موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : پروژه بررسی داده کاوی data mining
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پروژه بررسی داده کاوی data mining
تعداد صفحه :
52
قیمت :
21000 تومان

فهرست مطالب
مقدمه
داده کاوی
داده کاوی چیست؟
اساس داده كاوي
وظايف داده كاوي
انتخاب يك سيستم داده كاوي
عملكردهاي جاري داده كاوي
كاربردهاي داده كاوي
كاربرد داده كاوي در كتابداري
آمارگيري تحليل داده‌ها داده‌كاوي شناسايي نيازها تصميم‏ گيري
ارتباط با مراجعه كننده
محدودیت‌های داده کاوی
مثالی کلاسیک از کاربرد داده کاوی
مراحل داده کاوی
مفاهیم اساسی در داده كاوی
داده كاوي درمديريت ارتباط بامشتري
از نظر فرايندي فعاليتهاي داده كاوي به سه طبقه بندي عمومي تقسيم مي شوند
مديريت ارتباط با مشتري
چرخه زندگي مشتري
بخش كشف الگو شامل چهار لايه است
داده کاوی در تجارت الکترونیک : فواید ، چالش ها و راهکارها
تکنيک هاي داده کاوي در روابط عمومي الکترونيک
روابط عمومي الکترونيک
مساله چيست؟
نيازمندي هاي جديد
داده کاوي
داده کاوي (Data Mining)
داده کاوي محور اصلي در کشف دانش
فرايند داده کاوي
تکنيک هاي داده کاوي
داده کاوي در روابط عمومي الکترونيک
بررسی امکان استفاده از فناوری اطلاعات در صنایع دستی: چشم در برابر چشم
نتیجه
منابع
داده کاوی
مقدمه
اصلاح Data Mining همان طور که از ترجمه آن به معنی داده کاوی مشخص می‌شود به مفهوم استخراج اطلاعات نهان و یا الگوها وروابط مشخص در حجم زیادی ازداده هابه یک یا چند بانک اطلاعاتی بزرگ است.
بسیاری از شرکت‌ها و موسسات دارای حجم انبوهی از اطلاعات هستند.تکنیک‌های Data mining به طور تاریخی به گونه‌ای گسترش یافته‌اند که به سادگی می‌توان آنها را با ابزارهای نرم افزاری امروزی و موجود در این موسسات تطبیق داده و از اطلاعات جمع آوری شده فعلی بهترین بهره را برد. در صورتی که سیستم‌های Data Mining بر روی سکوهای Client/Server قوی نصب شده باشد و دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی بزرگ فراهم باشد، به کمک چنین سیستم‌هایی می‌توان به سوالاتی از قبیل :کدامیک از مشتریان ممکن است خریدار کدامیک از محصولات آینده شرکت باشد «چراًدر کدام مقطع زمانی»و بسیاری از موارد مشابه پاسخ داد.
داده کاوي يا کشف دانش در پايگاه داده ها (Knowledge Discovery in DataBases يا KDD) علم نسبتا تازه اي است که با توجه به پيشرفت کشور در زمينه IT و نگاه هاي ويژه به دولت الکترونيک و نفوذ استفاده از سيستم هاي رايانه اي در صنعت و ايجاد بانک هاي اطلاعاتي بزرگ توسط ادارات دولتي ، بانک ها و بخش خصوصي نياز به استفاده از آن به طور عميقي احساس مي شود . داده کاوي يعني کشف دانش و اطلاعات معتبر پنهان در پايگاه هاي داده. يا به بيان بهتر تجزيه و تحليل ماشيني داده ها براي پيدا کردن الگوهاي مفيد و تازه و قابل استناد در پايگاه داده هاي بزرگ،داده کاوي ناميده مي شود.داده کاوي در پايگاه هاي داده کوچک نيز بسيار پرکاربرد است و از نتايج و الگوهاي توليد شده بوسيله آن در تصميم گيري هاي استراتژيک تجاري شرکتهاي کوچک نيز مي توان بهره هاي فراوان برد.کاربرد داده کاوي در يک جمله را اين گونه مي توان بيان کرد:"داده کاوي اطلاعاتي مي دهد،که شما براي گرفتن تصميم هوشمندانه اي درباره مشکلات سخت شغلتان به آنها نياز داريد".
