تلگرام سایت تحقیق
یکشنبه 2 بهمن 1396
بازدید امروز : 3566 نفر

موضوع : چه عاملی باعث می شود در جامعه دروغ زیاد شود
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
چه عاملی باعث می شود در جامعه دروغ زیاد شود
تعداد صفحه :
12
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
پدیده « دروغ »در جامعه ما پدیده فرهنگی بسیار كارآمد و چند منظوره ای است كه با زندگی روزمره ما آمیخته و قرین شده است.
نونهالان در محیط خانه و خانواده ،كودكان در مدرسه، جوانان در بین دوستان و همسالانن و مردان و زنان ما در اداره و كارخانه و کوچه و بازار و همچنین از دولتمردان خود و نیزاز صدا و سیما و رسانه ها و مطبوعات، آن را می آموزندبه كار می گیرند و با هوشمندی به تظریف و تكمیل آن می پردازند و با هنرمندی آنرا عرضه می كنند و بارها شاید کارها یشان حل می شود و گره ها گشوده.
نظارت بر دروغ اگر غیر ممكن نباشد، كار ساده ای نیست. سوگند به خدای عالم، سوگند به ائمه ، سوگند به مقدّسات و بالاخره سوگند به جان عزیزترین كسان دروغ را در ذهن شنونده آن جا می اندازد. با وجود مطالعاتی كه در مورد ارتعاشات بریدگیهای كلامی ناشی از این رفتار، حركات ناموزون چشم، خشكیدگی دهان، لكنت زبان، ضربان شدید قلب، پوشیدگی نگاه و خلاصه حدود و ثغور فیزیكی و شكل بیرونی آن در تحقیقات پزشكی و قضایی و روان شناختی انجام گرفته است، هنوز مهمترین دستگاههای فنی دروغ سنج موفق نشده اند بُرد این پدیده را به روشنی تعیین كنند .
تعریف درو غ
« دروغ واقعیت قلب شده است كه از جانب شخص یا اشخاصی ، به صور معّین و در شرایط معّین، در موارد گوناگون زندگی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی در روابط بین اشخاص و حتی بر اثر نیازهای روانی برای شخص یا اشخاص دیگری گفته، نوشته و یا اجرا می شود و دانسته یا ندانسته با توجه یا نه بی توجه به فایده یا ضرر آن برای خود یا دیگری به كار گرفته می شود و در هر صورت به یكی از نیازهای فردی یا جمعی در زندگی اجتماعی پاسخ می گوید.» با توجه به تعریف بالا و با در نظر گرفتن كاركردهای متنوع و فراوان دروغ در صحنه روابط اجتماعی و سیاسی می توان چنین پنداشت كه راستگویی فاقد چنین كاركردهایی است و در شرایط واحد به خیال شخص دروغگو – مایه و موجب بعضی خطرها و خسرانها می‌گردد. تحقیقات بسیار جالبی می تواند در این زمینه از شناخت سازمان پذیرد، ولی از هم اكنون می توان تصور كرد كه اگر ثروتمندان میزان ثروت خویش را به اطلاع عموم می‌رساندند!، اگر كسبه بهای خرید كالاهای خود را بروی كالاها می نوشتند!، اگر بازرگانان برنامه های تجاری آینده خود را فاش می ساختند !، اگر كارخانه داران میزان سود خود را به دیوارهای كارخانه ها می چسباندند !، اگر دولتمردان و حکمرانان همه چیز را بطور شفاف و با صداقت با مردم در میان می گذاشتند و اگر خانم ها ناتوانییهای مالی شوهرانشان را برای یكدیگر می شمردند!، اگر معلمان به بیسوادی خود اعتراف می كردند !، اگر پزشكان عدم تشخیص درست بیماری را نزد بیمار بازگو می كردند!، اگر محصلان نزد معلمان خود اقرار می كردند كه به اندازه كافی درس نمی خواندند!، اگر شوهران به همسران خود می‌گفتند آن طور كه ادعا می كنند آنها را دوست نمی دارند! اگر کارمندان به مدیران خود می گفتند که همه این احترامها و تعریف و تمجید ها به خاطر رشد و ارتقاء و یا اضافه کاری است و اگر رانندگان متخلف برای رهایی از جریمه پلیس، همسر و مادر و فرزند خود را نمی کشته و راهی بیمارستان نمی کردند ! و اگر فروشندگان می گفتند که کدام جنس واقعا کیفیت بهتری دارد و اگر بدهکاران به طلبکاران راست می گفتند که چه موقعی بدهکاری خود را پرداخت می کنند و اگر همه افرادی که از صبح تا شب قربان هم می رفتند به یکدیگر می گفتند که اینها فقط از سر زبان است واقعا چقدر خوب می شد ؟

تحقیقهای مشابه
چه عاملی باعث می شود در جامعه دروغ زیاد شود
12 صفحه - 3000 تومان
در جنگ جهانی اول چه عاملی باعث شد که ایران از حملات محفوظ بماند؟
4 صفحه - 1000 تومان
رسانه های تعاملی
3 صفحه - 1000 تومان
آب موجود در سطح زمین چگونه باعث می شود دمای سطح زمین متعادل بماند
2 صفحه - 1000 تومان
جامعه شناسی سازمانها
26 صفحه - 2500 تومان
جامعه شناسی سازمانها
40 صفحه - 4000 تومان
تعيين ميزان تأثير خانواده مدرسه و سایر نهادهای اجتماعی در بروز جرم و جنایت در جامعه
46 صفحه - 7000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی یک الگوریتم تخصیص منبع انرژی بهینه سازی شده برای یک نیروگاه برق مجازی مبتنی بر جامعه
5 صفحه - 5000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - آیا چار چوب های قضاوت حسابرس به محدود کردن گزارشگری متهورانه کمک می کند؟شواهد تحت استانداردهای حسابداری با دقت کم و زیاد
11 صفحه - 11000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - چه زمانی باید از پيشگيري از زخم استرس در بخش مراقبتهای ویژه استفاده می شود 19
23 صفحه - 4000 تومان
ارتباطات انسانی چگونه در بهبود عملکرد روابط عمومی ها مؤثر واقع می شود
5 صفحه - 2000 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018