جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 6376 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : کودکان پیش فعال
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کودکان پیش فعال
تعداد صفحه :
8
قیمت :
2000 تومان

اين كودكان بسيار بي مهابا هستند. ممكن است دست به كارهاي خطرناك بزنند كه البته عده اي از اطرافيان اين رفتارها را ناشي از بي باكي و شجاعت كودك مي دانند واين در واقع تاييد اين گونه رفتارها و باعث تشويق كودك مي شود در حالي كه بايد گفت احساس خطر واقعي _ كه طبيعي است _ و در همه ي كودكان وجود دارد دراين كودك ديده نمي شود. بسياري از والدين از شيطنت و فعاليتهاي فراتر از حد معمول كودكان بيش فعال شكايت دارند و به دنبال راه چاره اي براي آرام كردن كودك خود هستند.
رفتارهاي خسته كننده و غير قابل پيش بيني اينگونه كودكان براي والدين بسيار ناراحت كننده است و به همين خاطر گاه ممكن است براي آرام كردن فرزند خود برخوردي خشن و همراه با تنبيه جسماني از خود نشان دهند. از اين رو عدم آگاهي والدين از چگونگي برخورد مناسب با اين كودكان گاه ممكن است منجر به بروز رفتارهاي ضد اجتماعي و دور ازهنجارهاي جامعه در آينده شود و كودك را به جهتي خلاف هنجارهاي محيط هدايت كند.
علائم : رفتارهاي منقطع و در هم گسيخته ، بيقراري ، نقص توجه ، بي خوابي ، واكنش هاي پيش بيني نشده ، خرابكاري ، آزار رساندن به ديگران ، كنجكاوي بسيار، رفتارهاي پر خطر و ... و اگر مشكلات رفتاري كودك با انواع ناتوانيهاي يادگيري مثل ديسلكي ( نارسا خواني ) همراه باشد منجر به بروز حالت گيجي ميشود.
درمان :
اين اختلال قابل درمان و تا درصد بسيار بالايي قابل كنترل مي باشد البته به سه درجه ي خفيف ، متوسط و شديد تقسيم مي شود در بيش فعالي خفيف تنها راه درمان اين است كه محيط كودك كه شامل خانه ، خانواده و مدرسه مي شود كنترل و ساماندهي شود مثلا مي توان از تشويق و تنبيه كودك استفاده كرد (بايد توجه كنيم كه تنبيه جسماني و رواني مد نظر ما نيست و مي تواند حتي در درمان مانع ايجاد كند ) در حالت متوسط و شديد هم حتما نياز به درمان دارويي ومراجعه با روان پزشك مي باشد .
ضررهاي اجتماعي:
اينگونه كودكان به دليل رفتارهاي پر خطر و غير قابل پيش بيني ، آزار ديگران و نافرماني از والدين، بيقراري، ناآرامي، فعاليت بيش از اندازه و دقت پايين (كه موجب اشتباه بيش از حد معمول ميشود) كنجكاوي بسيار و بروز رفتارهاي بيمهابا، و تمايل به كارهاي خلاف(مثل سيگار كشيدن و دروغ گويي ) ، پر حرفي و گفتار هاي پي در پي و خسته كننده ، ايجاد مزاحمت براي اطرافيان ، مورد انتقاد ديگران قرار ميگيرند ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017