موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : نقش شرکتهای خصوصی خدمات نظامی در افغانستان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
نقش شرکتهای خصوصی خدمات نظامی در افغانستان
تعداد صفحه :
11
قیمت :
9000 تومان

کشور فرهنگ ها زیر چکمه های بیگانه
وزارت دادگستری آمریکا، در ژانویه2010 (دی ماه 1388)، اندکی بعد از آخرین دیدار"جو بایدن"، معاون رئیس جمهور امریکا از بغداد ، حکمی صادر کرد تا افکار عامه مردم عراق را آرام کند. عراقی ها به دلیل حکم یکی از دادگاه های امریکا خشمگین بودندکه بنابر اشتباه در روش و عملکرد، روند محاکمه پنج تن از کارکنان شرکت خصوصی ارائه خدمات نظامی " بلک واتر " (Black water) را متوقف کرده بود. این پنچ نفر در سپتامبر 2007، به سوی عده ای از مردم بغداد آتش گشوده و حد اقل 14 نفر را به ضرب گلوله به قتل رسانده بودند. بعد از مداخله وزارت دادگستری امریکا این پرونده دوباره به جریان افتاده است.
رویدادهایی این چنینی، نقش مشکوک شرکت های خصوصی نظامی و امنیتی را اندکی روشن می کند و بر خلاء حقوقی ای که در آن این شرکتها عمل می کنند،انگشت می گذارد. مدتی است که این شرکتها در افغانستان نیز به خواست خود راهبرد هایی را اتخاذ می کنند که با آن، عملیات شان سودآور تر می شود.
در 19 اوت 2009 ، روزنامه "نیویورک تایمز" فاش می کند که سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا)، در سال 2004، از خدمات شرکت "بلک واتر" در افغانستان در یک عملیات سری که در آن می بایست چندین تن از رهبران القاعده کشته می شدند، استفاده کرده است. هرچند این عملیات ناکام مانده بود، اما شرکت" بلک واتر" بدون شک، برای آموزش دادن به سربازان افغانستان و همچنان خدمات مراقبتی و سازماندهی اش صورت حساب چندین ملیونی ای را روی دست سازمان سیا گذاشته است.
بعد از آنکه این شرکت به دلیل عملکردش در عراق، اعتبار خود را از دست رفته دید، در فوریه 2009 نام " زی- سرویس " (XE Service) را برای خود انتخاب کرد. اما با این برچسب و علامت جدید نیز این شرکت در افغانستان از همان روش های کهن استفاده کرد. در تاریخ 5 ماه مه، افراد "بلک واتر" که رسماً به شرکت دختری آن بنام "پروانت" (Parvant) مربوط هستند- به یک اتومبیل شلیک کردند. چهار تن از سرنشینان آن زخمی شدند و یک تن آنها کشته شد. در تاریخ 7 ژانویه 2010 دادگاه فدرال ایالات متحده امریکا، علیه دو تن از عاملان این کار شکایت کرده است، هر چند که روابط استخدام آنها نیز در ابهام باقی مانده است.

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007