موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

سفارش تحقیق :

نقش صنایع کشتی سازی در تو سعه هرمزگان

تعداد صفحه :
قیمت تحقیق : 6000 تومان
برای مشاهده بخشی از مطالب نقش صنایع کشتی سازی در تو سعه هرمزگان کلیک کنید
ارسال سریع لینک دانلود و ارسال به ایمیل در صورت پرداخت آنلاین
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :
 • مجتمع کشتی سازی هرمزگان
 • در کشور ما با این که رشته کشتی سازی نوپاست دارای اهمیت و جایگاه ویژه‌ای است چرا که کشور ما در حدود 2600 کیلومتر مرز آبی دارد که ۲۰۰۰کیلومتر آن در جنوب کشور و به آبهای آزاد دنیا متصل است. اهمیت این مرز آبی زمانی مشخص می‌شود که بدانیم از بین راه‌های حمل ونقل زمینی، هوایی، دریایی، حمل ونقل دریایی مقرون به صرفه‌است و به همین دلیل ۹۰ درصد صادرات غیر نفتی و تقریباً تمام صادرات نفتی کشور به وسیله کشتی‌ها صورت می‌گیرد.

  همچنین توسعه ناوگان دریایی علاوه بر حمل و نقل کالاهای مورد نیاز کشور، عامل حضور کشور ما در بازار حمل و نقل بین المللی و کسب درآمدهای ارزی بیشتری می‌گردد. و بالاخره احیا و توسعه صنایع دریایی می‌تواند موجب رشد و بهره وری بیشتر تعدادی از صنایع کشور گردد که از آن جمله می‌توان به صنایع نجاری، رنگ سازی(برای تهیه رنگ کشتی)، فولاد(برای تهیه ورقه‌های فولادی کشتی و همچنین ساخت شناورها) و بالاخره انواع و اقسام الکتروپمپ‌ها و جرثقیل‌ها که در مراحل مختلف ساخت کشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره کرد.

  دسترسی به دریا ظرفیت خوبی برای ساخت شناور در هرمزگان ایجاد کرده است به گونه ای که از این استان به عنوان قطب تولید شناور یاد می شود .لنج سازی در زمان های گذشته در این استان رونق جهانی داشت و اکنون ساخت شناورهای مدرن و ایمن برای تردد دریایی، وجود 14 جزیره به خصوص جزایر قشم ، هرمز و هنگام در این استان لزوم وجود شناورهای ایمن را بیشتر از گذشته کرده است غیر از جابجایی روزانه بیش از 7 هزار نفر از مرکز استان به جزایر، در تعطیلات نوروز هم حدود 4 میلیون گردشگر سفر دریایی در این استان صورت می گیرد .

  این امر باعث شده است تا دراین استان و در جنوبی ترین نقطه جزیره قشم، شرکت های شناور سازی فعالیت کنند که بتوانند خواستن را به توانستن تبدیل و نقش مهمی در توسعه صنایع دریایی کشور و منطقه خلیج فارس ایفا کنند.

  یکی از این شرکت ها، شرکت تعاونی شناورسازی مدکندآلوی قشم است که در سال 1385 برای ساخت شناورهای فولادی ، آلومینیومی و فایبرگلاس آغاز به کار کرد.

  این شرکت با داشتن فضا، امکانات و تجهیزات مناسب تولید کننده همزمان شناورهای آلومینیومی ، فایبرگلاس و فولادی در داخل کشور است . شناورسازی فایبرگلاس در جزیره قشم بیش از 69 درصد از ساخت شناورهای فایبرگلاس هرمزگان را به خود اختصاص داده است .

  مدیرعامل شرکت مدکندآلوی قشم می گوید: این شرکت ظرفیت تولید سالانه 14فروند شناور آلومنیومی 40 نفره کاتاماران ، 120 فروند شناور فایبر گلاس 20 نفره و سه شناور 3 هزارتنی فولادی را دارد همه این ظرفیت ها محقق شده است و کیفیت تولیدات این شرکت در مقایسه با کشتى هاى مشابه خارجى تفاوتی ندارد .

  برطرف کردن مشکلات حمل و نقل مسافران، ساخت شناور با استاندارد های جهانی واشتغالزایی نیروهای بومی منطقه از اهداف اصلی این شرکت است .اکنون در حال ساخت هفت فروند شناور 57 نفره آلومینیومی هستیم و این شناورها بزودی به ناوگان حمل و نقل دریایی افزوده می شود.سبک بودن ، استهلاک کم در آب، تعمیرات راحت تر و سرعت بالاتر از مزیت های شناورهای آلومینیوم مدرن است .با بهره برداری از طرح توسعه شرکت مدکندالوی قشم ظرفیت تولید شناور 2 برابر افزایش می یابد .

  همچنین با این توسعه میزان اشتغالزایی از 120 نفر به 300 نفر می رسد . به منظور افزایش توان عملیاتی این شرکت یک فروند جرثقیل تراول لیفت 450 تنی خریداری شد که با ورود آن امکان تعمیر انواع شناور تا سقف 500 تن در این شرکت فراهم می شود .

  تحقیقهای مشابه
  نقش صنایع کشتی سازی در تو سعه هرمزگان
  12 صفحه - 6000 تومان
  پروژه رشته حسابداری بررسی نقش اوراق مشارکت در تامین مالی صنایع در ایران
  102 صفحه - 45000 تومان
  پروژه بررسی نقش اوراق مشارکت در تامین مالی صنایع در ایران
  102 صفحه - 45000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007