تلگرام سایت تحقیق
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
جمعه 30 دی 1396
بازدید امروز : 8366 نفر
تحویل در محیط : word
عنوان :

جنگ عوامل شیمیایی ،میکروبی، هسته ای

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
جنگ عوامل شیمیایی ،میکروبی، هسته ای
تعداد صفحه :
17
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه مطالب جنگ عوامل شیمیایی ،میکروبی، هسته ای

مقدمه

سلاح‌های شیمیایی به كلیه عواملی اطلاق می‌شود كه اثرات مستقیم سمی بر انسان، حیوانات و گیاهان دارند. گاهی اوقات به این تركیبات «گازهای جنگی» نیز می‌گویند. حتی اگر چه این تركیبات مایع و یا جامد نیز باشند، اثرات سمی این تركیبات ممكن است موقتی یا دائمی باشد و شدت اثرات آن‌ها ممكن است از تحریك موقتی چشم تا آسیب‌های شدید منجر به مرگ باشد.

سلاح‌های شیمیایی از وحشیانه‌ترین ابزاری هستند كه بشر در جنگ بر علیه همنوعانش استفاده كرده است. اگر چه تاریخ استفاده از این سلاح‌ها،‌ به تاریخ جنگ‌های بشر باز می‌گردد ولی بشر متمدن نیز هیچ‌گاه در استفاده از این سلاح‌ها به خود تردید راه نداده است.

تاریخچه

هر چند استفاده از سموم، عوامل شیمیایی و میكروبی در جنگ‌ها قدمتی به بلندای حیات بشریت دارد اما استفاده از سموم، عوامل شیمیایی و میكروبی در شكل جدید و كلاسیك، اولین بار توسط ارتش انگلیس در سال 1894 و با استفاده از گاز تهوع‌آور گوگرد به ‌عنوان سلاح شیمیایی در جنگ‌های كریمه صورت گرفته است ، كه البته چندان هم مؤثر نبود. اسید پیكریك در سال‌های 1899- 1902 به‌عنوان سلاح شیمیایی مورد استفاده قرار گرفت ولی اوج كاربرد سلاح‌های شیمیایی در جنگ جهانی اول طی سال‌های 1914- 1918 بود. در این جنگ حدود یك‌صد هزار نفر بر اثر استفاده از سلاح‌های شیمیایی كشتـــه و 000/200/1 نفر مجروح شدند. طی جنگ جهانی اول در سال 1915 نیروهای آلمانی گاز سبز رنگی را به طرف نیروهای بلژیكی مستقر در شهر ایپر پرتاب كردند. این حمله كه با گاز كلر انجام شده بود، منجر به مرگ پنج‌هزار نفر سرباز بلژیكی و نیروهای متحدین شد. در دسامبر 1915 نیروهای آلمانی اولین حمله خود را با گاز فسژن انجام دادند و بعدها در جولای 1917 گاز خردل را به عنوان دو سلاح شیمیایی در منطقه ایپر مورد استفاده قرار دادند. كاربرد سلاح‌های شیمیایی در جنگ جهانی اول و بعد از آن، روند صعودی سریعی را طی كرد و تلفات زیادی نیز ایجاد كرد. با این وجود طی جنگ دوم جهانی از عوامل شیمیایی استفاده نشد. با وجود تحریم و ممنوعیت كاربرد جنگ‌افزارهای بیولوژیك و شیمیایی بر اساس كنوانسیون سال‌های 1972 و 1997 ژنو، رژیم بعث عراق در طی سال‌های جنگ تحمیلی، هیچ گونه تردیدی در استفاده از عوامل شیمیایی بر علیه نیروهای ایرانی به خود راه نداد و علاوه بر حملات مكرر و متوالی شیمیایی بر علیه رزمندگان اسلام، حدود سی حمله نیز بر علیه مناطق كاملاً مسكونی ایران انجام داد كه حمله به سردشت در سال 1366 فجیع‌ترین آن‌ها بــود.