داده کاوي پل ارتباطي ميان علم آمار،علم کامپيوتر،هوش مصنوعي، الگوشناسي، فراگيري ماشين و بازنمايي بصري داده مي باشد.داده کاوي فرآيندي پيچيده جهت شناسايي الگوها و مدلهاي صحيح،جديد و به صورت بالقوه مفيد،در حجم وسيعي از داده مي باشد،به طريقي که اين الگو ها و مدلها براي انسانها قابل درک باشند. داده کاوي به صورت يک محصول قابل خريداري نمي باشد، بلکه يک رشته علمي و فرآيندي است که بايستي به صورت يک پروژه پياده سازي شود.
داده ها اغلب حجيم مي باشند و به تنهايي قابل استفاده نيستند ،بلکه دانش نهفته در داده ها قابل استفاده مي باشد . بنابراين بهره گيري از قدرت فرآيند داده کاوي جهت شناسايي الگوها و مدلها و نيز ارتباط عناصر مختلف در پايگاه داده جهت کشف دانش نهفته در داده ها و نهايتا تبديل داده به اطلاعات ،روز به روز ضروريتر مي شود.
داده کاوی
یکی از ویژگیهای کلیدی در بسیاری از ابتکارات مربوط به تامین امنیت ملی داده کاوی (Data mining) است. داده کاوی که به عنوان ابزاری برای کشف جرایم، ارزیابی میزان ریسک و فروش محصولات به کار می‌رود، در بر گیرنده ابزارهای تجزیه و تحلیل اطلاعات به منظور کشف الگوهای معتبر و ناشناخته در بین انبوهی از داده هاست.داده کاوی غالبا در زمینه تامین امنیت ملی به منزله ابزاری برای شناسایی فعالیت‌های افراد خرابکار شامل جابه جایی پول و ارتباطات بین آنها و همچنین شناسایی و ردگیری خود آنها با برسی سوابق مربوط به مهاجرت و مسافرت هاست. داده کاوی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در نوع ابزارهای تحلیل موجود نشان می‌دهد اما محدودیت‌هایی نیز دارد. یکی از این محدودیت‌ها این است که با وجود اینکه به آشکارسازی الگوها و روابط کمک می‌کند اما اطلاعاتی را در باره ارزش یا میزان اهمیت آنها به دست نمی‌دهد. دومین محدودیت آن این است که با وجود توانایی شناسایی روابط بین رفتارها و یا متغیرها لزوما قادر به کشف روابط علت و معلولی نیست. موفقیت داده کاوی رو نباید در گرو بهره گیری از کارشناسان فنی و تحلیل گران کار آزموده‌ای است که از توانایی کافی برای طبقه بندی تحلیل‌ها و تغییر آنها برخور دار هستند. بهره برداری از داده کاوی رو بر دو بخش دولتی و خصوصی رو به گسترش است. صنایعی چون بانکداری، بیمه، بهداشت و بازار یابی آنرا عموما برای کاهش هزینه‌ها، ارتقاء کیفی پژوهش‌ها و بالاتر بردن میزان فروش به کار می‌برند. کاربرد اصلی داده کاوی در بخش دولتی به عنوان ابزاری برای تشخیص جرایم بوده‌است اما امروزه دامنه بهره برداری از آن گسترش روز افزونی یافته و سنجش و بهینه سازی برنامه‌ها ربا نیز در بر می‌گیرد. برسی برخی از برنامه‌های کاربردی مربوط به داده کاوی که برای تامین امنیت ملی به کار می‌روند نشان دهنده رشد قابل ملاحظه‌ای در رابطه با کمیت و دامنه داده‌هایی است که باید تجزیه و تحلیل شوند. توانایی‌های فنی در داده کاوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار اند اما عوامل دیگری نیز مانند چگونگی پیاده سازی و نظارت ممکن است نتیجه کار را تحت تاپیر قرار دهند. یکی از این عوامل کیفیت داده هاست که بر میزان دقت و کامل بودن آن دلالت دارد. عامل دوم میزان سازگاری نرم افزار داده کاوی با بانکهای اطلاعاتی است که از سوی شرکت‌های متفاوتی عرضه می‌شوند عامل سومی که باید به آن اشاره کرد به بیراهه رفتن داده کاوی و بهره برداری از داده‌ها به منظوری است که در ابتدا با این نیت گرد آوری نشده‌اند حفظ حریم خصوصی افراد عامل دیگری است که باید به آن توجه داشت اصولا به پرسش‌های زیر در زمینه داده کاوی باید پاسخ داده شود:

• سازمانهای دولتی تا چه حدی مجاز به بهره برداری از داده‌ها هستند؟
• آیا از داده‌ها در چارچوبی غیر متعارف بهره برداری می‌شود؟
• کدام قوانین حفظ حریم خصوصی ممکن است به داده کاوی مربوط شوند؟
• ..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007