جمعه 30 فروردین 1398
بازدید امروز : 2600 نفر

موضوع : کودکان پیش فعال
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
کودکان پیش فعال
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1500 تومان

اين كودكان بسيار بي مهابا هستند. ممكن است دست به كارهاي خطرناك بزنند كه البته عده اي از اطرافيان اين رفتارها را ناشي از بي باكي و شجاعت كودك مي دانند واين در واقع تاييد اين گونه رفتارها و باعث تشويق كودك مي شود در حالي كه بايد گفت احساس خطر واقعي _ كه طبيعي است _ و در همه ي كودكان وجود دارد دراين كودك ديده نمي شود. بسياري از والدين از شيطنت و فعاليتهاي فراتر از حد معمول كودكان بيش فعال شكايت دارند و به دنبال راه چاره اي براي آرام كردن كودك خود هستند.
رفتارهاي خسته كننده و غير قابل پيش بيني اينگونه كودكان براي والدين بسيار ناراحت كننده است و به همين خاطر گاه ممكن است براي آرام كردن فرزند خود برخوردي خشن و همراه با تنبيه جسماني از خود نشان دهند. از اين رو عدم آگاهي والدين از چگونگي برخورد مناسب با اين كودكان گاه ممكن است منجر به بروز رفتارهاي ضد اجتماعي و دور ازهنجارهاي جامعه در آينده شود و كودك را به جهتي خلاف هنجارهاي محيط هدايت كند.
علائم : رفتارهاي منقطع و در هم گسيخته ، بيقراري ، نقص توجه ، بي خوابي ، واكنش هاي پيش بيني نشده ، خرابكاري ، آزار رساندن به ديگران ، كنجكاوي بسيار، رفتارهاي پر خطر و ... و اگر مشكلات رفتاري كودك با انواع ناتوانيهاي يادگيري مثل ديسلكي ( نارسا خواني ) همراه باشد منجر به بروز حالت گيجي ميشود.
درمان :
اين اختلال قابل درمان و تا درصد بسيار بالايي قابل كنترل مي باشد البته به سه درجه ي خفيف ، متوسط و شديد تقسيم مي شود در بيش فعالي خفيف تنها راه درمان اين است كه محيط كودك كه شامل خانه ، خانواده و مدرسه مي شود كنترل و ساماندهي شود مثلا مي توان از تشويق و تنبيه كودك استفاده كرد (بايد توجه كنيم كه تنبيه جسماني و رواني مد نظر ما نيست و مي تواند حتي در درمان مانع ايجاد كند ) در حالت متوسط و شديد هم حتما نياز به درمان دارويي ومراجعه با روان پزشك مي باشد .
ضررهاي اجتماعي:
اينگونه كودكان به دليل رفتارهاي پر خطر و غير قابل پيش بيني ، آزار ديگران و نافرماني از والدين، بيقراري، ناآرامي، فعاليت بيش از اندازه و دقت پايين (كه موجب اشتباه بيش از حد معمول ميشود) كنجكاوي بسيار و بروز رفتارهاي بيمهابا، و تمايل به كارهاي خلاف(مثل سيگار كشيدن و دروغ گويي ) ، پر حرفي و گفتار هاي پي در پي و خسته كننده ، ايجاد مزاحمت براي اطرافيان ، مورد انتقاد ديگران قرار ميگيرند ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007