عوامل سیانوژن یا سیانیدها

مكانیسم عمل

به تركیبات سیانیدی، عوامل خون نیز اطلاق می شود. مهمترین اثر سمی سیانید مهار سیتوكروم اكسیداز و در نتیجه تداخل در تنفس سلولی است. در این حالت اگر چه اكسیژن كاملاً در اختیار سلول‌ها قرار دارد ولی قادر به استفاده از آن نیستند. نتیجه این حالت تجمع اسید لاكتیك و مرگ سلولی ناشی از آنوكسی است. از نقطه نظر كاربرد به عنوان سلاح شیمیایی سه تركیب هیدروژن سیانید 1 ، ‌سیانوژن كلراید و سیانوژن بروماید اهمیت دارند و به‌عنوان جنگ افزار شیمیایی هستند. با وجود آن‌كه هر سه این تركیبات خصوصیات سمی مشابهی دارند؛ ولی سیانوژن كلراید و سیانوژن بروماید باعث تحریك بیشتر دستگاه تنفسی می‌شوند. استفاده از هیدروژن سیانید به‌عنوان یك جنگ‌افزار شیمیایی چندان موفقیت‌آمیز نبوده و فــــراریّت بالای آن مانع از مصرف وسیع هیدروژن سیانید در جنگ جهانی اول شد. سیانید هیدروژن و سیانوژن كلراید هر دو در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفتند ولی سیانوژن بروماید خیلی محدود به‌كار گرفته شد.

ویژگی‌های فیزیكی و شیمیایی

سیانید هیدروژن در دمای كمتر از 26 درجه سانتیگراد مایعی است بی‌رنگ یا زردكم رنگ، به شدت فرّار كه خطرات موقتی ایجاد می‌كند. بخار این ماده سبك‌تر از هوا است و دارای بوی ضعیفی بوده كه شبیه بوی بادام تلخ یا هسته هلو است. با این وجود همه افراد حساسیتی یكسان به بوی سیانید ندارند. بعضی از افراد بوی سیانید را در غلظت‌های خیلی پایین حس می‌كنند ولی 25 درصد مردم قادر به بوییدن آن نیستند. هیدروژن سیانید از دسته عوامل شیمیایی ناپایدار و به شكل گاز است. راه تماس و مسمومیت با آن استنشاقی است. البته باید توجه داشت كه مایع هیدروژن سیانید از طریق پوست نیز به سرعت جذب می‌شود. سیانوژن كلراید مایعی بی‌رنگ و به شدت قابل تبخیر است. بخارات آن سنگین‌تر از هوا بوده و در غشاهای مخاطی و در چشم سوزش شدیدی ایجاد می‌كند. سیانوژن كلراید دارای بوی تند و سوزاننده بوده كه اشك‌آوری، یكی از خصوصیات بارز این ماده است. این ماده تقریباً ناپایدار است.

علائم و نشانه‌های مسمومیت حاد

برجسته‌ترین ویژگی مسمومیت با سیانید، بروز بسیار سریع علائم آن است كه متعاقب انتشار سریع سیانید اتفاق می‌افتد. اولین علامت مسمومیت با سیانید هایپرونتیلاسیون 1 است كه خود موجب افزایش استنشاق سم می‌شود. به‌دنبال هایپرونتیلاسیون، هوشیاری از دست می‌رود و سپس تشنج رخ می‌دهد. رفلكس مردمك از بین رفته و مرگ در نتیجه ایست قلبی یا تنفسی اتفاق می‌افتــد.

در صورت مسمومیت با غلظت‌های زیاد سیانید، عمق تنفس، طی چند ثانیه افزایش می‌یابد. تحریك تنفس ممكن است آن چنان شدید باشد كه مصدوم قادر به كنترل ارادی تنفس خود نباشد و تشنجات شدیدی طی بیست الی سی ثانیه بعد از شروع علائم مسمومیت بروز كند و طی یك دقیقه ایست تنفسی ایجاد می‌شود و چند دقیقه بعد قلب از كار می‌ایستد. علائم اولیه مسمومیت با غلظت‌های كمتر سیانید شامل: ضعف پاها، سرگیجه، تهوع و سردرد است. به‌دنبال این علائم ممكن است تشنج و اغماء بروز كند كه بسته به شدت و میزان آلودگی ممكن است برای ساعت‌ها و روزها باقی بماند.

