سه شنبه 5 اردیبهشت 1396
بازدید امروز : 9215 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word
عنوان :

کاراموزی بیمه ایران

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کاراموزی بیمه ایران
تعداد صفحه :
50
قیمت :
10000 تومان

فهرست مطالب کاراموزی بیمه ایران

...

آشنایی با مکان کارآموزی

مقدمه

بیمه چگونه بوجود آمد

تاریخچه بیمه در ایران

تاریخچه فعالیت شرکت سهامی بیمه ایران

اهداف بیمه ایران

نوع فعالیت

نوع مالکیت

چارت سازمانی

تعداد پرسنل

آدرس و کروکی مکان کارآموزی

مروری بر سیستم حسابداری بیمه ایران

فصل دوم

ارزیابی آموخته های دوران کارآموزی و گزارشات مربوطه

مقدمه

بخش اول

عملیات حسابداری شرکت بیمه ایران

نمونه فرمها واسنادی که در شرکت بیمه بکار می روند

سند
بردرو
سند پرداخت
گواهی دریافت حق بیمه

خسارت شخص ثالث

خسارت ثالث جانی (دیه )
خسارت ثالث مالی

ثبت های متفرقه که در شرکت بیمه انجام می شوند

انتقال وجه توسط شرکت
بیمه افراد سازمان هلال احمر
دریافت 90%از مبلغ پرداختی بیمه عمر بعنوان وام از شرکت بیمه
بیمه خانواده برای افراد خانواده توسط خود خانواده
بیمه نمودن کارمندان توسط ادارات دولتی
فوت نمودن کارمندان شرکت
مطالبات شرکت بیمه ایران از بیمه گزاران
بیمه عمر مانده بدهکار

نحوه محاسبه مالیات

بخش دوم

گزارشات

گزارشات روزانه
گزارشات هفتگی
گزارشات ماهانه

فصل سوم

نتیجه گیری ، پیشنهادات و پیوست ها

نتیجه گیری

انتقادات و پیشنهادات

ضمائم و پیوست ها

بیمه چگونه به وجود آمد:
بیمه ‌های غیر زندگی پیشینه بلند مدتی دارند. نوعی بیمه ‌های دریایی در حدود 3000 سال قبل مورد استفاده قرار گرفت. بیمه ‌های زندگی نیز سابقه زیادی دارند. این نوع بیمه‌ ها نخستین‌ بار هنگامی پدید آمد که سربازان رومی قسمتی از دستمزد خود را در صندوقی جمع ‌آوری کردند تا چنانچه در جنگ کشته شدند آن پول به خانواده ‌هایشان پرداخت شود.
تاریخچه بیمه در ایران:
بیمه به شکل سنتی آن به مفهوم وجود نوعی تعاون و همیاری اجتماعی بمنظور سرشکن کردن زیان فرد و یا افراد معدود بین همه افراد گروه یا جامعه در ایران سابقه طولانی داشته و همواره مردم این مرز و بوم با الهام از تعالیم اسلامی و فرهنگی خود برای کمک به جبران خسارتهای ناخواسته‌ای که برای دیگر هموطنان و حتی مردم دیگر کشورها پیش می‌آمد فعال و پیشگام بوده‌اند. با وجود این بیمه شکل حرفه‌ای و امروزی آن برای اولین بار در سال 1269 هجری شمسی در کشور ما مطرح گردیده است.
در این سال مذاکراتی بین دولت ایران و سفارت روس بعمل آمد و متعاقب آن امتیاز فعالیت انحصاری در زمینه بیمه و حمل و نقل برای مدت 75 سال به یک تبعه روس بنام لازارپلیاکف واگذار شد. با این وجود نامبرده ظرف مهلت سه سالی که جهت آغاز فعالیت بیمه ‌ای برای وی در نظر گرفته شده بود قادر به تأسیس شرکت بیمه مورد نظر نگردید و به همین جهت این امتیاز از وی سلب شد. متعاقباً در سال 1289 هجری شمسی دو شرکت بیمه روسی به نامهای نادژدا و کافکاز مرکوری اقدام به تأسیس نمایندگی بیمه جهت بازدید و پرداخت خسارت در ایران نمودند.
آغاز فعالیت جدی در زمینه بیمه را می ‌توان سال 1310 هجری شمسی دانست. زیرا در این سال قانون و نظامنامه راجع به ثبت شرکتها در ایران و به تصویب رسید و متعاقب آن بسیاری از شرکتهای بیمه خارجی از جمله گستراخ، آلیانس، ایگل استار، یورکشایر، رویال، ویکتوریا، ناسیونال سوئیس، فنیکس، اتحاد الوطنی و ... اقدام به تأسیس شعبه یا نمایندگی در ایران نمودند.
گسترش فعالیت‌ های شرکت ‌های بیمه خارجی مسئولان کشور را متوجه ضرورت تأسیس یک شرکت بیمه ایرانی کرد تأسیس و فعالیت رسمی خود را از اواسط آبان ‌ماه همان سال آغاز شد.
تأسیس شرکت بیمه ایران را می ‌توان نقطه عطفی در تاریخ فعالیت بیمه کشور دانست زیرا از آن پس دولت با در اختیار داشتن تشکیلات اجرائی مناسب قادر به کنترل بازار و نظارت بر فعالیت مؤسسات بیمه خارجی گردید. دو سال بعد از تأسیس شرکت سهامی بیمه ایران یعنی در سال 1316 قانون بیمه در 36 ماده تدوین و به تصویب مجلس شورای ملی رسید. پس از آن نیز مقررات دیگری در جهت کنترل و نظارت بر فعالیت مؤسسات بیمه از طریق الزام آنها به واگذاری 25 درصد بیمه ‌نامه ‌های صادره بصورت اتکائی اجباری به شرکت سهامی بیمه ایران وضع شد و الزام به بیمه کردن کالاهای وارداتی و صادراتی و اموال موجود در ایران و ایرانیان مقیم کشور نزد یکی از مؤسسات بیمه که در ایران به ثبت رسیده‌ اند بر استحکام شرکتهای بیمه افزود. شرکت سهامی ایران با حمایت دولت به فعالیت خود ادامه داد و این حمایت منجر به تقویت نقش این شرکت در بازار بیمه کشور و توقف تدریجی فعالیت شعب و نمایندگی‌ های شرکتهای بیمه خارجی گردیده بود بطوری که در سال 1318 بیش از 75 درصد از بازار بیمه‌ای کشور در اختیار شرکت بیمه ایران قرار گرفت و پنج شرکت بیمه خارجی که در آن ‌زمان در ایران فعالیت می‌ کردند جمعاً موفق به کسب کمتر از 25 درصد از حق بیمه بازار شدند.
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377 - 09111491359
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017