پنج شنبه 2 تیر 1396
بازدید امروز : 1390 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط powerpoint
عنوان :

هیدرولوژی سیل فایل بصورت پاورپوینت

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
هیدرولوژی سیل فایل بصورت پاورپوینت
تعداد صفحه :
22
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه مطلب پاورپوینت هیدرولوژی سیل

هیدرولوژی سیل

مقدمه

بر اساس آخرین مطالعات تا کنون 5 میلیارد سال از عمر زمین می گذرد و شواهد نشان میدهد که آب از همان ابتداي تشکیل کره زمین نقش مهمی در تحول و قابل سکونت کردن آن به عنوان تنها سیاره قابل زیست داشته است . با تشکیل اقیانوسها و دریاها و تشکیل بخار از روي آنها و ایجاد ابر و بارندگی و به طور کلی گردش آب در طبیعت و جاري شده آب در رودخانه ها و بازگشت مجدد آن به طروق مختلف به اقیانوسها ، ابتدا زندگی اولیه با گیاهان و جانداران پست آغاز شد و سپس گیاهان و حیوانات عالی به وجود آمدند .پیوسته زمین که از سنگهاي آذرین سرد شده تشکیل شده بود در اثر تماس با هوا و جو تحت تأثیر پدیده هوازدگی قرار گرفت و تغییرات همزمان آب ، دما و یخبندان باعث تکه تکه شدن سنگها شده و جاري شدن آبها ، آنها را جابه جا کرده و دشتهاي وسیعی را که داراي پوشش خاك بودند به وجود آوردند . این پوشش خاکی همراه با آب قابل دسترس در طبیعت محیط مناسبی را براي رشد گیاهان فراهم شد و محیط مناسب براي زندگی بشر آماده و مهیا گردید . انسان هاي نخستین از آب تنها براي شرب استفاده می کردند و به تدریج با پیشرفت تمدن و گذشت زمان از آن براي گردش آسیاب ها ، کشاورزي و حمل ونقل نیز استفاده کرد.

سیکل(چرخه) هیدرولوژي

گردش آب در طبیعت که به آن سیکل هیدرولوژي یا چرخۀ آب گفته می شود ، عبارت است از حرکت و جابجائی آب در قسمتهاي مختلف تحت تأثیر نیروي متفاوتی از جمله نیروي جاذبه ، نیروي ثقل ، تغییرات فشار و انرژي خورشیدي می باشد . این چرخش در سه بخش مختلف کره زمین یعنی اتمسفر (هواسپهر) یا چون هیدروسفر یا آب سپهر ، لیتوسفر یا سنگ سپهر صورت می گیرد . آب در داخل و بین این سه لایه در لایه اي به ضخامت 16 کیلومتر صورت می گیرد که 15 کیلومتر آن در اتمسفر و تنها 1 کیلومتر آن در داخل لیتوسفر قرار دارد .

سیکل هیدرولوژي در واقع یک سیکل بدون ابتدا و انتها می باشد ، بدین ترتیب که آب از سطح دریاها و خشکیها تبخیر شده وارد اتمسفر می گردد و سپس دوباره بخار آب وارد شده به جو طی فرآیندهاي گوناگون به صورت تبخیر شده وارد اتمسفر می گردد و سپس دوباره بخار آب وارد شده به جو طی فرآیندهاي گوناگون به صورت نزولات جوي یا بر سطح زمین و یا بر سطح دریاها و اقیانوسها فرو می ریزد .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017