در مورد علائم مسمومیت با سیانید نكات زیر قابل توجه است:

الف) علائم مسمومیت با سیانید بستگی به تجمع غلظت سیانید در بافت دارد، هر قدر غلظت ماده سیانید در بافت خاصی بیشتر باشد، علائم بالینی شدیدتر و نیاز به دوز كمتری برای ایجاد اثرات سمی است. ب) در غلظت‌های بالای سم، پس از چند دقیقه قلب مصدوم از كار می‌افتد. ج) در غلظت‌های كم، علائم اولیه شامل: ضعف و سستی در پاها، سرگیجه، تهوع و سردرد است. متعاقب این علایم امكان دارد مصدوم دچار تشنج و اغماء شود و نسبت به مدت زمان آلودگی ممكن است ساعت‌ها و روزها طول بكشد. كری دائمی و یا موقت نیز مشاهده شده است، در مسمومیت‌های خفیف ممكن است سردرد، سرگیجه و تهوع تا چند ساعت ادامه داشته باشد.

تشخیص : تأثیر بسیار سریع است (یك الی دو دقیقه). شخصی كه در برابر سیانور قرار گیرد، به دنبال چند تنفس به حال اغماء خواهد افتاد و اگر آلودگی وی خفیف باشد، بدون درمان نیز بهبود خواهد یافت و هرگز در مسمومیت تنفسی سیانوز، مصدوم در دوره كمون مراجعه نمی‌كند.

درمان و مراقبت‌های پرستاری

با توجه به دفع سریع سیانید از بدن، چنانچه غلظت اولیه سیانید به میزان كشنده نباشد و مصدوم نیز از محیط آلوده خارج شود، معمولاً به درمان خاصی نیاز نیست و علائم بالینی به سرعت از بین می‌روند. در مورد مسمومینی كه به‌دلیل تماس با غلظت بالای سیانید، علائم بالینی بارز دارند باید هم از آنتی دوت استفاده شود و هم اقدامات حمایتی صورت گیرد.

اقدامات اولیه در برخورد با مصدوم

1. اولین اقدام در درمان مسمومین، خارج كردن آن‌ها از محیط آلوده به سیانید است. با توجه به ناپایداری سیانید، مسمومین، معمولاً نیازی به رفع آلودگی از سطح بدن یا لباس‌ها ندارند. تركبیات متعددی را می‌توان به‌عنوان پادزهر سیانید به‌كار برد.

2. در صورت قطع تنفس، دادن تنفس مصنوعی و در صورت نیاز احیاء قلبی ریوی طبق دستورالعمل احیاء شروع شود.

3. دو یا سه عدد آمپول آمیل نیتریت 1 را شكسته و از كنار گیجگاهی به داخل ماسك بریزید.

