - جان راسکین
  تعداد صفحه : 20
  قیمت : 1000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
<-- نمایش تحقیق بعدی ..... نمایش تحقیق قبلی -->

معماری گوتیک یکی از سبک‌ها و دوره‌های تاریخی معماری است. این سبک یک سبک مذهبی بوده که همواره در خدمت کلیسا بوده است.
آغاز پیدایش هیچ یک از شیوه‌های معماری را به دقت شیوهٔ گوتیک نمی‌توان تعیین کرد. هنر معماری گوتیک در میان سالهای ۱۱۳۷ و ۱۱۴۴ (میلادی) در جریان بازسازی کلیسای سنت دنیس فرانسه پا به عرصه وجود گذاشت و تا اواسط قرن شانزدهم میلادی در اروپا معمول بود.
معماری گوتیک:
معماری گوتیک به دوره ای اطلاق میشود که همزمان است با اتمام قرون وسطی و برخی آن را عصر ایمان هم مینامند.این سبک یک سبک مذهبی بوده که همواره در خدمت کلیسا بوده است.
معماری گوتیک در اواخر سده ی دوازدهم میلادی در فرانسه پدید آمد و تا اواسط قرن شانزدهم میلادی در اروپا معمول بود.
مشخصات این دوره:
- حکام از نظر سیاسی قدرت بیشتری یافتند.
- شور و هیجانات مذهبی شدید در بین مردم.
- توجه به علوم الهی و مرکزیت کلیسا.
. . . ××××××××××××××××× معماری دوره ی گوتیک سبک مشخصی هست با بنا هایی که اکثرا از نظر فرم و نما شباهت زیادی به هم دارند.
ساختمان های مشهور این دوره را همانطوری که گفته شد کلیسا ها تشکیل میدهند.بناهای این دوره با پنجره های مشبک رنگی به تعداد زیاد و سقف های نوک تیز و همینطور ارتفاع زیاد ( که حالت عظمت بخشی به کلیسا را القا میکند به خاطر اعتقادات شدید دینی مردم این دوره) از دوره های دیگر متمایز میشوند.
حتی کلیسای ساگرا فمیلیا- خانواده مقدس- که در پست های قبلی بررسی شده با اینکه در سال 1883-1926 ساخته شده ولی چون با الهام ازاین دوره بنا شده خصوصیات بناهای این دوره را به طور کامل نشان میدهد.
در کل معماری این دوره با همه تلاشی که برای الهیت بخشی به کلیسا و دادن حالت نورانی و دلباز به کلیسا دارد سبک سرد و خشنی است که تنوع زیادی نداشته و حالت مسرت بخشی را حداقل به انسان امروز نمیدهد.
• آرمانشهرجان راسکین
• • مقدمه
• در طول تاریخ معماری اندیشمندان و منتقدان بسیاری وجود داشتند که باوجود اینکه به طور حرفه¬ای در حیطه معماری فعالیت نمی¬کردند، اما بی¬شک آرا و نظریات آنها، بر جریان¬های معماری تاثیرات بسزایی گذاشته است.
جان راسکین[1] از جمله افرادی بود که با نظرات و اندیشه¬های خویش بر حوزه¬های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و هنری تاثیر فراوانی گذاشت. اهمیت نظرات وی را می¬توان در توجهی که به رابطه پدیده¬ها در مباحث و رشته¬های گوناگون داشت، جست¬وجو کرد. به¬عنوان نمونه، وی به¬دنبال ریشه¬های اجتماعی و اقتصادی هنر بود و آن را پدیده¬ای جدا یا محدود به عرصه زیبایی¬شناسی نمی¬دید. از این رو با شیوه¬های تحلیلی و در نظر گرفتن تنها بخشی از روابط علت و معلولی، موافق نبود و می¬کوشید پدیده¬ها را در قالبی وسیع¬تر و جامع¬تر بررسی کند؛ اما بایستی توجه داشت که بررسی¬هایش بیشتر با اعتقاد و احساس همراه بود تا صرفاً منطق عقلی.
• راسکین نویسنده، اندیشمند و منتقدی بزرگ در حوزه اجتماعی و هنری بود که در زمان حیات خود در دوره ویکتورین انگلستان، نقش اساسی¬ای در تحول فرهنگی محیط خود ایفا کرد. وی را باید بدون هیچ شک و تردیدی یکی از بزرگ¬ترین و تاثیرگذارترین منتقدین و صاحب¬نظران ادبی و هنری قرن نوزدهم دانست. نقش راسکین را در حوزه هنر می¬توان در زمینه نقاشی، هنرهای سنتی، مرمت بناها و شهرهای تاریخی و معماری و شهرسازی مشاهده کرد.(بزاز, 1384)
• جان راسکین روز هشتم فوریه سال 1819 در لندن به دنیا آمد. پدرش، جان جیمز راسکین، تاجر بود. درضمن علاقه خاصی به تابلوهای نقاشی داشت.
این علاقه¬مندی به نقاشی و مراجعه به گالری¬های نقاشی در طی سفرهای تجاری، سبب تمایل بسیار زیاد جان به نقاشی شد. بعد از مدتی، جان به تشویق پدر به فراگیری نقاشی نزد کوپلی فلدینگ[2] پرداخت.
در چهارده¬سالگی همراه خانواده به نقاط مختلفی از اروپا سفر کرد. راسکین در سال 1836، زمانی که بیش از 17 سال نداشت، به آکسفورد رفت و سه سال بعد، یعنی در سال 1839 برنده جایزه هنری نیودیگیت[3] برای شعر شد. راسکین در سال 1840، بر اثر بیماری و توصیه پزشکان مجبور به ترک آکسفورد شد و به ایتالیا رفت. وی کتاب نقاشان مدرن[4] را در سال 1843، زمانی که همراه خانواده¬اش در مون¬بلان[5] بود، منتشر کرد.
این کتاب موفقیت قابل توجهی برای وی به ارمغان آورد و موجب شد تا وی نسبت به انتشار جلد دوم کتاب (که بعدها تا پنج جلد ادامه یافت) مصمم شود.
راسکین در سفر دوم خود به ایتالیا علاقه¬مند زیبایی¬های معماری و مجسمه¬سازی ایتالیا گردید و در بازگشت به دانمارک هیل در سال 1846، جلد دوم نقاشان مدرن را نیز چاپ و منتشر نمود.(Wikipedia, 2007)
..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید


آماده عقد قرار داد با کلیه مراکز آموزشی تحقیقاتی کشور جهت پذیرش نمایندگی فعال
سفارشات طراحی وب سایت و کلیه امور مربوطه
شماره پاسخگوی سایت : 09118370377    09111491359                  Email : tahghighnet@yahoo.com