موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

بررسی قانون ایمنی حمل ونقل چند شیوه ای کانتینر در ایالات متحده امریکا

عنوان سفارش :
بررسی قانون ایمنی حمل ونقل چند شیوه ای کانتینر در ایالات متحده امریکا
تعداد صفحه :
7
قیمت :
1500 تومان

در سال های اخیر شاهد توسعه و گسترش روزافزون استفاده از کانتینر در حمل ونقل کالا بوده ایم؛ به طوری که در ده سال اخیر در تجارت دریائی نیز کشتی های کانتینربر چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ کیفیت، بیشترین درصد رشد را از آن خود کرده اند. از جمله دلایل افزایش تقاضا برای استفاده از کانتینر و کشتی های کانتینربر می توان به تخلیه و بارگیری سریع و آسان، ایمنی بالا و سهولت انتقال از یک شیوه به شیوه دیگر حمل ونقل (برای مثال انتقال از شیوه ریلی به جاده ای و یا دریائی) اشاره کرد.

در سال های اخیر شاهد توسعه و گسترش روزافزون استفاده از کانتینر در حمل ونقل کالا بوده ایم؛ به طوری که در ده سال اخیر در تجارت دریائی نیز کشتی های کانتینربر چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ کیفیت، بیشترین درصد رشد را از آن خود کرده اند. از جمله دلایل افزایش تقاضا برای استفاده از کانتینر و کشتی های کانتینربر می توان به تخلیه و بارگیری سریع و آسان، ایمنی بالا و سهولت انتقال از یک شیوه به شیوه دیگر حمل ونقل (برای مثال انتقال از شیوه ریلی به جاده ای و یا دریائی) اشاره کرد. با این همه، مسائل مربوط به ایمنی حمل ونقل کانتینری نیز قواعد و مقررات نظارتی خاص خود را می طلبد و ضروری است تا هم پا با توسعه و گسترش استفاده از کانتینر در صنعت حمل ونقل با تهیه و تدوین و وضع چنین قواعد و مقرراتی، حمل ونقل کانتینری را نظامَند نمود. نوشته حاضر به طور اجمال قانون ایمنی حمل ونقل چند شیوه ای کانتینر ایالات متحده مصوب ۱۱ اکتبر ۱۹۹۲ و اصلاحات و متمم هائی که به آن اضافه گردیده را بررسی خواهد نمود.قانونی ایمنی حمل ونقل چندشیوه ای کانتینری در سال ۱۹۹۲ به تصویب کنگره آمریکا رسید و در یازدهم اکتبر ۱۹۹۶ اصلاحاتی بر آن وارد گردید. این قانون در ابتدا به منظور مراقبت از این که متصدیان و شرکت های حمل ونقل کانتینری چه کشتی ها و چه وسایل موتوری زمینی بیش از حدنصاب کانتینر حمل نکنند وضع گردید و در این زمینه مسئولیت های سنگینی بر آنان تحمیل نمود. قانون مذکور به نحوی بود که در نتیجه الزامات مقرر، ترافیک زیادی در سیستم حمل ونقل کانتینر اعمال می کرد و از سرعت آن می کاست؛ از این رو در سال ۱۹۹۶ اصلاحیه هائی بر این قانون وارد کردند. تغییراتی که در قانون ۱۹۹۲ به وجود آمد حاصل همکاری و تلاش انجمن باربری آمریکا (ATA)، مؤسسات کشتی رانی و سازمان ها و شرکت های فعال در امور بندی بود و از آوریل سال ۱۹۹۷ لازم الاجرا گردیده و نسبت به کلیه حمل ونقل های کانتینری داخلی و بین المللی اعمال می شود. بنابراین مفاد آن برای صاحبان کشتی های خارجی و داخلی که در بنادر و آب های ایالات متحده اقدام به حمل کانتینر می نمایند لازم الاتیاع است.