تحقیقهای مشابه
جنگ عوامل شیمیایی ،میکروبی، هسته ای
17 صفحه - 3000 تومان
خلاصه عوامل تخریب جنگلهای شمال
4 صفحه - 1000 تومان
عوامل تخریب جنگلهای شمال
17 صفحه - 2000 تومان
پروژه مهندسی منابع طبیعی- محیط زیست بررسی عوامل تهدید کننده جنگل سراوان
109 صفحه - 15000 تومان
سلاحهای شیمیایی قبل از جنگ جهانی اول
17 صفحه - 2000 تومان
مواد شیمیایی در جنگ
20 صفحه - 2000 تومان
جنگ جهانی اول و پیامدهای آن در ایران
15 صفحه - 2000 تومان
گیاهان بومی جنگلهای شمال
40 صفحه - 3500 تومان
گیاهان جنگلهای شمال
117 صفحه - 7000 تومان
زمین شناسی جنگل های شمال
12 صفحه - 1500 تومان
مدیریت جنگلهای شمال
30 صفحه - 3500 تومان
جنگ عراق با ایران
47 صفحه - 4000 تومان
جنگل های مانگرو
24 صفحه - 3000 تومان
در جنگ جهانی اول چه عاملی باعث شد که ایران از حملات محفوظ بماند؟
4 صفحه - 1000 تومان
جنگل های گیلان
21 صفحه - 2500 تومان
شعارهای کشورهای جنگ زده
6 صفحه - 1500 تومان
نقش کشورهای غربی در حمایت از جنگ ایران
16 صفحه - 3000 تومان
جنگ اتمی در جهان و پیامدهای آن
14 صفحه - 2000 تومان
جنگ و شایعه
14 صفحه - 2000 تومان
نقش ایران در جنگ چهانی اول و دوم
3 صفحه - 1500 تومان
تحولات سازمان برنامه ریزی و بودجه از انقلاب تا پایان جنگ
34 صفحه - 7000 تومان
تنوع زیستی جنگلهای شمال
35 صفحه - 5000 تومان
تحولات سازمان برنامه ریزی و بودجه از انقلاب تا پایان جنگ
34 صفحه - 5000 تومان
تنوع زیستی جنگلهای شمال
38 صفحه - 4000 تومان
جنگ افزار فایل بصورت پاورپوینت
27 صفحه - 5000 تومان
جنگ سایبری در حقوق بین ال ملل- روش تحقیق
44 صفحه - 7000 تومان
جنگ سایبری در حقوق بین الملل
11 صفحه - 2000 تومان
عوامل تاثیر گذار در هسته اولیه شهرها
14 صفحه - 2500 تومان
شناخت انحرافات - علل و عوامل موثر در بروز رفتارهای انحر
110 صفحه - 10000 تومان
آماده سازی کودکان برای امتحان و عوامل موثر بر آن
13 صفحه - 1500 تومان
عوامل موثر بر گرم شدن هوای کره زمین و راهکارها
10 صفحه - 1000 تومان
کوهزایی و عوامل بوجود اورنده آن
7 صفحه - 1000 تومان
عوامل تاثیر گذار بر ازدواج های ناموفق
17 صفحه - 2000 تومان
عوامل مورد استقبال قرار نگرفتن جهانگردی د ایران و مقایسه با کشور مصر
5 صفحه - 1000 تومان
راهکارهایی برای جلب توریست - بررسی عوامل تاثیر گذار در توسعه گردشگری
31 صفحه - 3500 تومان
پروژه بررسی عوامل موثر بر تمایل مردم به سپرده گذاری در شبکه بانکی استان
110 صفحه - 15000 تومان
سرم درمانی و عوامل مداخله گرانه در تست های آزمایشگاهی - پاورپوینت
21 صفحه - 2500 تومان
پروژه رشته علوم اجتماعی بررسی عوامل اجتماعی موثر بر طلاق و آسیب های اجتماعی آن
55 صفحه - 15000 تومان
فرسایش و عوامل آن
20 صفحه - 2500 تومان
عوامل موثر برای مصرف برق خانگی
11 صفحه - 1500 تومان
عوامل موثر بر افزایش تولید و فروش در شرکت کنام لولمان
62 صفحه - 9000 تومان
پروژه رشته علوم اجتماعی بررسی عوامل اجتماعی مؤثر در طلاق در شهرستان فایل بصورت پاورپوینت
113 صفحه - 16000 تومان
تاثیر ورزشهای استقامتی بر روی عوامل ایمنی سلولها – سایتوکین ها
48 صفحه - 6000 تومان
پروژه بررسی عوامل موثر در ایجاد رضایت شغلی همراه با جامعه آماری و مطالعه بر روی کارکنان شرکت فومن شیمی بر اساس روش تحقیق
37 صفحه - 8000 تومان
