پنج شنبه 1 تیر 1396
بازدید امروز : 4127 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : انواع دوگانگی

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
انواع دوگانگی
تعداد صفحه :
6
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
مقدمه
پدیده‏ی دوگانگی اجتماعی - اقتصادی از ویژگی اقتصادهای در حال توسعه می‏باشد. در این جوامع دو سیستم اجتماعی وجود دارند؛ در یک سیستم، روابط تولیدی به صورت سنتی و ماقبل سرمایه داری عمل می‏کند و در دیگری به صورت مدرن فعالیت می‏کند. این جوامع دارای دو بخش اقتصادی سنتی و مدرن هستند.
دوگانگی منطقه‏ای، دوگانگی شهر و روستا، دوگانگی در بازار کالاها، در بازار سرمایه، در بازار کار و بالاخره دوگانگی در دستگاه اداری و مالی حکومت از انواع دوگانگی‏های اجتماعی - اقتصادی این جوامع می‏باشند. ایران نیز از جمله کشورهای در حال توسعه‏ای بوده که از پدیده‏ی دوگانگی اقتصادی رنج می‏برد.
یکی از جنبه‏های دوگانگی، دوگانگی شهر و روستا می‏باشد. بنابراین درآمد قابل تصرف سرانه‏ی کشور نمی‏تواند بیان‏گر قدرت خرید و رفاه متوسط مناطق شهری و مناطق روستایی باشد. بنابراین به نظر می‏رسد که محاسبه‏ی مستقل درآمد قابل تصرف این دو منطقه، جهت دست‏یابی به تخمین درآمد قابل تصرف مناطق شهری و روستایی، مناسب باشد.
....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017