موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

سفارش تحقیق :

پارازیت ماهواره-پاورپوینت

تعداد صفحه : 15
قیمت تحقیق : 4000 تومان
برای مشاهده بخشی از مطالب پارازیت ماهواره-پاورپوینت کلیک کنید
ارسال سریع لینک دانلود و ارسال به ایمیل در صورت پرداخت آنلاین
تحویل در محیط :powerpoint
عنوان :
پارازیت ماهواره‌ای

پارازیت به امواج الکترومغناطیسی گویند که با هدف از بین بردن و ایجاد اختلال در شبکه‌های رادیویی پخش می‌شود. این امواج که معمولاً امواج کوتاه برد هستند و با فرکانسهای مشابه شبکه‌های هدف موجب اختلال و جایگزینی در امواج اصلی می‌شوند.

 • ایران
 • در ایران نصب فرستنده‌های پارازیت ماهواره ای برای جلوگیری از دریافت شبکه‌های تلوزیونی و رادیویی خارجی روی ماهواره‌های رسانه‌ای مورد اعتراض بعضی از نمایندگان مجلس قرار گرفته است.[۱] نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم نیز اخیرا طی مصاحبه‌ای نسبت به تاثیر مخرب پارازیت‌های ماهواره‌ای و مخابراتی بر سلامت روان شهروندان تهرانی هشدار داد. دکتر انوشیروان محسنی بند پی در گفتگو با "فردا" اظهار داشت: «متاسفانه بعد از انتخابات انواع پارازیت‌های مخابراتی به شدت افزایش یافته که مطمئنا برای سلامت تهرانی‌ها نگران کننده است، بویژه که کلان شهر تهران با مشکلات دیگری همچون آلودگی هم روبه روست.»

  او در این خصوص ادامه می دهد:« تحقیقات همچنین نشان داده که امواج پارازیت تاثیرات مخربی بر اعصاب و روان انسان نیز بر جای می گذارند. همچنین این امواج ممکن است در اثر تداوم، ناشنوایی مزمن را به همراه داشته باشد و برای افراد التهابات پوستی را به دنبال بیاورد.»[۲]

  امواج الکترومغناطیس دکل‌های BTS

  دکل‌های BTS نصب شده در شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران سبب ساز بروز مشکلات مختلف در بدن شهروندان از جمله اختلالات خونی و مغزی می‌شوند.

  «براساس گزارش‌های به دست آمده و تحقیقات انجام شده، فراوانی امواج الکترومغناطیس که به طور عمده به دنبال نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی منتشر می‌شود، باعث بروز مشکلات خونی و مغزی برای ساکنانی که در میدان مغناطیسی تاثیرگذار این امواج زندگی می‌کنند، شده است و با توجه به اثرات زیان بار این امواج، لازم است راهکارهای اساسی برای کاهش اثرات این امواج در کشور به کار گرفته شود.»

  «آنتن‌های BTS تلفن همراه تشعشعات الکترومغناطیسی از خود ساطع می‌کنند که قرار گرفتن در معرض این امواج در درازمدت مشکلات مختلفی از جمله سردرد، سرگیجه، مشکلات و تحریکات عصبی و... را برای فرد ایجاد خواهد کرد.»

  اما مسئولان وزارت ارتباطات به ویژه مسئولان شرکت ارتباطات سیار هرگونه خطر احتمالی ناشی از نصب و راه‌اندازی این آنتن‌ها را مردود اعلام می‌کنند و معتقدند هنوز عارضه ثابت شده‌ای در این زمینه وجود ندارد.

  کارشناسان با اعلام مهاجرت نیمی از پرندگان تهران به دلیل وجود امواج الکترومغناطیس دکل‌های BTS، افزایش پدیده جهش زایی ژنتیکی در شهروندان، جانوران و گیاهان شهر تهران را محتمل می‌دانند.

  «به نظر می‌رسد با توجه به افزایش پارازیت‌ها و امواج الکترومغناطیسی در محیط اطراف، شاهد افزایش این آمار بوده‌ایم». [۳]
  تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007