بررسی عوامل گرایش دانشجویان به کارهای تحقیق
15 صفحه - 2000 تومان
بررسی پدیده روانگرایی در خاکهای ماسه ای و عوامل موثر
16 صفحه - 2500 تومان
علل و عوامل قيام عاشورا را از زبان حضرت سيدالشهداء فایل بصورت پاورپوینت
19 صفحه - 3000 تومان
پروژه رشته حسابداری آزمون عوامل موثر بر تصمیمات حسابرسان مستقل در استفاده از راهنمای تصمیم گیری در امر ارزیابی خطر تقلب مدیریت فایل بصورت پاورپوینت
10 صفحه - 3000 تومان
پروژه رشته علوم تربیتی بررسی عوامل مؤثر در انگیزه دانشجویان برای شرکت در کلاس
81 صفحه - 22000 تومان
پرسشنامه مربوط به بررسی میزان آسیب های اجتماعی و عوامل مؤثر بر آن
4 صفحه - 1000 تومان
عوامل موثر بر ناکارایی بازار های مالی در ایران
21 صفحه - 3000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - تحلیل عوامل تعیین کننده تقاضای بیمه عمر در کشورهای برگزیده آسیا و هند32
58 صفحه - 20000 تومان
راهکارهای حفظ محیط زیست و بررسی عوامل آلودگی محیط زیست
9 صفحه - 2000 تومان
پروژه بررسی علل وعوامل موفقیت ایرانسل به وسیله تبلیغ - روش تحقیق
54 صفحه - 12000 تومان
عوامل موثر در تعیین دستمزد به چه شکل و میزانی می تواند دستمزدها را متاثر نماید
15 صفحه - 3000 تومان
عوامل موثر بر تربیت فرزندان فایل بصورت پاورپوینت
18 صفحه - 4000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - ارائه مدلی برای تعیین عوامل مؤثر بر عملکرد صادراتی براساس استراتژی رقابتی تمایز در صنعت کانی غیرفلزی
22 صفحه - 22000 تومان
عوامل و شرایط تغییر اجتماعی
17 صفحه - 3500 تومان
پرسشنامه عوامل موثر بر گرایش بلند مدت مشتریان
2 صفحه - 3000 تومان
شناسایی عوامل موثر بر فروش صنایع دستی در استان گیلان
20 صفحه - 5000 تومان
کار آماری بررسی عوامل موثر بر جلب مشارکت مردمی در ایجاد بهره برداری و حفظ پروژه های عمرانی و شبکه آبیاری
18 صفحه - 20000 تومان
کار آماری بررسی مقایسه شاخصهای انتروپومتریکی و عوامل امادگی جسمانی
34 صفحه - 20000 تومان
شناسایی عوامل موثر بر فروش صنایع دستی در استان گیلان
22 صفحه - 4000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - شناسایی عوامل حیاتی در تولرانس خطای چندگانه مبتنی بر ایجاد نقطه مقابله برای سیستم توزیع شده 13
6 صفحه - 6000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - عوامل تاثیرگذار بر مهارت های شنیداری 11
10 صفحه - 10000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - عوامل تعیین کننده رفتار شهروندی سازمان و نتایج آن 11
12 صفحه - 12000 تومان
بررسی عوامل موثر در رضایت شغلی کارکنان شرکت پارس شهاب رشت همراه با جامعه آماری و پرسشنامه پروژه مدیریت بازرگانی و صنعتی
86 صفحه - 15000 تومان
بررسی عوامل موثر در اجرای روشهای فعال تدریس
11 صفحه - 3000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - بازار بورس نایروبی: یک رگرسیون از عوامل موثر بر قیمت های سهام
7 صفحه - 7000 تومان
کار در واکنشهای شیمیایی
6 صفحه - 1000 تومان
آزمایش تجزیه شیمیایی برگ درختان
4 صفحه - 1000 تومان
پروژه خواص فیزیکی - شیمیایی زمین - زمین های زراع
44 صفحه - 6000 تومان
سلاحهای شیمیایی و اثرات آن و راههای مقابله با آن
12 صفحه - 1500 تومان
سلاح های شیمیایی
15 صفحه - 1500 تومان
کودهای شیمیایی
