جمعه 30 فروردین 1398
بازدید امروز : 1911 نفر

موضوع : جاذبه های گردشگری استرالیا
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
جاذبه های گردشگری استرالیا
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2000 تومان

مقدمه
استرالیا یک قاره جزیره‌ای است. چشم انداز بزرگ آن از فلاتهای کم بلندا تشکیل شده است که به دلیل وجود کوههای ناهموار متعددی از هم جدا شده اند. از برجسته‌ترین این کوهها، رشته کوه great diving ranges یا همان رشته کوه عظیم جداکننده، به درازای هزاران کیلومتر است که از مرکز ویکتوریا آغاز شده و تا شمال کویینزلند ادامه دارد. چشم انداز بزرگ در بخشهای گرمسیری شمال، جنگلهای بارانی است که چمنزارهای وسیعی را تشکیل می دهد. با حرکت از سمت شمال به مرکز استرالیا، این چشم انداز به بیایانهای مرکزی تبدیل می شود که پس از بیابان عظیم آفریقا بلند‌ترین در جهان است. این بخش از استرالیا، به دلیل رنگ قرمز خاکش، مرکز قرمز نامیده می شود. در این بخش سه جاذبه طبیعی کشور استرالیا تشریح می شود:
حصار مرجانی عظیم (Great Barrier Reef
این صخره مرجانی بیش از ۲،۰۰۰ کیلومتر درازا دارد و مساحت ۳۵ میلیون هکتار از فلات قاره شمال شرقی استرالیا را تحت پوشش قرار می دهد. این صخره از شمال جزیره فریزر Fraiser Island تا کیپ یورک Cape York امتدادداشته و زیستگاه گونه‌های دریایی متنوعی شمرده می شود.
این تپه با دارا بودن ۲،۹۰۰ صخره زیرآبی، ۷۱ جزیره مرجانی و ۳۵۰ گونه مرجان و بیش از ۱،۵۰۰ گونه ماهی، جای مناسبی برای غواصی می باشد. همچنین بستر مناسبی برای تولیدمثل نهنگهای کوهان دار و تغذیه گونه‌های در خطر انقراض آبزیان مانند داگونگ (از خانواده اسب آبی) و لاک پشت را فراهم می کند.
پارک پارک ملی اولورو (تلفظ می شود اوو- لوو – روو) (Uluru Kata Tjuta National)
این پارک ملی با مساحت ۱۳۲،۵۶۶ هکتار، قسمتهای مرکزی استرالیا را پوشانیده است و مالکیت آن در دست بومیان آنانگو می باشد. این پارک دارای ویژگیهای ژئولوژیکی و تغییرات ويژه رويه زمین که در به سبب عوامل طبیعی ایجاد شده، است که از آن جمله می توان به صخره دیدنی اولورو(اِیرز راک - Ayres Rock) و کاتا جوتا (اُلگاس - The Olgas) اشاره کرد.این پارک با همکاری سازمان پارکهای استرالیا و بومیان آنانگو نگاه داری می شود. هزاران سال است که اولورو به عنوان مرکز روابط مذهبی، فرهنگی، محلی و اقتصادی بومیان بیابان های غربی شمرده می شود. درازای این صخره ۳۴۰ متر و محیط آن ۴/۹ کیلومتر است.کاتاجوتا Kata Tjuta به زبان محلی به معنی "سرهای زیاد" است و ساختمان این صخره از ۳۶ گنبد شیبدار تشکیل شده است.قله اُلگاس با ارتفاع۵۰۰ متر بلندترین نقطه آن است.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007