موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

بررسي تفاوت نظريه هاي فرويد، يونگ و هورناي

عنوان سفارش :
بررسي تفاوت نظريه هاي فرويد، يونگ و هورناي
تعداد صفحه :
21
قیمت :
7500 تومان

مقدمه

سادیسم عبارت است از علاقه به آزار رساندن دیگران به صورت جسمی، روانی و جنسی، طوری که این آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان شود. این افراد از تحقیر و تمسخر و آزار روحی یا جسمی و جنسی افراد به خصوص در حضور دیگران لذت زیادی می‌برند و گاهی رفتارهای پرخاشگرانه یا جنایتکارانه از خود بروز می‌دهند.

مازوخیسم یا خود آزاری :

انحراف مازوخیسم یا شهوت خودآزاری نقطه ی مقابل انحراف زناشویی سادیسم است . یک فرد سادیک از آزارو اذیت کردن به دیگران لذت زناشویی می برد ، اما یک انسان مبتلا به مازوخیسم از عذاب و شکنجه وارد شدن به خودش لذت زناشویی کسب می کند .

کانون اصلی این نابهنجاری زناشویی ، عمل تحقیر شدن، کتک خوردن، به بند کشیده شدن یا رنج بردن به گونه ای دیگر است اعمال آزار خواهانه ای که ممکن است از شریک زناشویی خواسته شوند مشتمل بر مهار کردن ، بستن چشم، لگد مال کردن، سیلی زدن، تازیانه زدن، کتک زدن، دادن شوک الکتریکی، بریدن وتحقیر کردن است .

فروید معتقد است که، آزارخواهی، ناشی از برگشت تخیلات تخریبی به طرف خود است . اینگونه افراد ممکن است در دوران کودکی تجاربی داشته اند که آنهارا متقاعد کرده است که درد کشیدن پیش شرط لذت زناشویی است

بیماری سادیسم از نظر روان شناسان

از نظر روان شناسان همان طوری که بسیاری سادیسم نقطه مقابل بیماری مازوئیسم است . شهوت و بیماری چشم چرانی نیز نقطه مقابل بیماری خود نمایی است . خود نما فردی است که خود را در معرض دید دیگران قرار می دهد و چشم چرانی کسی است که از تماشا و نگاه به دیگران لذت می برد . خود نمایی چون آزار دوستی حالت منفی دارد و در زن ها به نسبت بیشتری دیده می شود در حالی که بیماری چشم چرانی مانند سادیسم حالتی برعکس دارد و از این رو این انحراف در مردها بیشتر رایج است .

بعضی پسیکاتالیستها مانند ویلهم اشتگل محرومیت های جنسی را عامل این بیماری دانسته و می گویند : محرومیت های جنسی باعث می شود که لی یبد ودر اعصاب چشم متمرکز شود با این تمرکز عصب چشم با اعصاب جنسی توسعه یافته و شخص از چشم چرانی لذت می برد یا با دیدن اندام جنسی مخالف تحریک می شود .

سادیسم و مازوخیسم از دیدگاه اریک فروم

در مورد ریشه سادیسم و مازوخیسم نظرات مختلفی وجود دارد . در این یادداشت من می خواهم نظراتی که اریک فروم در کتاب گریز از آزدای بیان می کند را بنویسم.

بسیاری از روانشناسان و جامعه شناسان وجود سادیسم و مازوخیسم را غریزی می دادند: در انسان غریزه ای وجود دارد که منجر به سادیسم و مازوخیسم میشود. فروید درابتدا معتقد بود که سادیسم -مازوخیسم سائقی جزئی است که درطی پرورش غریزه جنسی ظهور می کند؛استعدادات مربوط به سادیسم مازوخیسم در بزرگسالان معلول تثبیت پرورش روان جنسی در سطحی بدوی است یا از برگشت به آن نتیجه میشود.ولی بعدا نظرش را تغییر داد و گفت غریزه ی مرگ در افراد به رفتارهای سادیست-مازوخیست منجر میشود.فروید سادیسم ومازوخیسم رااز یک ریشه می داند و در ابتدا منشا آنها را جنسی می دانست اما در اواخر

عمرش پس از بیان نظریه غریزه مرگ منشا آنها را این غریزه دانست.

تحقیقهای مشابه
بررسي تفاوت نظريه هاي فرويد، يونگ و هورناي
21 صفحه - 7500 تومان
نقدو بررسي نظريه نيكي آر كدي در تحليل انقلاب اسلامي ايران
8 صفحه - 6000 تومان
پروژه رشته روانشناسی بررسي مولفه هاي شخصيتي در نوجوانان داراي پدر و فاقد پدر
60 صفحه - 45000 تومان
بررسي شخصيت و نظريه هاي عمده ي آن
35 صفحه - 7500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007