موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

سفارش تحقیق :

���������������� �������������� �������� ������ ������ ������ ����������

تعداد صفحه : 48
قیمت تحقیق : 24000 تومان
برای مشاهده بخشی از مطالب ���������������� �������������� �������� ������ ������ ������ ���������� کلیک کنید
تحویل در محیط : word
عنوان :
فهرست مطالب کاراموزی بخش آموزش دانشگاه پیام نور
فصل اول - کلیات مقدمه 2
آشنایی با دانشگاه پیام نور 3
شروع رشد کیفی دانشگاه 4
رتبه دانشگاه در ایران 5
نحوه تشکیل کلاسهای دانشگاه 5
آموزش باز 9
چشم انداز دانشگاه 10
برنامه های ارتقاء کیفی دانشگاه 12
چشم انداز دانشگاه 13
معرفی محل کار آموزی 14
هدف از تاسیس دانشگاه پیام نور رشت 14
فصل دوم -معرفی بخش های مختلف واحد کارآموزی معرفی بخش های مختلف واحد کارآموزی 18
آموزش 18
اقدامات امور فارغ التحصیلی 18
شرايط فارغ التحصيلي 18
فراغت از تحصيل 19
مدارک و مراحل لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور 20
نمودار 24
فصل سوم - آشنایی با نحوه پذیرش دانشجو و بخشهای مختلف دانشگاه پذيرش دانشجو 26
نظام آموزشي 26
وظايف واحد آموزش 28
شرح وظایف اداره دبیرخانه مرکزی: 30
وظایف بخش مالی دانشگاه 31
شرح وظايف مسئول دريافت وپرداخت 33
شرح وظايف مسئول درآمد 37
فصل چهارم - نتیجه گیری و پیشنهادات نتیجه گیری 41
پیشنهادات 41
منابع 44
مقدمه

به منظور دسترسی همگانی تحصیلات تکمیلی درایران اسلامی ، دانشگاه پیام نور براساس تصمیمات جلسات 94 مورخ 27/8/65 و97 مورخ 25/9/65 شورایعالی انقلاب فرهنگی عملاً با پذیرش اولین گروه دانشجو در مهرماه 1367 تأسیس شد.این دانشگاه پس از تأسیس، با پذیرش اولین گروه دانشجویی خود در 5 رشته تحصیلیودر 28 مرکز باقیمانده از دانشگاه ابوریحان بیرونی ودانشگاه آزاد ایران از مهرماهسال تحصیلی 68-1367 فعالیت آموزشی خود را‌ آغاز کرد.توسعه دانشگاهوتأسیس شعب جدید از محل کمک های مردمی و محلی وامکانات مهیا شده از سوی هیأت مؤسسانجام می شود.

یکی از ارکان توسعه علمی کشور گسترش آموزش است که رشد اجتماعی و شکوفایی استعدادها را به همراه دارد و زمینه‏ساز خلاقیتهای انسانی است. آموزشهای متعارف و جاری به تنهایی برای برقراری این رکن مهم کافی نیست. توجه به روشهای جدید آموزشی و اجرای برنامه‏هایی از قبیل آموزش نیمه حضوری آموزش باز و از راه دور و آموزش مجازی برای دستیابی به هدفهای توسعه بسیار ضروری است. آموزش نیمه حضوری نظامی آموزشی است که، با بهره¬گیری از فناوری آموزشی، استفاده از کتابهای درسی خودآموز و دانشجو محوری در یادگیری، ضرورت حضور دانشجو در کلاسهای درسی را کاهش میدهد. و در واقع، در این نوع آموزش عملاٌ می توان کلاسهای تدریس را به کلاسهای مرور درس و رفع اشکال گروهی تبدیل کرد.

مزایای این نظام آموزشی عبارت است از دانشجو محوری، امکان مطالعة مستقل، پوشش فراگیر، ارائة دروس در وقت کمتر از لحاظ حضور ضروری دانشجو و، در نتیجه، کاهش هزینه ها و وابستگی کمتر به الزامات آموزشی نسبت به روشهای مرسوم، و در عین حال، اثربخشی آموزش. مهم‌ترین هدف و معنای آموزش باز کاهش موانع زمانی و مکانی و محدودیتهای مربوط به برخی مقررات نظام آموزشی متعارف است. به گونه‌ای که زمینه‏های ارائة آموزش عالی به افرادی فراهم آید که به علت دوری یا دسترسی نداشتن به مراکز آموزشی و محدودیتهای زمانی و شغلی و اقلیمی برای بهره‏مندی از آموزش متعارف امکان کمتری دارند.آموزش نیمه حضوری عبارت است از سازماندهی به فرایند یاددهی ـ یادگیری، به گونه‌ای که هر مرکز آموزشی در انتخاب و کاربرد راهکارهایی برای استفاده از یک یا چند نوع مواد آموزشی، رسانه‏ و سایر وسایل ارتباط جمعی توانا باشد.در این نوع آموزش، بهره‏گیری از فناوری‏ اطلاعات و ارتباطات (ICT) فرایند یادگیری را با مشارکت خود یادگیرندگان تسهیل می‌کند. ابر دانشگاه پیام نور بزرگترین شبکه آموزش عالی دولتی در کشور است که در میان دانشگاه های باز دنیا رتبه ششم و در آسیا رتبه دوم را دارد.دانشگاه پیام نوراستان گیلان نیز درسال 1367 با پذیرش 249 دانشجو فعالیت آموزشی خود راشروع کرد وهم اکنون با بیش از 35000 دانشجو به عنوان یکی از مراکز مهم دانشگاه پیام نور کشور محسوب می گردد.

آشنایی با دانشگاه پیام نور

دانشگاه پيام نور به عنوان بزرگترين شبکه آموزش عالي دولتي کشور و ابر دانشگاه جهان اسلام و چهارمين دانشگاه دنيا که نظام آموزشي آن مبني بر آموزش باز (open university) مي باشد ، بر اساس تصميمات جلسات 94 مورخ 27/8/65 و 97 مورخ 25/9/65 شوراي عالي انقلاب فرهنگي عملاً با پذيرش اولين گروه دانشجو در مهر ماه 1367 زير نظر وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري شروع به فعاليت نموده است .

این دانشگاه پس از تأسیس، با پذیرش اولین گروه دانشجویی خود در 5 رشته تحصیلی و در 28 مرکز باقیمانده از ابوریحان بیرونی و دانشگاه آزاد ایران از مهرماه سال تحصیلی 68-1367 فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد. توسعه ی دانشگاه و تأسیس شعب جدید از محل کمکهای مردمی و محلی و امکانات مهیاشده از سوی هیأت مؤسس، انجام میشود. در این دوره اکثر دانشجوهای جذب شده کارمندان دولت و افراد شاغل بودند. کلاسهای دانشگاه فقط روزهای پنج‌شنبه و جمعه تشکیل می‌شد.

تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007