●اهم مفاد و محتوای قانون مذکور به شرح ذیل است:

۱. ضرورت تهیه سند شناسنامه برای کانتینر

طبق قسمت دوم قانون ایمنی حمل ونقل ۱۹۹۲ ایالات متحده به صورت اصلاحی، هر کانتینری که محموله آن بالاتر از ۲۹ هزار پوند وزن دارد و قرار است به چند شیوه (زمینی، دریائی، ریلی) جابه جا شود می باید دارای سندی که بیانگر ویژگی های کانتینر است، باشد. این سند ضروری است از سوی شخصی که محموله کانتینر را به متصدی حمل عرضه داشته، پیش از جابه جائی صادر گردد. وجود اطلاعات ذیل در سند مذکور الزامی است:

الف) وزن واقعی محموله؛

ب) شرح قابل قبولی از محتویات کانتینر؛

ج) مشخصات صادرکننده شناسنامه؛

د) شماره کانتینر؛

ه) تاریخ صدور شناسنامه و یا تاریخ انتقال اطلاعات مندرج در شناسنامه.

منظور از قسمت اخیر بند (ه) این است که چنان چه شخص تحویل دهنده کانتینر به متصدی حمل بخواهد اطلاعات مندرج در شناسنامه کانتینر را از طریق ارائه یک شناسنامه جدید و یا از طریق الکترونیک به متصدی حمل جدیدی ارائه دهد، موظف است که تاریخ این انتقال را ذکر نماید. همچنین در سند شناسنامه کانتینر قید "شناسنامه چندشیوه ای" ذکر گردد تا مشخص شود که قرار است حمل ونقل کانتینر مذکور به طرق مختلف جابه جائی صورت پذیرد.طبق بند (ج) قانون مذکور اگر متصدی حمل جدید بدون دریافت سند شناسنامه کانتینر، اقدام به حمل کانتینر نماید، مثل این است که کانتینر مذکور بدون شناسنامه بوده و از این بابت مسئول است. البته در این زمینه مسئولیت هزینه، جریمه ها و انبار و سایر هزینه های توقیف کانتینر بدون شناسنامه متوجه شخص عرضه کننده کانتینر نیز است و متصدی حمل می تواند علیه وی طرح دعوی نماید.

●مسئولیت مالک یا منتفع محموله کانتینر

طبق بند (د) قانون مذکور مسئولیت مالک یا منتفع محموله کانتینر در حالات ذیل متصور است:

۱ـ چنانچه شخصی به هنگام انتقال اطلاعات مندرج در شناسنامه کانتینر، عمداً اطلاعات نادرستی را انتقال دهد و نسبت به انتقال سند به متصدی حمل جدید قصور ورزد؛ و

۲ـ در نتیجه انتقال اطلاعات نادرست یا قصور در ارسال شناسنامه، متصدی حمل جدید جریمه شود و یا متحمل خسارات یا توقیف شود؛ و

۳ـ موارد فوق ناشی از قصور متصدی حمل نباشد.

بنابراین اگر هر یک از موارد فوق ناشی از سهل انگاری یا قصور متصدی حمل باشد، شخص اخیر در برابر مالک یا منتفع از محموله در برابر کلیه خسارات وارده اعم از هزینه های دادرسی، اتلاف کالا و... مسئول است.

تحقیقهای مشابه
بررسی قانون ایمنی حمل ونقل چند شیوه ای کانتینر در ایالات متحده امریکا
7 صفحه - 1500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - آموزش و پرورش در ایالات متحده آمریکا 7
3 صفحه - 9000 تومان
مقــایســه حقــوق اساســی ۵ کشــور آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، ایالات متحده آمریکا و ایران
16 صفحه - 9000 تومان
پروژه تربیت بدنی و ورزشی بررسی اثر مدت و سابقه فعالیت بدنی بر انتخاب شیوه مقابله با استرس دوندگان
111 صفحه - 60000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - شیوه های استدلال حسابی ( ریاضی ) یک بررسی تجربی 13
9 صفحه - 27000 تومان
پرسشنامه بررسی میزان وفاداری مصرف کننده به برند همراه با شیوه نمره گذاری
3 صفحه - 9000 تومان
مروري بر بكارگيري سيستمهاي هوشمند حمل ونقل در مديريت ترافيک شهري
18 صفحه - 7500 تومان
پرسشنامه مسائل موجود در حمل ونقل جاده ای
3 صفحه - 1500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007