45 صفحه - 5000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - الکترودهای حاصل از زئولیت تغییر یافته در فرایندهای شیمیایی الکترو آنالیز رشته شیمی
11 صفحه - 11000 تومان
گروه های صنایع شیمیایی- سیکلوهگزان
12 صفحه - 1500 تومان
تصفیه شیمیایی آب
16 صفحه - 2500 تومان
خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خاکها برای کشت صنوبر
3 صفحه - 1000 تومان
اثر آلودگی کودهای شیمیایی بر محیط زیست - بر اساس روش تحقیق
10 صفحه - 5000 تومان
تغذیه آبزیان و مواد شیمیایی موجود در تغذیه
21 صفحه - 3000 تومان
ترمودینامیک - تعادلهای شیمیایی
10 صفحه - 1500 تومان
واکنش شیمیایی
11 صفحه - 1500 تومان
واکنشهای شیمیایی
10 صفحه - 1500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - پیش بینی انرژی ذرت طبیعی و معمولی از روی ترکیب بندی شیمیایی خود در اردکهای چینی بالغ 13
18 صفحه - 5000 تومان
تغییرات فیزیکی و شیمیایی
4 صفحه - 1500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - کنترل بالقوه الکتروشیمیایی شناور 25
12 صفحه - 12000 تومان
انرژی هسته ای - شکافت هسته - گداخت هسته
23 صفحه - 2000 تومان
انرژی هسته ای - تاریخچه - کاربردها - طریقه تهیه
32 صفحه - 3000 تومان
فیزیک هسته ای
16 صفحه - 1500 تومان
فیزیک هسته ای
34 صفحه - 3000 تومان
انرژی هسته ای - طریقه تولید
32 صفحه - 2500 تومان
انرژی هسته ای
21 صفحه - 2000 تومان
تکنولوژی سی پی یو (CPU) های 2 هسته ای
8 صفحه - 1000 تومان
تحقیقات کشاورزی- پزشکی هسته ای
6 صفحه - 1000 تومان
کاربردهای دانش هسته ای
7 صفحه - 1000 تومان
انرژی هسته ای و دانش کشاورزی
19 صفحه - 2000 تومان
بررسی کاربرد انرژی هسته ای در کشاورزی
11 صفحه - 1500 تومان
هسته ترانسفورماتورهای سه فاز
7 صفحه - 1000 تومان
آلودگی هسته ای در خاک و محیط زیست
48 صفحه - 3500 تومان
پروژه آلودگی هسته ای در خاک و محیط زیست
67 صفحه - 20000 تومان
انرژی هسته ای
11 صفحه - 1500 تومان
کاربرد انرژی هسته ای در زندگی انسان
7 صفحه - 1500 تومان
فیزیک هسته ای
126 صفحه - 7000 تومان
انرژی هسته ای
11 صفحه - 2000 تومان
حقوق هسته ای ایران و چالشهای آن
15 صفحه - 2000 تومان
انرژی هسته ای
21 صفحه - 2500 تومان
انرژی هسته ای ایران از آغاز تا امروز
17 صفحه - 2500 تومان
حقوق هسته ایران و چالشهای آن
15 صفحه - 2000 تومان
گذری و نظری بر تاريخچه معاهده منع توليد و تکثير سلاح های هسته ای
24 صفحه - 3500 تومان
انرژی هسته ای
15 صفحه - 2000 تومان
انرژی هسته ای فرانسه
19 صفحه - 2500 تومان
پردازنده های چند هسته ای
10 صفحه - 2000 تومان
پروژه بررسی انرژی هسته ای ایران و فشارها و مخالفت ها ی جامعه بین المللی با آن
42 صفحه - 8000 تومان
نيروگاه هاي اتمي جهان - کیک زرد - اثرات انرژی هسته ای
13 صفحه - 3000 تومان
فشارهای بین المللی بر سر برنامه هسته ای ایران
55 صفحه - 10000 تومان
فشارهای بین المللی بر سر برنامه هسته ای ایران
55 صفحه - 5000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی عملکرد سدهای سنگریزه ای با هسته آسفالتی و با رویه بتنی در مقابل زلزله از طریق آزمایشات بستر لرزان در مقیاس بزرگ 20
12 صفحه - 12000 تومان
چالش ها در راه دستیابی به انرژی هسته ای
32 صفحه - 2500 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018