جمعه 14 فروردین 1399
بازدید امروز : 3814 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ
تحویل در محیط : word
عنوان :

انبارداری و طراحی سیستم انبارداری

عنوان سفارش :
انبارداری و طراحی سیستم انبارداری
تعداد صفحه :
60
قیمت :
10000 تومان

مقدمه

در تعریفی که از انبار داری در فصول پیشین ارائه گردیده است ، گفته شد ، انبار داری عبارت است از دریافت جنس یا کالا از خارج انبار ( از قسمت های مختلف موسسه یا از دیگران در خارج موسسه ) و نگهداری آن ها طبق نظم و اصولی خاص که متضمن سهولت دادن ( صدور ) و تحویل گرفتن ( ورود ) و صرف کم ترین زمان و به کار گیری کم ترین نیروی انسانی مورد نیاز ، باشد و رساندن اجناس و کالای مورد لزوم قسمت ها یا خریداران به آن ها در کم ترین و زود ترین زمان ممکن بر اساس مدارک و ضوابط مستدل و مجاز .

بر اساس تعریف فوق ، معلوم می گردد که انبار داری باید در سه مرحله انجام شود که عبارتد از :

مرحله اول – دریافت یا تحویل گرفتن کالا .

مرحله دوم – نگهداری و حفاظت اجناس و کالا در انبار ( انبار کردن )

مرحله سوم – صدور یا تحویل دادن اجناس و کالا به خارج از انبار .

حال برای آن که بتوان انبار داری و مراحل آن را بهتر شناخت و به انجام عملیات و فعالیت آن پی برد به بررسی هر یک از مراحل فوق الذکر پرداخته می شود .

مرحله اول – مرحله دریافت یا تحویل گرفتن کالا

در این مرحله کالا ها یا اجناسی که مورد نیاز قسمت های مختلف سازمان است و باید نگهداری شوند تا به موقع جهت مصرف و استفاده از آن تحویل آن ها گردند و با اصول و مدارک و مجوز های خاصی و یا بازرسی کیفیت به عمل آمده و اطمینان از صحت مقادیر و سالم بودن اجناس و تطابق آن با درخواست ها و نیاز ها از تحویل دهندگان کالا دریافت می شود و در مقابل آن رسید انبار صادر می گردد .

برای تحویل گرفتن مواد و کالا و اطمینان از اجرای درست و کامل مفاد دستور العمل های صادره ، ضرورت ایجاب می کند که کالا یا جنس دریافت شده یا دریافت شدنی توسط قسمت یا فردی که دارای صلاحیت شناخت آن کالا است و می تواند نظرش درست و پذیرفتنی باشد ، تحویل گرفته شود . اگر در مورد شناخت کالا از لحاظ فنی و مرغوبیت ، نیاز به افراد متخصص و ورزیده ای است ، می توان از همکاری مهندسین و تکنسین ها و کارشناسان با تجربه و خبره در این زمینه استفاده کرد .

بدیهی است این همکاری علاوه بر آن که باید بر پایه دوستی و حسن همکاری و صلاحیت استوار باشد ، می بایست بر اساس دستور مقامات صلاحیت دار و یا مقررات و دستور العمل های صادره و یا شرح وظایف تعیین شده در سازمان بنا شده باشد . تا از هر گونه دخالت عوامل خارجی جلوگیری شود . در هر حال مرحله اول عملیات انبار داری دو جزء می باشد .

جزء اول از مرحله اول انبار داری

جزء اول از مرخله نخست انبار داری ، شامل کنترل و بازرسی قبل از تحویل گرفتن قطعی اجناس و کالا توسط انبار دار می باشد که طبق ضوابط و بر اساس مدارک و در شرایط خاصی صورت می گیرد که در هر سازمانی روش آن تعیین و به موقع اجرا گذاشته می شود .

چنان چه در سازمانی نسبت به کیفیت و مرغوبیت مواد ، قطعات و لوازم یدکی و انواع گوناگون اجناس خریداری شده حساسیت بیشتری وجود داشته باشد و مسئله استفاده از مواد و اجناس طبق استاندارد های تعیین شده سر لوحه فعالیت های تولیدی و خدماتی و بازرگانی آن ها قرار گرفته باشد ، واحدی تحت عنوان واحد بازرسی و یا کنترل کیفیت وجود دارد که توسط فرد یا افرادی به امر بازرسی و کنترل کیفیت می پردازد و کنترل های فیزیکی و شیمیایی و غیره را از طریق نمونه برداری ، بازدید ، آزمایش ، مقایسه و نظایر آن در آزمایشگاه های فنی و فیزیک و شیمی داخل و یا خارج از سازمان جهت بررسی آن ها و صدور تائیدیه به بازرسی کنترل کیفی اقلام خریداری شده به عمل می آورند .

