یکشنبه 10 اردیبهشت 1396
بازدید امروز : 7944 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : چه عاملی باعث می شود در جامعه دروغ زیاد شود
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
چه عاملی باعث می شود در جامعه دروغ زیاد شود
تعداد صفحه :
12
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
پدیده « دروغ »در جامعه ما پدیده فرهنگی بسیار كارآمد و چند منظوره ای است كه با زندگی روزمره ما آمیخته و قرین شده است.
نونهالان در محیط خانه و خانواده ،كودكان در مدرسه، جوانان در بین دوستان و همسالانن و مردان و زنان ما در اداره و كارخانه و کوچه و بازار و همچنین از دولتمردان خود و نیزاز صدا و سیما و رسانه ها و مطبوعات، آن را می آموزندبه كار می گیرند و با هوشمندی به تظریف و تكمیل آن می پردازند و با هنرمندی آنرا عرضه می كنند و بارها شاید کارها یشان حل می شود و گره ها گشوده.
نظارت بر دروغ اگر غیر ممكن نباشد، كار ساده ای نیست. سوگند به خدای عالم، سوگند به ائمه ، سوگند به مقدّسات و بالاخره سوگند به جان عزیزترین كسان دروغ را در ذهن شنونده آن جا می اندازد. با وجود مطالعاتی كه در مورد ارتعاشات بریدگیهای كلامی ناشی از این رفتار، حركات ناموزون چشم، خشكیدگی دهان، لكنت زبان، ضربان شدید قلب، پوشیدگی نگاه و خلاصه حدود و ثغور فیزیكی و شكل بیرونی آن در تحقیقات پزشكی و قضایی و روان شناختی انجام گرفته است، هنوز مهمترین دستگاههای فنی دروغ سنج موفق نشده اند بُرد این پدیده را به روشنی تعیین كنند .
تعریف درو غ
« دروغ واقعیت قلب شده است كه از جانب شخص یا اشخاصی ، به صور معّین و در شرایط معّین، در موارد گوناگون زندگی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی در روابط بین اشخاص و حتی بر اثر نیازهای روانی برای شخص یا اشخاص دیگری گفته، نوشته و یا اجرا می شود و دانسته یا ندانسته با توجه یا نه بی توجه به فایده یا ضرر آن برای خود یا دیگری به كار گرفته می شود و در هر صورت به یكی از نیازهای فردی یا جمعی در زندگی اجتماعی پاسخ می گوید.» با توجه به تعریف بالا و با در نظر گرفتن كاركردهای متنوع و فراوان دروغ در صحنه روابط اجتماعی و سیاسی می توان چنین پنداشت كه راستگویی فاقد چنین كاركردهایی است و در شرایط واحد به خیال شخص دروغگو – مایه و موجب بعضی خطرها و خسرانها می‌گردد. تحقیقات بسیار جالبی می تواند در این زمینه از شناخت سازمان پذیرد، ولی از هم اكنون می توان تصور كرد كه اگر ثروتمندان میزان ثروت خویش را به اطلاع عموم می‌رساندند!، اگر كسبه بهای خرید كالاهای خود را بروی كالاها می نوشتند!، اگر بازرگانان برنامه های تجاری آینده خود را فاش می ساختند !، اگر كارخانه داران میزان سود خود را به دیوارهای كارخانه ها می چسباندند !، اگر دولتمردان و حکمرانان همه چیز را بطور شفاف و با صداقت با مردم در میان می گذاشتند و اگر خانم ها ناتوانییهای مالی شوهرانشان را برای یكدیگر می شمردند!، اگر معلمان به بیسوادی خود اعتراف می كردند !، اگر پزشكان عدم تشخیص درست بیماری را نزد بیمار بازگو می كردند!، اگر محصلان نزد معلمان خود اقرار می كردند كه به اندازه كافی درس نمی خواندند!، اگر شوهران به همسران خود می‌گفتند آن طور كه ادعا می كنند آنها را دوست نمی دارند! اگر کارمندان به مدیران خود می گفتند که همه این احترامها و تعریف و تمجید ها به خاطر رشد و ارتقاء و یا اضافه کاری است و اگر رانندگان متخلف برای رهایی از جریمه پلیس، همسر و مادر و فرزند خود را نمی کشته و راهی بیمارستان نمی کردند ! و اگر فروشندگان می گفتند که کدام جنس واقعا کیفیت بهتری دارد و اگر بدهکاران به طلبکاران راست می گفتند که چه موقعی بدهکاری خود را پرداخت می کنند و اگر همه افرادی که از صبح تا شب قربان هم می رفتند به یکدیگر می گفتند که اینها فقط از سر زبان است واقعا چقدر خوب می شد ؟

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377 - 09111491359
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017