موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

سفارش تحقیق :

تشویش مرگ در بیماران مبتلا به افسردگی جنون

تعداد صفحه :
قیمت تحقیق : 4500 تومان
برای مشاهده بخشی از مطالب تشویش مرگ در بیماران مبتلا به افسردگی جنون کلیک کنید
ارسال سریع لینک دانلود و ارسال به ایمیل در صورت پرداخت آنلاین
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :
 • مقدمه:
 • تشویش مرگ نوعی از اضطراب محدود است که در آن منبع تشویش و اضطراب ترس از مرگ می باشد . ترس از مرگ یک واکنش احساسی است که شامل احساسات مشخصی در مورد ناخرسندگی و نگرانی بر اساس تفکر یا پیش بینی هر یک از جنبه های متعدد مربوط به مرگ است . مرگ نه تنها بزرگترین منبع تشویش برای بشر است بلکه نخستین واقعه بحرانی است که رفتار تارک دنیایی را نیز باعث می شود .

  مرگ یک واکنش همگانی تلقی می شود . چنین تأکید شده که برای گسترش در کمان از رفتار انسانی باید «مفهوم مرگ برای یک نفر» را در نظر بگیریم.

  نظریه فیفل می گوید که تمام رفتارهای بشر واکنشی است در برابر مرگ . به همین دلیلی فیلسوفان ، نظریه پردازان و دانشمندان اجتماعی جذب مطالعه تشویش مرگ می شدند. کمتر بیماری پیدا می شوند روانپزشکان آن ها را شامل جزء تشویش مرگ ندانند . این مسئله نقش مهمی در افسردگی ، روان تنی و سایر اختلالات روانی شدید دارد ، کلین ترس از مرگ را کانون علم آسیب شناسی روانی بیماری شیزوفرنی (جنون جوانی) می داند .

  اخیراً اطلاع رسانی روبه رشدی در این باب صورت گرفته که رویکرد یک نفر به مرگ پیچیده بوده و اضطراب را می توان در جنبه های مختلف تشویش مرگ بیان نمود . برخی از ابهامات موجود در نتایج منتشر شده تاکنون ، ممکن است به دلیل فرضیه بسیار رایج ترس از مرگ به عنوان یک پدیده روانشناختی ساده باشد که با اضطراب کلی درباره مرگ تعریف می شود .روشهای متعددی برای ارزیابی تشویش مرگ بکار برده شده اند ، از جمله آنها مصاحبه ها ، تکنیک های تصویری ، پرسشنامه-ها و معیار فیزیولوژی روانی اضطراب هستند . تجدید پژوهش عمدتاً محدود به افراد سالک نرمال یا آنهایی شده است که مبتلا به بیماری جسمی هستند و مطالعات اصولی محدودی در باب تشویش مرگ در جمعیت بیمار روانی وجود دارد .

  فیفل دیدگاههای مرگ 38 بیمار بستری شده دچار اختلال شدید و 47 بیمار مبتلا به ناراحتی عصبی و روانی را کشف کرده است . وی دریافت که درجه اختلال روحی روانی فی نفسه در بیماران تأثیر اندکی بر دیدگاه کلی آنها نسبت به مرگ داشت .

  جیناکس دریافت که تفاوت چندانی در ترس از مرگ فجیح و حضوری بین افراد مبتلا به شیزوفرنی و افراد سالم وجود ندارد با در نظر گرفتن محدودیت مطالعه قبلی و کمی داده¬های مربوط به این بیماری روانی ، مطالعه تشویش مرگ را در نمونه ای از افراد سالم و بیماری به افسردگی جنون بر می آوریم .

 • روش
 • هدف
 • بین بیماران مبتلا به افسردگی جنونی و افراد کنترل در مقیاس تشویش مرگ تفاوتی وجود خواهد داشت .

 • نمونه
 • 100 بیمار به مبتلا به این بیماران روانی و 100 نفر افراد عادی برای مطالعه برگزیده شدند . افراد مبتلا به افسردگی جنون از آسایشگاه روانی واراناسی انتخاب شدند . معیار انتخاب تشخیص آشکاری از بیماری روانی افسردگی جنون طبق DSM-IV بود ، که توسط روانپزشک تشخیص داده شد و بیماران در حال بهبودی بودند اما دارو مصرف می کردند . بیماری های مزمن و آنهایی که تشخیص اضافی اختلالات شخصیتی کم هوشی و مسوء استفاده از دارو ها و مواد مخدر در موردشان صورت گرفت از این مطالعه مستثنی شدند . افراد گروه کنترل بطور تصادفی از جمعیت کل ، طبق تقریب سنی ، جنسیتی ، تحصیلات موقعیت اجتماعی اقتصادیشان انتخاب شدند .

 • ابزار
 • مقیاس تشویش مرگ تاکور (1985) بکار برده شد . این مقیاس شامل 16 گزینه است : که 11 تا از آنها بیان مثبت دارند و 5 تا بیان منفی . گزینه های مثبت در پنج مقیاس گزینه ای درجه بندی شدند : کاملاً صحیح (5) ، صحیح(4) ، بدون تصمیم (3)، نادرست (2) ، کاملاً غلط (1) . برای گزینه های منفی بیان شده الگوی امتیاز بندی بر عکس پیشنهاد شد . این مقیاس معتبر و موثق بود . ثبات سازگاری داخلی (روش کودر – ریچارد سون) 78/0 گزارش شده و ضریب اعتبار یک آزمون – آزمون مجدو 86 /0 بود .

  تحقیقهای مشابه
  تشویش مرگ در بیماران مبتلا به افسردگی جنون
  8 صفحه - 4500 تومان
  بررسی ارتباط میان افسردگی و اضطراب در بیماران مبتلا به صرع
  8 صفحه - 4500 تومان
  دوزمتری از پیش تعیین شده ایمن درمانی تشعشعی بیماران خاص با استفاده از پروتئین ترکیبی در بیماران مبتلا بدخیمی های معدی و روده ای
  14 صفحه - 9000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - مقایسات تصویر بدنی چند بُعدی دربین بیماران مبتلا به اختلالات غذایی ، اختلال نامزمن بدن ، و کنترل های بالینی 11
  9 صفحه - 27000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007