بنابراین قبل از این که انبار دار بخواهد یا بتواند مبادرت به تحویل گرفتن قطعی مواد و کالای وارده کند . لازم است آن مواد و کالا و اجناس از هر نظر مورد رسیدگی و بررسی واحد کنترل کیفیت و بازرسی قرار گیرد . در ارتباط با عملیات واحد کنترل کیفیت به منظور بررسی و تائید کالا و اجناس و مواد خریداری شده از سوی واحد امور بازرگانی و تدارکات باید افزود ، زمانی که اجناس مورد نظر وارد موسسه می شود ، عموما کالا را در محلی که به آن انبار قرنطینه می گویند ، تحویل موقت می دهند ( محل انبار قرنطینه می تواند یک اطاق خاص و یا گوشه ای از محوطه انبار سرپوشیده و یا منطقه ای از محوطه باز که به دور آن حصار و یا فنس کشی شده است ، باشد . در هر سازمانی نوعی امبار قرنطینه متفاوت است ) .

انبار دار موظف است در مقابل تحویل موقت اجناس مزبور که هنوز عملیات بازرسی و کنترل کیفی بر روی آن ها انجام نشده است رسید موقت انبار صادر کند و بلافاصله موضوع ورود اجناس مزبور را به فرد یا افراد واحد بررسی و کنترل کیفیت اطلاع دهد.

واحد بازرسی و کنترل کیفیت می بایست حداکثر 48 ساعت از تاریخ اطلاع به انبار قرنطینه جهت بازرسی و کنترل کیفیت اقلام خریداری شده مراجعه کند و مراتب تائید و یا عدم تائید کنترل کیفی و بازرسی خود را در خصوص قسمتی یا تمامی اقلام مزبور طی گزارش کتبی ( معمولا فرم این نوع گزارش ها به صورت چاپی در موسسات وجود دارد ) ارائه دهد . سپس انبار دار موظف است اقلامی که برای آن ها تائیدیه صادر گردیده است تحویل قطعی بگیرد و در مقابل رسید انبار قطعی صادر کند و نسبت به اقلامی که از نظر بازرسی و کنترل کیفیت رد و مردود شناخته شده اند مراتب را به واحد امور بازرگانی و یا تدارکات اعلام تا نسبت به استرداد و حمل اجناس رد شده اقدام کنند .

معمول بر آن است که مواد و کالا و اجناس داخل انبار قرنطینه را به سه دسته و یا گروه و یا بیشتر تقسیم می کنند .

● اجناسی که بازرسی های لازم بر روی آن ها انجام گرفته است و مصرف و استفاده آن از نظر واحد بازرسی و کنترل کیفیت بلامانع داده شده است . در آن صورت این اجناس را معمولا برگ یا کارت سبز مشخص می کنند . ( رنگ ها و یا سایر علامات در هر موسسه ای به صورت قرار دادی تعیین می شود ) .

● اجناسی که بازرسی های لازم بر روی آن ها انجام گرفته است ولی مصرف و استفاده آن از نظر واحد بازرسی و کنترل کیفیت مردود شناخته شده است ( به علل مختلف ) . در این صورت این گونه اجناس می بایست توسط واحد امور بازرگانی و تدارکات به فروشنده آن مسترد گردد و معمولا آن ها را با برگ یا کارت قرمز مشخص می کنند .

● اجناسی که واحد بازرسی و کنترل کیفیت بنا به عللی اقدام به کنترل و بازرسی و رسیدگی آن ها نکرده و یا نیاز بیشتری را به بازرسی و کنترل و آزمایش آن ها ضروری داشته و ان اجناس از نظر واحد بازرسی و کنترل کیفیت بلاتکلیف مانده است . در آن صورت این گونه را با برگ یا کارت زرد مشخص می کنند .

بنابراین انبار دار پس از بررسی واحد کنترل کیفیت ، اجناس بازرسی شده با کارت سبز را می بایست تحویل قطعی بگیرد و رسید اجناس مزبور را صادر کند و لافاصله نسبت به استرداد و برگشت اقلامی که مردود و دارای کارت قرمز می باشند ، اقدام کند . باید اضافه کرد ، معمولا در هر سازمانی بیش از یک انبار قرنطینه وجود ندارد و کلیه اجناس و اقلامی که تحویل انبار قرنطینه می گردد به عنوان انبار موقت اجناس تحویلی شناخته می شوند . انبار قرنطینه در اختیار انبار دار است و مسئولیت حفظ و نگهداری کلیه اجناس داخل آن را بر عهده انبار دار می باشد . به عبارت دیگر ، مسئولیت حفظ و نگهداری اجناس داخل انبار قرنطینه قرنطینه صادر کننده رسید موقت انبار قرنطینه می باشد . از سوی دیگر ، چون برای اجناس انبار قرنطینه ، رسید موقت صادر می گردد ، واحد امور بازرگانی و یا تدارکات نمی تواند به صرف تحویل موقت کالا ، از خود سلب مسئولیت کند و تصور نماید کالای خریداری شده را تحویل داده است و دیگر هیچگونه مسئولیتی در قبال مواد و کالای مردود شناخته شده ندارد . واحد امور مالی نیز در قبال صدور رسید موقت انبار هیچگونه ثبتی از رویداد مالی مزبور را در دفاتر موسسه به عمل نمی آورد و فقط در قبال قطعی انبار صادره عملیات مربوط به خرید تحویل اجناس به انبار ، را ثبت می کند .

تحقیقهای مشابه
پروژه رشته حسابداری با عنوان انبار و انبارداری و مدیریت انبار
147 صفحه - 18000 تومان
سیستم نرم افزاری انبارداری مصرفی
5 صفحه - 1000 تومان
پروژه انبارداری همراه با فرمهای مربوطه
129 صفحه - 15000 تومان
پروژه انبارداری در شرکت پایا کلاچ تولید کننده قطعات خودرو
93 صفحه - 17000 تومان
پروژه انبارداری و حسابداری شهرداری رشت
94 صفحه - 12000 تومان
پروژه انبارداری حسابداری
61 صفحه - 7000 تومان
پروژه انبارداری همراه با فرمها و تصاویر نرم افزار
31 صفحه - 5000 تومان
گزارش کاراموزی انبارداری سایپا
18 صفحه - 3000 تومان
پروژه انبارداری همراه با فرمهای مربوطه
146 صفحه - 15000 تومان
پروژه انبارداری رشته حسابداری همراه باتوضیحات نرم افزار انبار
55 صفحه - 7000 تومان
تشریح سیستم دانشگاه همراه با طراحی جدول بانک اطلاعاتی و طراحی فیلدها
17 صفحه - 4000 تومان
پروژ رشته حسابداری طراحی یک سیستم جامعه حقوق و دستمزد
78 صفحه - 12000 تومان
طراحی و تحلیل و پیاده سازی سیستم ویدئو کنفرانس به همراه نمودارو دیاگرام - سیستم عامل - مهندسی نرم افزار - رشنال رزuml rational rose
56 صفحه - 10000 تومان
پروژه رشته حسابداری طراحی سیستم حقوق و دستمزد کارخانه لوازم خانگی پارس قزوین
86 صفحه - 15000 تومان
نمودارهای مربوط به طراحی سیستم کتاب فروشی آنلاین فایل بصورت پاورپوینت
13 صفحه - 5000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - طراحی سیستم گراندینگ ایستگاه فرعی 10
6 صفحه - 6000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - طراحی سیستم اطلاعات مدیریت مشتری 9
5 صفحه - 5000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - یک رویکرد مرز کارآیی برا طراحی سیستم های تولیدی سلولی در یک محیط
19 صفحه - 19000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - طراحی یک روش جست و جوی پراکنده برای مشکلات زمان بندی یک گروه چند – ضابطه ایی در یک سیستم تولیدی المانی
9 صفحه - 9000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - انجام سیستم های تولید شبکه ای در طراحی زنجیره عرضه
22 صفحه - 22000 تومان
انبارداری و طراحی سیستم انبارداری
60 صفحه - 10000 تومان
حسابداری در شهرداری رشت بررسی و طراحی سیستم انبارداری
62 صفحه - 6000 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2020 - 2007